yandex-izleme
FinansKredisi.com

Eminevim caiz mi ? Diyanet (Genel Bilgi)

3.815
Eminevim caiz mi ? Diyanet (Genel Bilgi)

Eminevim caiz mi

Eminevim hakkında daha önce bir kaç yazı yazmıştık, bunlardan biri eminevim güvenilir mi diğeri ise en çok sorulan sorulardan birisi eminevim taksit hesaplama işlemi ile ilgili bilgilerdi. Ziyaretçilerimizden gelen bazı sorular arasından dikkatimizi çeken sorulardan birisi ise eminevim caiz mi sorusuydu, bizde sizler için araştırma yaptık. Diyanet bu konu hakkında ne demiş çeşitli hocalar hangi yorumlarda bulunmuş kim nasıl düşünmüş değerlendirmiş ve fetva’da bulunmuş hepsini anlatacağız.

Başlangıçta bilmeniz gereken şeyleri detaylandıralım bir şeyin haram olup olmadığı konusunda net bilgiye sahipseniz çokta araştırma yapmanıza gerek yoktur. Eğerki burada sizin tarafınızdan işlenen bir haram olan bir olay varsa bu kesinlikle caiz değildir.

Eminevim caiz mi diyanet

Örneğin eminevim caiz mi diye soruluyor, firma sizden faiz almamakta sadece sizden hizmet bedeli almaktadır dolayısı ile tefecilik durumuda yoktur siz bir tutar ödüyorsunuz taksit taksit ve o taksitler sonrasında dilediğiniz evi sizin adınıza eminevim satın alıyor.

Bazı kişilerin yorumlarına rastladık ki buda düşündürücü oldu “bizden işlemler için extra para alıyorlar” nasıl olacak şimdi düşünün karşınızda bir kuruluş var ve sizin adınıza sizin yıllardır sahip olamadığınız bir evi satın alıyor ve size veriyor sizde evde yaşıyorken borcunu kiracı gibi ödüyor ve ev sahibi oluyorsunuz bundan güzel ne olabilir ki.

Emin otomotiv işletmesi ise sizden yapmış oldukları takip analiz masraflara karşılık kuruluş oldukları için elbette 150.000TL ‘lik eve 150.000TL istemeyeceklerdir bu eve sahip olmanız için onlarında size karşı bir emekleri geçmiş yada ceplerinden belli miktarda para çıkmış olacaktır onlarında bir kazancı olacak ki sizi istediğiniz evin sahibi yapabilsinler.