yandex-izleme
FinansKredisi.com

Senetle para almak mantıklı mı

Senetle para almak mantıklı mı

Senetle para almak mantıklı mı

Senetle alınan herşey para, ev, araba vb taşınabilir yada taşınmaz her ne olursa olsun diğer kredi ve kredi kartı türlerinden daha fazla risk taşımaktadır. Senetle para almak yerine herhangi bir banka ile çalışarak kendinizi daha fazla güvenceye alabilirsiniz. Her banka tabiki kredi vermemektedir bunlardan bazı sebepler ise sizin düzenli geri ödeme yapmamanız yada ödemelerinizde cezaya kalma, kredi kartı borçlarınızda hep asgari tutarı ödemeniz vb sebepler yer almaktadır.

Mümkün olduğunca bankalarda aksatma yaşatmayan kişiler düzenli geri ödemelerini yapan kişilere bankalar para yani kredi vermektedirler. Acil paraya ihtiyacım var ve bankalardan alamıyorum ama senetle araba yada para almak mantıklı mı derseniz eğerki yukarıda da bahsettiğimiz gibi senetle yapılan işler her zaman baş ağrısı olmuştur. Senetle para almak mantıklı mı dediğiniz de alacağınız kişi, kurum yada kuruluş sizin ne kadar güvenli olduğunuza bakacağı gibi sizinde karşı tarafı incelemeye almanız lazım çünkü bir gün baktığınızda senetleriniz tahsilat için başkasının eline geçebilir.

Örneğin ödeme günü geldi ödeme yapamadınız ve süreyi uzattınız ve senetlerinizin siz para aldığınız kişide zannederken herhangi bir tefeci, banka veya başka bir kuruluşa geçerek el değiştirebildiği için tehlike altında olabilirsiniz. Sizi yine aydınlatmak adına daha önce senetle kredi ve borç para veren yerler adı altında detaylı bir araştırma yapmıştık dilerseniz inceleyebilirsiniz. http://www.finanskredisi.com/senetle-kredi-borc-para-veren-yerler/ İsterseniz sosyal yardımlaşma vakıflarından bu tür acil para ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz en azından bazı vakıflar üyelerine herhangi bir faiz işletmeden sadece verdikleri paraları geri tahsil ediyorlar senetle sepetle uğraştırmıyorlar.

İnsanlar kişisel yada özel ihtiyaçlarında her zaman bankalar yardımcı olmayabiliyor örneğin acil bir hastanız var ve paraya ihtiyacınız varsa hemen aynı gün alamayabiliyorsunuz krediyi lakin bu tarz yardımlaşma vakıflarında bulundurdukları meblağlar üzerinden size hemen ödeme yapabiliyorlar.

  Bitcoin güvenilir mi ? Nelere dikkat etmeliyiz!

Eğerki mevcut bir kredi kartınız varsa onuda paraya çevirebilirsiniz hiç senetle uğraşmadan herhangi bir telefoncu yada kuyumcuya gidip telefon satın alabilir kredi kartına taksit yaptırabilir ve telefonu geri telefoncuya satabilirsiniz yine aynı işlemi kuyumcu içinde gerçekleştirebilirsiniz ve kredi kartı ile aldığınız altınları yine aynı kuyumcu tarafından bozdurabilirsiniz ve nakit paraya çevirebilirsiniz bu bizim pek tavisye ettiğimiz bir yöntem olmasada yinede hastalık sağlık gibi acil durumlarda denenebilir.