yandex-izleme
FinansKredisi.com

En Avantajlı Kredi Kartı Hangisidir?

1.604
En Avantajlı Kredi Kartı Hangisidir?

En avantajlı kredi kartı hangisidir? İhtiyaçların giderilmesi hususunda kredi kartının önemi oldukça büyüktür. Belirli bir ödeme tarihi bulunan kredi kartları aylık olarak anlık yada günlük alışverişlerde gününüzün olmazsa olmazları arasında yer alır. Bütün bankalar müşterilerinin ihtiyacını karşılaması için limitli yada limitsiz kredi kartı vermektedir. Kredi kartı almanın şartlarını sağlayan bireyler kredi kartından yararlanabilmektedir. Kredi limitinin ne kadar olacağını yine aynı şekilde bireylerin sağladığı şartlar belirlemektedir. Genel olarak kredi kartından baz alınan iki unsur kredi notu ve kişinin gelir durumudur. Yer banka kredi kartı verse de bazı kartlar oldukça avantajlı ve ayrıcalıklıdır.

Avantajlı Kredi Kartlarının Özellikleri

Kredi kartları nakit olarak para harcamadan ihtiyaçları karşılamanın en iyi yoludur. Kredi kartları genel olarak ihtiyaçları karşılamak için kullanılsa da bazı bankalar bazı kredi kartlarına ayrıcalıklar yüklemektedir. İşte o kredi kartlarına yüklenen bazı avantajlı ayrıcalıklar;

 • Belirli mağazalarda indirimler
 • Karta özel ödeme ertelemesi
 • Kredi kartı borçlarını taksitlendirme
 • Ulaşım araçlarında indirim avantajları
 • Harcadıkça kazanma
 • Bonus
 • Puan
 • İnternet mağazalarında karta özel indirimler

Kişilerin harcamaları değişkendir. Bu yüzden de her kartın avantajı da farklıdır. En avantajlı kredi kartı hangisidir? En avantajlı kart şudur demek doğru değildir. Çünkü her kredi kartında farklı avantajlar bulunur. Kişiler ihtiyaçları doğrultusunda en avantajlı kartı seçmelidir. Örneğin ulaşım araçlarını çok kullanan bireyler kredi kartı seçimi yaparken ulaşımda en avantajlı olan kredi kartını seçmelidir. Yada ticaretle uğraşan kişiler ticari harcamaları için en uygun olan kredi kartlarını tercih etmelidir. Yani kısaca en avantajlı kredi kartının hangisi olduğunu kişinin ihtiyaçları belirler.

En Avantajlı Mil Puan Veren Kredi Kartları

Kredi kartları içerisinde yer avantajlardan biride mil puanlardır. Mil puan belirli harcamalarda nakit para yerine kullanılır. Yani mil puan kullanarak ürün veya hizmet almak mümkündür. Bankaların birçoğu müşterisi harcama yaptıkça ona mil puan kazandırır. Bu mil puanlar daha sonra alışveriş ve hizmetlerde kullanılabilir. Mil Puanın en çok kullanıldığı yer uçak biletleridir. Öyle ki biriken mil puanlarla ücretsiz uçak bileti almak mümkündür. En avantajlı kredi kartı hangisidir? Buda mil puan veren kredi kartlarının avantajlı olmasını sağlamaktadır. İşte o kartlar;

  Nasıl zengin olunur, Zengin olmanın yolları?

GarantiBBVA Shop&Fly

En avantajlı mil imkanı tanıyan kredi kartı arasında baş sıralarda Garanti BBVA Shop&Fly, MasterCard ve Amerikan Express yer almaktadır. MasterCard ile yapılan her 1 TL’lik alışverişe 1 mil kazanma imkanı oluşturulmuştur

American Express ile de yapılan her 1 TL’lik alışverişte 1,5 mil kazanılır. Bu kartlar ile kazanılan miller, tüm hava yolu şirketlerinde kullanılabilir. Bunun yanı sıra alan vergisi de millerle ödenebilir. Lounge, shuttle, seyahat sigortası, özel şoförlü araç kiralama gibi harcamalar için özel avantajlarda bu kredi kartları içerisinde yer alır.

Akbank Axess Wings

Akbank’a ait olan Axess Wings en iyi mil puan veren kartlar arasında yer alır. En avantajlı kredi kartı hangisidir? Axess Wings ile her 1,5 TL’lik alışverişe karşılık 1 mil kazanılmaktadır. Yurt dışı alışverişlerinde %25 daha fazla mil kazanmak bu kredi kartıyla mümkündür. Kartın diğer bir özelliği ise chip para da kazandırıyor olmasıdır. Kazanılan chip paralar otomatik olarak mile dönüştürülebilir. Buda daha fazla mil puan kazanmanın diğer bir yolu olarak yer alır. Ayrıca Axess Wings ile kazanılan mil puanlar sadece uçak bileti ile sınırlı kalmayıp seyahat, market, konaklama, akaryakıt ve internet harcamaları içinde geçerlidir.

 

QNB Finansbank Miles&&Smiles

QNB Finansbank müşterilerine daha iyi bir hizmet verebilmek adına Türk Hava Yolları ile anlaşma yaparak Miles&Smiles avantajlı kartlarını hizmete sunmuştur. Finansbank’ın dört farklı Miles&Smiles özellikli kredi kartı mevcuttur. Bu kartlar ise şöyledir;

 • Klasik,
 • QNB First,
 • QNB First Plus ve
 • Private Banking

En avantajlı kredi kartı hangisidir? Sorusunun cevabı ihtiyaçlara göre ve kampanyalara göre değişkenlik gösterir. Mil puana ihtiyacı olanlar için en fazla mil puan veren avantajlı kredi kartları yukarıda ki gibidir. Bankadan kredi kartı alırken ihtiyaçlar için en avantajlı olan kart belirlenmelidir. Örneğin öğrenciler için sunulan ayrıcalıklı kredi kartı farklıdır. Öğrenciler kredi kartı alırken öğrenci için ayrıcalıklı olan kartı seçmelidir. Yada Alışveriş tutkunları kredi kartı seçimi yaparken belirli mallarda belirli indirim sağlayan avantajlı kredi kartlarını tercih etmelidir.

  Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Peki En Avantajlı Kredi Kartı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: