yandex-izleme
FinansKredisi.com

Evlenen üniversite öğrencilerine devlet yardımı (Hibe)

7.170
Evlenen üniversite öğrencilerine devlet yardımı (Hibe)

Üniversite Öğrencilerine Devlet Yardımı

Evlenmeyi düşünüp hemde okul yaşamını devam ettirmekte zorunlu olan kişilere “evlenen üniversite öğrencilerine devlet yardım”ı devlet tarafından hibe yardımı başladı. Evlenen üniversite öğrencilerine devlet yardımı (Hibe) başladı. En sık evlenmeden birlikte yaşamaya başlanılan nikahsız olarak yaşam sürdürülen süreç neredeyse üniversite süreci diyebiliriz özellikle ilk başlarda erkekler erkek gruplarla ev tutar sonrasında kızlarda aynı şekilde kız gruplarla ev tutar lakin okul yaşamında tanıştıkları erkek/kız ‘larla yaşam sürdürmek isteyen çiftler aldıkları kararla birlikte ev tutarak aile kurmanın temelini atarlar lakin iki tarafda okuduğu için okul hayatlarını devam ettirmeleride gerekmektedir düğün için öncelikle iş şart tabi bu konuda devlet destek oluşturmak zorunda kaldı.

Çeşitli evlilik kampanyalarından da yararlanan üniversite öğrencileri başta öğrenim kredisi borcu silinmesi ve sonrasında çocuk parası desteği ve çeyiz desteği gibi çeşitli destekler almaktadırlar. Yaklaşık 4 yıldır aktif olarak bu faaliyeti sürdürmekte olan devlet kesinlikle öğrenciler tarafından da desteklenmekte ve faydalı bulunmaktadır.

Evlenen üniversite öğrencilerine devlet yardımı (Hibe)

Okuyanların sosyal ve ekonomik sıkıntılarına bir nebzede olsa aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından oluşturulan destek sayesinde daha nefes alır düzeye geliyorlar ve evlenmek isteyen tüm üniversite öğrencilerine bu hizmeti sunmaya ve devlet destekli kredi vermeye başlamışlardır. Tabi ki bu krediden faydalanabilmek için belli koşulları yerine getirmek yada taşıyor olmak gerekmektedir.

Devlet destekli evlilik kredisi koşulları şunları kapsamaktadır.
Öncelikle 18-24 arasında ve maddi sıkıntılar yada imkansızlıklar sebebi ile evlenemeyecek durumda olanları ilgilendiriyor hali vakti yerinde olanlar hiç bulaşmasınlar. Türk ceza kanununda bulunan ağır suçlar ile cezalandırılmış olmamanız gerekmektedir. Aslında diğer devlet destekli kredi türlerine göre baktığımızda devlet çok fazla bir kısıtlama yapmamız mümkün olduğunca tüm üniversiteli kardeşlerimize imkan sağlamaya çalışmış gibi görünmekte.

  Akbank Düğün Kredisi Nedir? Faiz Oranı Nedir?

Yukarıdaki şartları taşıyorsanız sizde 1 yıl geri ödemede bulunmadan 10.000TL faizsiz devlet tarafından evlilik kredisi alabilirsiniz. Geri ödeme toplamda en fazla 48 ay’a kadar bölebilirsiniz yani aylık geri ödeneniz 209TL olarak öderseniz 48 ay’da bitirmiş olucaksınız ve faiz ödemeyeceğiniz için bu sizi çok fazla zorlamayacaktır. Evlilik sonrasında ilk yıl içinde eğerki çocuk sahibi olursanız kredinizi 1 yıl erteleyebilirsiniz.

Üniversite mezunu olmuş öğrenciler için ise 26 yaşına kadar süre uzatılmış olmaktadır. Evlenecek çiftlerden en az birisi ise devlet yurtları yada yetim yurtlarında kalmışsa devlet destekli alınan kredinin en az 2 yıl geri ödeme talep edilmeyecektir. Kredi alımından 2. yılın sonunda ödemelere başlayabileceksiniz buda sizi rahatlatmış olucaktır.

Üniversiteliler! devlet destekli evlilik kredisi almak istiyorsanız herhangi bir devlet bankasına başvuruda bulunmanız gerekmektedir tabi bunun için okuyor olduğunuzu beyan edecek olan belgeleride götürmeniz gerekmektedir.