yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kredi Notu Sorgulama (Ücretsiz Öğrenme)

Kredi Notu Sorgulama (Ücretsiz Öğrenme)

Kredi Notu Öğrenme

Finansal anlamda sorunlar yaşadığımız takdirde, bankalar bizlere bu konuda yardımcı olabilecek kuruluşlardır. Bankaların, kredi kartı, kredi ve bunlara benzer birçok ürünü, ekonomik açıdan zorluk yaşadığınızda size yardımcı olacak hizmetlerdir. Bu hizmetlerden yararlanmak, herkes için mümkün olmayabilir. Bunun nedeni ise kişinin sahip olduğu kredi notu ya da puanıdır.

Eğer bir kişi, yeterli düzeyde kredi notuna sahip değilse, bu durumda bankalar adına istediği ürünlerden yararlanamamaktadır. Kredi notu düşük olan kişilere bankalar, kredi ya da benzeri imkanları sağlamamaktadır. Bu nedenle herhangi bir bankadan finansal anlamda destek almadan önce, kredi notunuzun kaç olduğunu ve hangi risk grubunda yer aldığınızı öğrenmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Kredi notu öğrenme, Findeks üzerinden yapılabilecek bir işlemdir. Bu konuda Findeks sistemine gerekli bilgileri girerek, üyeliğinizi başlatabilir ve sonrasında ise kredi notunuzu belirli bir ücret karşılığında öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenebilmeniz adına Findeks, sizden 4 TL + KDV ücreti tahsil etmektedir.

Bu ücreti ödediğiniz takdirde kredi notunuz karşınıza çıkacaktır. Çıkan sonuçlarda, kredi notunuzun yanı sıra, hangi risk seviyesinde olduğunuzu da görebilmeniz mümkün olacaktır. Bununla birlikte Türkiye ortalaması ve sizin bu ortalamanın hangi seviyesinde olduğunuzda belirtilecektir. Basit bir şekilde Findeks kredi notunuzu öğrenebilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca kredi notunu Findeks üzerinden değil de, başka bir yolla öğrenmek isteyen kişiler içinde bankalar yardımcı olabilmektedir.

Kredi Notu Sorgulama Ekranı

Bir kişinin, kredi notunu öğrenebilmek adına yardım aldığı sisteme ve ortaya çıkan sonuçlara kredi notu sorgulama ekranı adı verilebilmektedir. Kredi notu sorgulama ekranı, Findeks kredi notunuza dair her türlü bilgiyi sizlere sunmaktadır ve bu konuda sizler için çeşitli ayrıntıları ortaya çıkarmaktadır. Kredi sorgulama ekranına, T.C. kimlik numarası girmeniz, anında kredi notunuzun öğrenmenize yardımcı olacaktır. Öte yandan bu ekranda, Türkiye ortalaması adı altında genel bir derecelendirme de bulunmaktadır. Sizin bu ortalamaya göre hangi seviyede olduğunuz ve kredi notunuzun sizi içinde bulundurduğu risk grubu, yine söz konusu sorgulama ekranı sayesinde karşınıza çıkmaktadır.

  TC ile kredi notu sorgulama

0 ila 1900 arasında yer alan kredi puanınız, kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirmeniz sonucunca söz konusu ekranda yer alacaktır. Risk grubunuz, her seviyeye dair farklı renk içermekteyken, bu renkler gittikçe birbirine yaklaşmaktadır. Bankalar veya benzeri kuruluşlarla yapmış olduğunuz her türlü işlem kayıt altına alındığı için, Findeks sisteminin sunmuş olduğu kredi sorgulama ekranı, bu işlemler için bir analiz yapmaktadır ve analizin sonucunu sizlere sunmaktadır. Bu sorgulama ekranının, sizin için adeta bir geçmiş dönem analizi yaptığını söylemek mümkündür. Günümüzde kredi notu öğrenmek adına kredi sorgulama ekranı, T.C. kimlik numarası gibi bir basit bilgi sayesinde sizlere puanınızı ve hakkınızdaki risk grubunuzu sunmaktadır.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Günümüzde birçok kişi gerek meraktan, gerekse ihtiyaçtan dolayı kredi notunu sorgulamaktadır. Kredi notunuz sorgulamak içinde karşılarına ilk olarak Findeks sistemi çıkmaktadır. Bilindiği üzere bu sistem sizden 4 TL+ KDV ücreti tahsil etmesinin sonucunda kredi notunuzu sunmaktadır. Ancak bu durumdan rahatsız olan ya da bu işleme ücret istemeyen kişiler de olabilmektedir.

Bu gibi durumlarda ise ücretsiz kredi notu sorgulama seçenekleri bulunmaktadır. Ücretsiz kredi notu sorgulama için bazı bankaların internet şubeleri ya da kendi bireysel şubeleri yardımcı olabilmektedir. Bununla birlikte vadeli olarak satış yapan mağazalarda size bu imkanı sunabilir. Bu mağazalara giderek herhangi bir ürünü vadeli olarak satın almak istediğinizi söylemeniz sonucunda, T.C. kimlik numarası ve telefon numaranız istenmektedir.

Mağaza görevlisi bu bilgileri kendi sistemlerine girmelerinin sonrasında, telefonunuza olumlu ya da olumsuz bir mesaj geliyor. Bu mesaj, olumlu olursa kredi notunuzun normal seviyede olduğunu söylemek mümkün olabilmektedir. Ancak mesajınız olumsuz olarak yanıtlandıysa, kredi notunuz yetersiz düzeydedir. Bu şekilde kredi notunuzun hangi seviyede olduğunu ücretsiz sorgulama ile öğrenebilirsiniz.

  Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi yapabilmeniz için, Findeks zaman zaman kampanyalar gerçekleştirebilmektedir. Bu kampanyalar sayesinde istediğiniz gibi sizde ücretsiz kredi notu sorgulama yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı bankalar, şubelerine gitmeniz sonucunda kredi notu öğrenme talebinde bulunursanız, bu konuda size yardımcı olabilmektedirler. Çeşitli şekillerde kredi notunu ücretsiz olarak öğrenebilmenin birçok yolu bulunmaktadır.

Kredi Notu Yükseltme

Ekonomik sıkıntılar yaşadığınız bir dönemde, bankalar ya da benzeri kuruluşlara giderek, kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ancak olumsuz sonuç almanız ve bu olumsuz sonucunda kredi notunuzdan ötürü kaynaklanması, sizin için büyük bir hayal kırıklığına neden olabilmektedir. Kredi notunun düşük olduğunu öğrenen birçok insan, kredi notu nasıl yükselir? Sorusunu ister istemez sormaktadır. Kredi notunu yükseltmek isteyen bir kişi, öncelikle belirli hususlara dikkat etmek zorundadır. Kredi notunun yükselmesi hususunda en önemli etkenlerin başında borç ödeme alışkanlıkları gelmektedir. Bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemeniz, kredi notunuzun yükselmesine neden olacaktır. Öte yandan kredi notu ile ilgili yapılan son düzenleme nedeniyle, artık kişilerin fatura ödemeleri de dikkate alınmaktadır. Düzenli olarak faturasını ödeyen bir kişi, haliyle kredi notunun yükselmesine olanak tanıyacaktır.

Kredi notunuzun yükselmesi konusunda, borçlarınızın tamamını kapatmanız yine en büyük etkenlerin başında gelecektir. Bu ödemeler sayesinde bir anda kredi notunuz, daha yüksek seviyelere ulaşacaktır. Öte yandan birikimleriniz, banka hesaplarınız ve bankalar üzerinden yaptığınız her işlem, olumlu olduğu sürece kredi notu yükseltme isteğinizde başarılı bir şekilde yerine gelecektir. Beyaz eşya, vasıta ve benzeri yüksek fiyatlı ürünleri vadeli olarak satın alırken, ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız kredi notunuzun yükselmesi adına en önemli etkenler olarak karşınıza çıkacaktır. Finansal yaşadığınız sorunları, kredi notunuza olumsuz bir şekilde yansıtmamanız, oldukça büyük önem arz etmektedir.

  Anında kredi kartı veren bankalar

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankalardan, kredi ya da kredi kartı gibi hizmetler almak isteyen birçok kişi, bu konuda kredi notu gibi bir puanlama sistemi ile karşılaşmaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler rahatlıkla bu hizmetlerden yararlanabilirken, kredi notu düşün olan kişiler ise yararlanamamaktadır. Kredi notu düşük olan kişiler, ilk olarak kredi notu kaç olmalı? sorusunun cevabını aramaktadır. Kredi notu, 0 ve 1900 arasında değişen bir nottur. Bu notun belirli kısımları, çeşitli şekillerde bölümlendirilerek, kişinin kredi notuna uygun olan risk bölümü belirlenmektedir.

0 ve 799 aralığında yer alan bir kredi notu, çok riskli gurubunda yer almaktadır. Hal böyle alınca kredi alması son derece zordur. 800 ve 1299 puanları arasındaki kredi notu ise orta riskli olarak değerlendirilmektedir. Önceki gruba göre kredi almaları biraz daha kolaydır.

Bunun yanı sıra 1300-1499 arasında kredi notuna sahip olan bir kişi ise az riskli grubunda yer almaktadır ve belirli bankalardan kredi hizmeti alabilmektedir. 1500-1699 not aralığı iyi, 1700-1900 puan aralığı ise çok iyi olarak nitelendirilmektedir. Bankaların her türlü kredi imkanlarından yararlanmak isteyen bir kişi, en azından 1500 ve üstü bir kredi notuna sahip olmalıdır. İdeal kredi notu bu aralıkta yer almaktadır ve kişilerin rahatlıkla kredi alabilmeleri adına söz 1500 ve üstü seviyesi, yeterli olacaktır.