yandex-izleme
FinansKredisi.com

Papara Kart Nedir? Kullanımı ve Avantajları

1.890
Papara Kart Nedir? Kullanımı ve Avantajları

Kullanıcılarına dijital ortamda kesintisiz alışveriş, ödeme, para transferi ve döviz işlemleri dâhil pek çok farklı finansal işlem fırsatı sunan Papara Kart için dijital cüzdan tanımlaması yapılabilir. Master Card altyapısıyla sunulan güvenilir hizmetler aracılığıyla ATM’lerde işlem veya fiziksel alışveriş de gerçekleştirilebilir.

 • Kart ücreti
 • Kullanım ücreti ve
 • Kart aidatı olmayan Papara Kart avantajları kullanıcısına sadece hesaptaki kadar harcama imkânı sunar, borçlandırmaz.

Yurt içi, yurt dışı ve internette güvenli alışverişin adresi olan Papara Kartla bütün ATM’lerden belirlenen limit dâhilinde para çekme ve yatırma işlemleri ücretsiz bir şekilde tamamlanır.

Papara Kart Nedir?

Ön ödemeli alışveriş kartı olan Papara kart ile hesaptaki para ihtiyaca uygun olarak kullanılır. Papara hesabına;

 • Yükleme noktalarından
 • Havale veya EFT ile para yüklenebilir.

Papara hesabına giriş yapılarak işlem tipine göre filtreleme özelliği yardımıyla geçmiş harcamalar listelenebilir. Papara Card sayfasında yer alan “Harcama Özeti” sekmesinden kategori bazlı harcama takibi yapmak son derece basittir.

Finansal bir teknoloji şirketi olan Papara, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan 2016 yılında izin alarak “Elektronik Para Kuruluşu” olarak faaliyete başlamıştır.

Papara Hesabı Nasıl Açılır?

Papara Card kullanımı için ilk olarak Papara hesabı açılmalıdır. Kullanıcısına finansal özgürlük ve bütçe yönetim imkânı sunan Papara hesabı açılış işlemleri Papara mobil ya da web sitesi üzerinden basit bir şekilde tamamlanabilir. İhtiyaca uygun olarak açılan Papara hesabı, Bireysel ya da Kurumsal kullanıcılara özeldir.

 • İlk üyelik işlemi “Papara Hesabı Aç” bağlantısına tıklanarak gerçekleştirilir.
 • Cep telefonu, sosyal medya hesapları veya e-posta adresiyle üyelik son derece güvenlidir.
 • İletişim ve kimlik bilgileri eksiksiz doldurulmalıdır.
 • Üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından sisteme tanımlanan cep telefonu veya e-posta adresine gelen şifreyle aktivasyon tamamlanır.
 • Papara hesabına ilk girişte güvenlik amacıyla iletişim kanallarına gönderilen kodun sisteme doğru bir şekilde girilmesi önemlidir.
  Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim?

Papara hesabı açma sürecinde yaşanan her türlü sorunda destek@papara.com adresine mail atılabilir veya 0850 340 0 340 numaralı hat üzerinden çağrı merkezi yetkilisine ulaşılabilir.

Papara Kard Nasıl Kullanılır?

Kişiye özel olarak hazırlanan Papara Card kullanımı basit ve güvenlidir. Tüm dünyada geçerli yeni nesil ödeme araçları arasında dikkat çeken sistem, POS cihazı kullanılan her yerde alışveriş imkânı sunar.

Papara Kart Avantajları Nelerdir?

papara kart

papara kart

Sunduğu yenilikler ve fırsatlarla benzer ödeme sistemleriyle olan farkını ortaya koyan Papara Kart avantajları nakit ihtiyacının borçlanmadan karşılanmasına yöneliktir. Papara Kartla;

 • Para transferi 7/24 yapılır.
 • Yapılan işlemler için ücret talep edilmez.
 • İnternet alışverişleri güvenli bir şekilde tamamlanır.
 • Kullanıcı bilgileri üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
 • Kart yanınızda yokken cep telefonu numarasıyla ATM’lerden işlem yapılabilir.

Kullanıcı dostu ara yüze sahip olan Papara Kart hızlı, pratik ve güvenli bir ön ödemeli karttır.

Papara Hesabı İle Yapılan İşlemler Hangileridir?

Bireysel ve kurumsal kullanıcılar Papara hesabıyla bütçelerini borçlanmadan yönetebilirler. Sınır tanımayan özgür hesap, harcarken anından nakit kazandıran özelliğiyle ücretsizdir.

Para transferi

Papara hesabına 15 farklı bankadan kesintisiz para yatırma işlemi yapılabilir. Hesaptaki bakiye istenen bankaya EFT veya havale işlemiyle gönderilebilir.

Döviz işlemleri

Banka hesabından Papara’ya veya Papara’dan banka hesabına kolay ve kesintisiz olarak Dolar, Euro ve Sterlin yatır/çek işlemleri ücretsiz gerçekleştirilir. Kullanıcılarına avantajlı döviz kuru üzerinden işlem yapma imkânı sunan sistem, güvenilirdir.

Ödemeler

Faturadan ulaşıma, oyundan diğer ödemelere kadar kontrolü hesap sahibine veren işlemler harcamaların takibini kolaylaştırır. Fatura ödemekle zaman kaybetmek istemeyenler için hesap kesim ve son ödeme tarihlerini Papara takip eder.

Papara Edu

Finansal büyümenin ilk adımı olan Papara Edu, temassız ödeme imkânı sunan bir harçlık hesabıdır. Yeni nesle özel olarak tasarlanan hizmetler yeni nesil harçlıkla harcamaların kontrol altında tutulmasını destekler.

  En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Papara Card Çeşitleri Nelerdir?

Papara Card çeşitleri mobil uygulama üzerinden takip dilebilir ve güvenle yönetilebilir. Kullanıcılarına borçlandırmadan hesaptaki bakiyeyi kullanma imkânı tanıyan Papara Kartla harcamalar kolay takip edilir. Tüketici beklenti ve ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitlendirilen kartlar kişiye veya özel olarak hazırlanarak adrese teslim edilir.

 • Papara Black Card

Web veya mobil uygulama üzerinden kart başvurusu yapılabilir. Black Card tüm dünyada geçerlidir. Kart ücreti, aylık ücret veya aidatı yoktur. Cashback ile anında kazandırır. Temassız ödeme kolaylığı sunar. ATM’lerden limitler dâhilinde para yatırma ve çekme işlemleri ücretsiz yapılır.

 • Papara Lite Card

Satış noktalarından alınır, hesaba tanımlanır ve aktivasyon sonrasında kullanıma açılır. Papara Lite Card tüm dünyada geçerlidir. Kart ücreti, aylık ücret veya aidatı yoktur. Cashback ile anında kazandırır. Temassız ödeme kolaylığı sunar. ATM’lerden aylık 500 TL limitli para yatırma işlemi ücretsiz yapılır.

 • Papara Sanal Kart

Tüm dünyada geçerli olan sanal kart numarası anından oluşturulur ve kullanılır. Her ay bir sanal kart ücretsizdir ve Cashback ile anında nakit kazandırır.

 • Hediye Kartı

Papara hesabı olan olmayan herkesin seçilen miktarda harcama yapmasını kolaylaştıran kartın kullanım süresi 1 yıldır. Yüzlerce markanın web sitesi ve mobil uygulamalarında ödeme aracı olarak kullanılabilen hediye kartı, anında ya da istenen ileri bir tarihte gönderilebilir.

 • Hayalet Sanal Kart

Güvenli olmadığı düşünülen internet sitelerinde tek seferlik ödeme imkânı sunan kart, tüm dünyada geçerlidir. Cashback ile nakit kazandıran kart ilk kullanım sonrasında geçerliliğini kaybeder.

 • Papara Metal Card

18 gram paslanmaz çelikten üretilen kart, temassız ödeme sağlar. Tüketici beklentilerine uygun olarak geliştirilen kart ilerleyen dönemlerde kullanıcı beğenisine sunulacaktır.

Mobil uygulamalar üzerinden yönetilebilen Papara Card, dilendiği zaman geçici süreliğine kullanıma kapatılabilir.

  Multigift Bakiye Sorgulama

Papara Cashback Nedir?

Belli marka ve kategorilerde sabit oranlarda anında nakit kazandıran Papara Cashback, istendiğinde alışverişte kullanılabilir ihtiyaç halinde hesaba çekilir. Cashback programından faydalanmak için Papara Card sahibi olmak yeterlidir. Güncel kampanya bilgilerine web sitesi ve mobil uygulama üzerinden ulaşılabilir.