yandex-izleme
FinansKredisi.com

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

3.458
Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Özellikle de başka şehirlerde okumak zorunda kalan öğrenciler için öğrenci kredi kartı ürünleri çok daha önemli bir hale gelmektedir. Hem öğrenciler hem de öğrenci aileleri için verilen bu öğrenci kredi kartı ürünleri büyük bir önem taşımakta olup dikkatli kullanıldığı takdirde de büyük avantajlar sağlamaktadır. Peki, öğrenci kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci kredi kartı almak isteyen kişilerin kredi kartı başvurusu için izlemeleri gereken yöntem son derece kolaydır. Bunun için yapılması gereken tek şey bankanın sizden talep ettiği öğrenci kredi kartı başvurusu için gerekli evrakları tamamlayarak bankayı ziyaret etmek ve kredi kartı başvuru formu doldurmaktır. Banka yapmış olduğunuz başvuruyu inceleyecek ve uygun bulması durumunda kredi kartı onayı vererek kartını kullanıma açacaktır. Her bankanın aramış olduğu öğrenci kredi kartı şartları ve başvuru prosedürü farklıdır.

 

Ziraat Öğrenci Kredi Kartı “Genç Bankkart Başvurusu”

Bankamatik kartı ve kredi kartı özelliklerini tek bir kartta toplayan Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı başvurusu ya da bilinen ismi ile Genç Bankkart kredi kartı başvurusu için tercih edebileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki Ziraat Bankası şubeleri üzerinden kredi kartı başvuru formu doldurmaktır.

Buna ek olarak cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden büyük harflerle GENÇ BANKKART yazıp 4747 numarasına kısa mesaj göndererek te kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha önce bankamatik kartı alan kişilerin ise kartlarına kredi kartı özelliği kazandırmak için Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı almak isteyen kişilerin ise mutlaka KYK üzerinden burs ya da öğrenim kredisi almaları şartı aranmaktadır.

İş Bankası Öğrenci Kartı “İş’te Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu”

İş Bankası öğrenci kredi kartı başvuru işlemlerinde internet sitesi üzerinden online kredi kartı başvuru formu doldurma imkanı sağlamasının yanı sıra İş Bankası şubeleri üzerinden de başvuruda bulunulmasına izin verilmektedir. SMS ile kredi kartı başvurusu için ise cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden büyük harfleri kullanarak ÜNİK yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numaranızı yazarak oluşturduğunuz kısa mesajı 4402 numarasına göndermeniz yeterlidir.

  Öğrenci İçin Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı?

İş Bankası öğrenci kredi kartı başvurusu için adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları şartı aranmakta olup lisansüstü eğitim programları da dâhil olmak üzere eğitimlerine devam ediyor olma şartları bulunmaktadır. Maximum kredi kartı özelliğine sahip olan kredi kartı ürünleri uygun bulunan adaylara gönderilmekte olup yine öğrencilere özel olarak pek çok kampanya düzenlenmektedir.

Yapı Kredi Öğrenci Kartı “Yapı Kredi Play Kart Başvurusu”

Yapı Kredi öğrenci kredi kartı başvurusu ile alınabilecek olan Yapı Kredi Bankası Play Kart başvuru işlemlerini Türkiye’de yer alan üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve meslek yüksek kokulu programlarında eğitimlerine devam eden öğrencilerin tümünün yanı sıra gelirini belgeleyebilen tüm gençler de bu karta başvuruda bulunma hakkına sahiptir. 18-26 yaş aralığında olan gençlerin kullanımına açık olan Yapı Kredi play kart hesap işletim ücretsiz kredi kartı ürünleri arasında yer almaktadır.

 

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı “LikeCard Başvurusu”

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Vakıfbank geliştirdiği Like Kart ürünü ile üniversite öğrencilerine sayısız avantajlar sağlanmaktadır. Üniversitelerin çevresinde yer alan restoran ve alışveriş merkezlerinde daha avantajlı seçenekler sağlayan ürün aynı zamanda düzenlenen kampanyalar ile de ödül kazanma fırsatı sağlamaktadır.

Vakıfbank Like Kart başvurusu için Vakıfbank şubeleri üzerinden öğrenci kimlik kartı ve nüfus cüzdanınız ile kredi kartı başvuru formu doldurmanız yeterli olacaktır. Buna ek olarak Vakıfbank SMS kredi kartı başvurusu için ise LIKE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numaranızı yazarak oluşturduğunuz kısa mesajı 5724 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı “AxessExi 26 Kart Başvurusu”

Akbank tarafından 18 – 26 yaş aralığındaki gençler için özenle hazırlanan Akbank Exi 26 kredi kartı adından da anlaşılacağı üzere 26 yaşından küçük gençlerin kullanması için hazırlanan özel bir kredi kartı ürünüdür. Akbank Neo EXİ 26 başvurusu için Akbank şubeleri üzerinden başvuru formu doldurmanıza izin verilirken aynı zamanda Akbank hesabı açtıran kişilerin Akbank Direkt internet şubesi üzerinden de online başvuru formu doldurmalarına izin verilmektedir.

  En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı “Bonus Genç Başvurusu”

Garanti Bankası 18 – 25 yaş aralığındaki gençler için özenle tasarlanan Garanti Bonus Genç Kart başvuru işlemlerinizi Garanti Bankası şubeleri, Garanti Bankası internet şubesi ve Garanti Bankası internet sitesi üzerinden yapmanıza olanak sağlanmaktadır. Telefonla başvuruda bulunmak için ise mutlaka Garanti Bankası müşterisi olmanız ya da başka bir Garanti Bankası kredi kartı ürünü kullanmanız gerekmektedir. Bu şartlara sahip olan kişilerin Garanti Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 0 333 numarasını aradıktan sonra sırası ile 1-5-2-1 tuşlarına basarak başvurularını yapmalarına olanak sağlanmaktadır. Bonus Genç Kart başvuru takip işlemleri de yine aynı kanallar üzerinden yapılmaktadır.