yandex-izleme
FinansKredisi.com

Ziraat Arazi Kredisi Ne Kadar?

1.445
Ziraat Arazi Kredisi Ne Kadar?

Ziraat Arazi kredisi ne kadar? Tarımın son derece önemli olduğu dünyada özellikle üretime katkı sağlamak için birçok destek ve kredi imkanı sunulmaktadır. Bunlardan bir tanesi de arazi kredisidir. Tarımsal faaliyetleri gerçekleştirmek isteyen kişi ve işletmeler arazi satın alırken nakit sıkıntısı çekmektedir. Ziraat Bankası tarımla uğraşmak için arazi satın almak isteyen müşterilerine destek vererek kredi imkanı tanımaktadır. Arazi kredisinin miktarı kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Sabır bir kredi miktarı bulunmamaktadır. Tıpkı ihtiyaç ve bireysel kredide olduğu gibi Arazi kredisinde de kişilerin kredi notuna ve gelir durumuna dikkat edilmektedir. Ziraat Bankası uzun ödeme vadeleri ile de Arazi satın olacak bireylere kolaylık sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Arazi Alım Kredisi Şartları

Ziraat Bankası her banka gibi kredi imkanı sağlarken bazı şartlar aramaktadır. Ziraat Bankası her kredi türü için ayrı bir şart oluşturmaktadır. Ziraat Arazi kredisi ne kadar? Arazi kredisi içinde özel şartlar oluşturmuştur. Bu şartları sağlayan kişiler bu krediden yararlanmaya hak kazanmaktadır. Arazi kredisinin genel şartları kısaca şöyledir;

 • ÇKS belgesine sahip olmak
 • Satın alınacak arazinin krediye uygun olması ve tarımsal üretim faaliyetlerde kullanılabiliyor olması gereklidir
 • Kredi bedelinin yüksek olması durumunda gösterilebilecek teminatlara sahip olmak
 • İşletmenin veya bireysel üreticilerin kredi sicillerinin yeterli seviyede olması gereklidir
 • İşletmenin veya bireyin tarımsal faaliyetler üzerine uzun süredir gelir elde etmesi

Yukarıda yer alan şartların yanı sıra Ziraat Bankası gerekli duyduğu halde müşterilerinde ek şartlar arayabilir yada bunu sağlamasını isteyebilir. Arazi kredisi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine yada iletişim numaraları üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak bilgi edinilebilir.

Ziraat Bankası Arazi Alım Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Bireylerin ve işletmelerin arazi kredisi başvuru yaparken bazı belgelere sahip olması istenir. Ziraat Arazi kredisi ne kadar? Başvuru esnasında sürecin daha hızlı ilerlemesi için bu belgelerin çabuk temin edilmesi son derece önemlidir. Başvuru yaparken kişi ve işletmelere aşağıdaki belgelerin istenildiği bir liste verilir. Bu listenin tamamlanması halinde başvuru sürecini başlatırlar. Zaman kazanmak için şubeye gitmeden önce bu belgeler toplanıp başvuru yapılmalıdır. Böylelikle kredinin onaylanma süresi daha kısalmış olacak ve arazi kredisi daha çabuk elde edilmiş olacaktır. İşte arazi kredisi için Ziraat Bankasının talep ettiği belgeler;

 • ÇKS Belgesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi (Tüzel Kişiler)
 • Oda Kayıt Belgesi (Tüzel Kişiler)
 • Vergi Levhası (Tüzel Kişiler)
 • Tüzel Kişiliği Temsil Ettiğini Belgeleyen Noter Onaylı Belgeler (Tüzel Kişiler)
 • Gelir Belgesi
 • Tarımsal Faaliyetlerin Yapıldığı Alanı Belgeleyen Kayıtlar (Tapu, Kira Sözleşmesi gibi)
 • Kredi İçin Gösterilebilecek Teminatların Belgeleri
  En Yüksek Emekli Maaş Promosyonu Veren Banka Hangisi? 2024

Banka yukarıda yer alan belgelere ilaveten zamanın ve kişilerin şartlarına göre ek belge talebinde bulunabilir. Talep edilen ek belgelerinde temin edilmesinin ardından başvuru süreci başlamış kısa bir süre içerisinde de tamamlanmış olur. Şartları yerine getiren birey ve işletmeler onay alarak isteklileri zaman krediyi bankadan çekebilirler.

Ziraat Bankası Arazi Alım Kredisi Başvurusu

Birçok banka kredi verirken başvuru için müşterilerine çeşitli yöntemler üzerinden başvuru yapma imkanı sunmaktadır. Ziraat Arazi kredisi ne kadar? Ziraat Bankası da bu bankalardan bir tanesidir. Fakat bazı özel ve ayrıcalıklı kredilerin başvuruları için sadece şubeden başvurular kabul edilmektedir. Arazi kredisi de özel ve ayrıcalıklı olan kredilerden bir tanesidir. Bu yüzden bu kredinin başvurusu müşteri hizmetleri üzerinden yada mobil bankacılık üzerinden yapılamamaktadır. Kişi ve işletme sahiplerinin bizzat banka şubesine giderek başvuru yapması gereklidir. Başvuruya gitmeden önce istenilen belgeleri önceden hazırlamak süreci hızlandırmaya yönelik olacaktır.

Gerekli belgeler ile başvuru yapıldıktan sonra Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü başvuru yapan kişinin başvurunu inceler. Başvurusu incelenen kişi ve işletmeler şartları sağlıyor ise özel bir sebep olmadığı taktirde arazi kredisi başvuruları olumlu sonuçlanır. Olumlu sonuçlanan kredi başvurusundan hemen sonra krediyi çekmek mümkündür. Ziraat Bankası arazi kredisi miktarını kişinin gelir durumuna ve kredi siciline göre belirlemektedir. Kişi gelirinin çok üstünde olan bir kredi miktarı için başvuru yapmış ise genellikle bu olumsuz sonuçlanır. Ziraat Arazi kredisi ne kadar? Bu yüzden gelir üzerinden kredi talebinde bulunulmalıdır. Arazi kredisinin vade sayısı tıpkı kredi miktarında olduğu gibi gelir durumuna, kredi miktarına ve kredi notuna göre şekillenir.

Peki Ziraat Arazi Kredisi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

  Ziraat Bankası Ek Hesap Limit Arttırma

Etiketler: