yandex-izleme
FinansKredisi.com

Bireysel emeklilik devlet katkısı sorgulama

3.035
Bireysel emeklilik devlet katkısı sorgulama

Bireysel emeklilik devlet katkısı

Bireysel emeklilik devlet katkısı sorgulama yapmak için öncelikle bireysel emeklilik başvurusu yapmanız ve onaylanması gerekli. Onay süreci ardından sizde ödeyeceğiniz ücretin bir kısmını devlet tarafından karşılanmasını sağlayabilir ve böylelikle zorunlu bireysel emeklilik kesintilerine karşılık olarakta maaşlarınızdan zorunlu kesinti oluşmamasını sağlayabilirsiniz. Eğerki maaşlarınızı bankalara aracılığı ile alıyorsanız ve size bankalar zorunlu bireysel emeklilik kesintileri yapıyorsa sizde bireysel emeklilik için devlet katkısı alabilirsiniz. Almak istediğiniz bu destek için önce başvuru yapmanız lazım ardından ise devlet katkısı sorgulaması sağlamanız gerekmektedir eğerki adınıza devlet desteği çıkarsa bu süreç sonrasında ancak destekten yararlanabiliyorsunuz yani başvuru sonrası onay çıkmadan kesinlikle devlet desteğinden yararlanamazsınız.

Bireysel emeklilik devlet katkısı sorgulama

Peki bankalar bizden zorunlu olarak bes adı altında kesintiler yaptığında ne gibi işlemler yapmanız gerekmektedir öncelikle bunu öğrenelim. Bes adı altında bankaların bizden kesmiş olduğu kesintilere itiraz edebilirsiniz ve bes işlemlerinin kesintilerini durdurabilir hatta sizden kesilen tüm tutarı geri alabilirsiniz.

Hizmet alacaksanız durdurma yada iptal işlemi yapmanıza gerek yoktur bu alanda ise devlet desteğine başvuru yapmanız gerekicektir. Devletten alacağınız destek tamamen bütçenizi hafifletecek ve ileriki dönemlerde ise bireysel emeklilikten emekli olabileceksiniz ve ileriki yaşamınızda rahata ereceksiniz denilmekte peki size göre öylemi hiç zannetmiyorum asıl gerçeği ben size aktarayım bankalar paranızı işletecek ve gücüne güç katacak örneğin genelde maaşlarınızı halkbank aracılığı ile alıyorsanız bir kere otomatik olarak kesinti ile karşılaşıyorsunuz isterseniz başvuru yapın bes için isterseniz bes başvurusu yapmayın otomatik olarak bes kesintisi uygulanıyor çünkü devlet bankası.

Devlet katkısı sorgulama

Bankalar sizin paralarınıza el koymakta ve işletmekte peki bir çalışansınız ve zaten hali hazırda ssk primleriniz iş verenler tarafından ödeniyor nedir bu zorunlu bireysel emeklilik devlet katkısı ayağına alınan paralar. Genelde sizden para keserler ve sizi zorunlu olarak bes’li yaparlar siz ise zaten ssk çalışanısınız zorunlu olarak sigorta yaptırmanıza gerek yok hemen bir itirazda bulunun ve sizden kesilen tutarları geri ödeme olarak talep edin yoksa ömür boyu paranız kesilir ve ssk emeklisi olacağınız için bireysel emeklilikte bir işe yaramaz çünkü zorunlu olduğu için sizden otomatik olarak kesiliyor lakin size kalsa siz ödemezsiniz zaten emekli olunca alacağınız 3 kuruş onuda bes e verirseniz kalır 1 kuruş dolayısı ile siz devam ettirmeyeceğiniz için bu zamana kadar verilen paralar boşuna olucaktır.

  Ziraat Bankası Ek Hesap Limit Arttırma