yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kadın Girişimcilere 100 Bin TL KOSGEB Girişimci Kredisi 2024

3.046
Kadın Girişimcilere 100 Bin TL KOSGEB Girişimci Kredisi 2024

KOSGEB Kadın Girişimciler İçin 2024 Hibe Ve Kredi Desteği

Kadın girişimcilere 100 bin TL. Kosgeb kadın girişimciler için extra bir özen göstermekte ve kadınların geliştirici fikirlerini önemsemektedir. Kosgeb kadın girişimci kursları ile destek alan bayanlara 50 bin TL hibe yada 100 bin TL kosgeb teşvik kredisi imkanından faydalanabilirler.

Girişimcilik kursu başvuru şartları ile girişimcilik desteği alanlar bu fırsatlardan yararlanma olasılıkları standart başvurulara bakarak daha yüksektir. Çeşitli bankalarda artık kadın girişimcilere destek vermekte ancak KOSGEB ‘in sunduğu hibe her zaman için daha avantajlı gelmektedir. Yeni açılan yada açılakcak olan bir şirketin bankalar aracılığı ile birde borçlanması biraz zor süreç içine girmesi demek. Kosgeb ile girişimci hibesi ve kredisi aldığınız zaman elinizde belli bir hibe bulunacak ve bunu girişimlerinizde kullanarak kârlılığı arttırabilir ve geri ödemesini sıkıntısız şekilde yapabilirsiniz.

Kadın girişimcilere kosgeb desteği

Bu tarz hibe ve kredilerin asıl amacı girişimciliğin yaygınlaşması ve başarılı işletmelerin oluşturulmasına destek sağlamaktır. Genelde kosgeb başvurusu yapan kişiler ise küçük yada orta ölçekteki işletmeler olmuştur ancak Kosgeb yeni bir karar ile mevcut hazırda kurulu olan işletmelere bu tarz desteklerde bulunmayacak ve 2024 itibari ile yeni kurulacak olan işletmelere destek sağlayacaktır. Start-up yada inovasyon alanında ise kadın girişimci sayısı dünya genelinde gerçekten çok düşük belkide %30 civarında yer almaktadır bu tarz destekler hem aile ekonomisine katkı sağlarken ülke ekonomisi ve kalkınması konusunda da faydalı olacaktır. Üretilen ürünler verilen hizmetler tamamen ülkemize odaklı olduğu için daha iyi hizmet daha kaliteli ve verimli ürünler üretildiği taktirde ülkemizde üretim olduğu süre boyunca hem yurt dışı satışlar sağlanabilir hemde ülkemize daha fazla kaynak girmesine sebep olmaktadır.

Kosgeb Kredi Şartları Nelerdir ?

  Kosgeb Kredi Şartları Nelerdir ?