yandex-izleme
FinansKredisi.com

Akbank Kadın KOBİ Kredisi Nedir? Şartlar Nedir?  

1.595
Akbank Kadın KOBİ Kredisi Nedir? Şartlar Nedir?  

Akbank, başlattığı KOBİ hareketi ile bu yıl da girişimcileri destekliyor. KOBİ hareketi hizmeti ile Türkiye’de bulunan yaklaşık 3,5 milyon KOBİ sayısını daha da artırmayı hedefliyor. Uygun faiz oranları ile sunulan KOBİ destek paketinde yer alan vade seçenekleri her bütçeye uygunluğu ile dikkat çekiyor. Yeni girişimci iseniz ve Akbank’ın sunduğu KOBİ destek paketinden yararlanmak istiyorsanız detaylara göz atabilirsiniz. Akbank Kadın KOBİ kredisi nedir? Akbank kadın KOBİ kredisi şartlar nedir? Gibi soruların yanıtı yazının devamında sizleri bekliyor.

Akbank Kadın KOBİ Kredisi Nedir?

Akbank, kadın girişimcilere destek vermek ve onları sektöre kazandırmak için EBRD ve KGF ile iş birliği imzalayarak kadınlara KOBİ desteğini müşterilerine sunar. Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı’na dahil olarak 50 milyon dolarlık bir bütçeyi kadın KOBİ paketine ayırmıştır. Bu sayede sermaye bulmakta güçlük çeken girişimci kadınların meslek sahibi olmaları ve ekonomiye katlı sağlamaları amaçlanmıştır.

Kurucu ya da yönetici olan her kadının KOBİ kampanyalarından yararlanmasını hedefleyen Akbank, KOBİ desteğini kolay ödeme seçenekleri ile müşterilerine sunar. Kadın girişimciler diledikleri ödeme seçeneklerini seçerek iletmelerini kurduktan sonra bankaya geri ödemeye başlayabilir.

Akbank Kadın KOBİ Kredisi Şartları Nedir?

Akbank kadın KOBİ kredisi geçerli sektörlerde girişimci olmak isteyen kadınlar tarafından alınabilir. Teminat sorununa ciddi anlamda çözüm olması beklenen KOBİ kredilerinden, işletmelerinin genel anlamda yönetim sahibi olan kadınlar yararlanabilir. Buna ek olarak KOBİ kadın kredilerinden yararlanmak için bulunması gereken diğer şartlar şu şekildedir;

 • Sahip olunan T.C. işletmesinde %49 ve daha üzeri oranda ortaklık hakkına sahip olunmamalıdır.
 • Şahıs şirketlerinde işletmenin sahibi ya da yönetici konumunda kadın yer almalıdır.
 • Anonim şirketi vasfına sahip işletmelerde yönetim kurulunda ağırlıklı olarak kadınlar yer alıyor olmalıdır.
 • Limited şirket vasfına sahip işletmelerde şirket ortakları arasında etkin yönetici statüsünde kadın yer almalıdır.
 • Limited şirketlerde, yönetim kurulu tarafından seçilen genel başkan kadın olmalıdır.
 • Kanuni anlamda kolektif şirketler ile birlikte yürütme görevi sürdüren işletmelerde, kolektif ortakların atadığı genel müdürün kadın olması
 • Anonim şirketlerde aranan özellikleri karşılayan kooperatif şirketler
  Akbank Rahat Taşın Kampanyası Nedir? İndirim Kodu Nasıl Alınır?

Akbank Kadın KOBİ Kredisinden Kimler Yararlanamaz?

Akbank’ın sunduğu avantajlar arasında yer alan kadın KOBİ kredilerinden yararlanılamayan durumlar şu şekildedir;

 • Askeri teçhizat ya da silah üretimi sektöründe hizmet veren bir işletmeye sahip olmak
 • Finansal hizmet şirketi vasfına sahip olmak
 • Sert içki ve tütün satışı veya üretimi yapmak
 • Sigorta sektöründe hizmet veriyor olmak
 • Mülk olarak ya da farklı nedenler ile dövize yatırım yapıyor olmak

Akbank Kobi Kredisi Nasıl Alınır?

Akbank müşterisi olan kadın girişimci ve işletme sahipleri banka aracılığı ile KOBİ kredilerine başvuru yapabilir. KOBİ kredisi hakkında gerekli detay ve ön bilgiyi hem internet bankacılığı hem de Akbank çağrı merkezleri aracılığı ile alabilirsiniz. Krediye başvuruyu tamamlamak için size en yakın Akbank şubelerine gitmeniz yeterlidir.

Akbank Kadın Kobi Kredisine Dair Diğer Detaylar

 • Akbank kadın KOBİ desteği ile ihracatçı ya da imalatçı olan kadın girişimcilere tek seferde 12 milyon TL’lik bütçe ayrılmıştır. Diğer grupta yer alan üretici kadınlara ayrılan bütçe ise tek seferde en fazla 6,2 milyon TL olarak belirlenmiştir. Bu şekilde toplamda 12 milyon TL’lik bir bütçe kadın KOBİ’ler için ayrılmıştır.
 • Akbank kadın KOBİ kredisinden faydalanabilenler aldıkları ödemeye ek olarak ayrıca 1 yıl boyunca para gönderme işlemlerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirler.
 • Kadınlara verilen KOBİ destek paketi kapsamında yeni POS üyesi olan kadınlar %1,09 komisyon avantajına sahip olur. Bu oran 3 ay boyunca sabit kalacaktır. Bunun yanında hizmet bedelinde de %50’ye varan indirimler yeni kadın KOBİ girişimcilerini bekler.
 • Kobi kapsamında bankadan yeni ticari kart alan girişimci kadınlar 1.000 TL’ye varan chip- paraya sahip olma fırsatına sahip olur.
 • Diğer bankacılık ürünleri arasında bulunan artı para ve çek karnesi gibi ürünler de de KOBİ kadın girişimciler avantajlı ve ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanabilir.
 • Akbank, KOBİ destek paketi alan kadınlara e-ticaret hizmetleri ile de destek verir. Böylece Pazar yerinde satış yapan kadınlar ticarette daha aktif bir şekilde rol alabilir.
 • Kadın KOBİ paket destek programı kapsamında normalde 3.000 TL olan “Kolay E-Ticaret” paketi de 855 TL’ye alınabilir.
 • Userdot’a ait olan yapay zekâ tabanlı paket “Datadot Satıcı Uzmanı, KOBİ destek paketi kapsamında 675 TL yerine 425 TL’ye alınabilir.
  Akbank Düğün Kredisi Nedir? Faiz Oranı Nedir?

Akbank Kadın KOBİ Kredisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha fazla akbank haberleri ve kampanyaları için https://www.finanskredisi.com/akbank/ sayfamızı takip edebilirsiniz.