yandex-izleme
FinansKredisi.com

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

1.995
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Henüz geliri olmayan öğrenciler için bankalar belirli limitler ile kredi kartı hizmeti veriyor. Öğrenciye kredi kartı veren bankalardan 1.000 TL limitler ile kredi kartı hizmeti alabilirsiniz. Bu limit oldukça az gibi gözükse de öğrenci iseniz birçok yerde işinize yarayacak ve size özel kampanyalar yapılacaktır. Ödemeyi geciktirmeniz durumun da asgari ödeme tutarına kadar en fazla gecikme faizi ya da asgari ücret dışında kalan borçlar içine en fazla akdi faiz uygulanıyor. Akdi faiz ve gecikme faizi Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından belirleniyor. Son açıklanan akdi faiz oranı aylık %1,25, gecikme faizi ise aylık %1,55 olarak belirlenmiştir. Öğrencilere kredi kartları veren bankalar ise Garanti, Ziraat Bankası gibi bankaları haberimizin devamında.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Öğrencilerin talepleri doğrultusun da öğrenciye kredi kartı veren bankalar da zaman için de çoğaldı. Bankalar çeşitli kampanyalar ve ödeme seçenekleri için öğrenciler için de kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesi:

 • Akbank Exi-26 Öğrenci Kartı
 • Yapı Kredi Bankası – Play Öğrenci Kartı
 • İş Bankası –  Maximum Genç
 • TEB – ÜniversiTEB Öğrenci Kartı
 • Ziraat Bankası – Genç Kart
 • Garanti – Bonus Genç Card
 • Vakıfbank – Like Card

Öğrenciler için verilen kredi kartlarının genel şartları:

 • 18-25 yaş aralığın da olmak
 • Türk vatandaşı olmak
 • Öğrenci belgesi
 • Nüfus cüzdanı, pasaport fotokopisi ya da sürücü belgesi

Akbank Exi-26 Öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

öğrenciye kredi kartı veren bankalar

öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Akbank Exi-26 Öğrenci Kartı ile ailenizden para alırken işlem ücreti ödemezsiniz. Okul harcamalarınız için hizmet veren Akbank, SMS ile hesabınıza 500 TL’ye varan nakit verebiliyor. Kredi kartı borçlarınız için taksitlendirme ve borçlarınızı erteleme gibi özellikler sunan Akbank öğrenci kartını almanız için tek yapmanız gereken başvuru formunu doldurmak. Bankanın incelemesi sonrası onaylanıp kartınız size teslim edilecektir. Akbank Exi-26 kart başvurusu için gerekli evraklar:

 • 18-26 yaş aralığında olmak
 • İkametgah belgesi ya da yurtta kaldığına dair belge
 • Öğrenci kimlik belgesi
 • Üniversite kazandığınıza dair evrak ya da kayıt belgesi
  İş Bankası MTV Ödemelerinde Kaç Taksit Kampanyası Var?

Gerekli evrakları tamamlamanın ardından Akbank Exi-26 Öğrenci kartına başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca açacağınız öğrenci hesabı ile tüm ATM’lerden işlem ücreti vermeden işlem yapabilirsiniz. Akbank resmi sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın ve daha detaylı bilgi alın.

İş Bankası Maximum Genç Öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

İş Bankasının öğrencilere özel olan kartı Maximum Genç karta 18-28 yaş aralığında olan öğrenciler kart başvurusu yapabilir. Başvurularınızı İŞCEP, isbank.com.tr ya da MAXIMUM mobil üzerinden kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Kimler kart başvurusu yapabiliriz:

 • Üniversite öğrenciler
 • Çalışanlar

Üniversite öğrencilerine 2000 TL’ye kadar limit belirlenebiliyor ayrıca kart limitinin %50’sine kadar Nakit avans ya da taksitli avans olarak kullanılabiliyor. Ayrıca kartın yıllık ücreti de bulunmuyor.

Çalışanlar için kart limiti çalıştığı sektör limitine göre belirlenir. Kart limiti kadar taksitli avans ya da nakit avans çekilebiliyor. Çalışanlar ilk yıl kart ücreti ödemez daha sonraki yıllarda ise belirlenen yıllık ücrete göre ödeme yapılır.

Maximum Genç Kredi Kartı için belirlenen faiz oranı alışveriş işlemlerinde %1,89, nakit çekme işlemlerinde ise %1,89’dur.

Yapı Kredi Play Öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

Yapı Kredi Play öğrenci kartı, Yapı Kredi World Card özeliklerinin hepsine sahiptir. Alışverişleriniz de Play kartınızı kullanabilir 1300 TL limit ile harcamalarınızı yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yaparak Yapı Kredi Öğrenci Kartınızı alabilirsiniz. Başvurular en yakın Yapı Kredi şubesinden yapılmaktadır. Yıllık kart ücreti ise 38 TL olarak yansıtılır.

Vakıfbank Like Card Öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

Vakıfbank öğrencilere özel kredi kartı hizmeti vermektedir. Ayrıca Like Card güzel avantajlar sunarak güzel hediyeler dağıtıyor. Okuduğunuz bölümde her yıl not ortalamanızı yükseltmeniz durumunda 10 Bin Like Puan hediye etmektedir. Bu karta Vakıfbank Online üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer?

TEB ÜniversiTeb Kart Nasıl Alınır?

TEB (Türk Ekonomi Bankası) bankasının da öğrencilere özel sunduğu öğrenci kart hizmeti bulunmaktadır. Öğrenci Kart birçok avantajları ile birlikte gelmektedir. Kartın gecikme faizi %2,60, öğrencilere özel tanımlanan limit ise 400 TL’yi bulabiliyor. Yıllık kart ücreti ise 6,9 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti Bonus Genç Öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

Garanti Bankası Bonus Genç kartı ile öğrencilere hizmet vermektedir. Kart 18-25 Yaş aralığında kişilerin kullanımına sunulmuştur. Yıllık aidat ücreti bulunmamaktadır. Garanti Bonus Genç kartına Garanti web sitesinden, banka şubelerinden yada müşteri hizmetleri üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası üniversite öğrencilerine Genç Kart ile hizmet vermektedir. Genç kart 5 yıl kart ücreti almaz. Lisan öğrencisi iseniz 500 TL, yüksel lisan öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL ile limit verilmektedir. KYK bursu alıyor iseniz Ziraat Bankası’na giderek Genç Kartı almak istediği söylediğinizde bakiyeniz kartınıza aktarılır. Ziraat Kart, Maximum Kart’a ait tüm kampanyaları da kullanıcılarına sağlıyor.

Bu yazımız da sizlere öğrenciye kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler vermek istedik. Tüm bankaların verdikleri avantajlara, yıllık kart ücretlerine, faiz oranlarına bakarak size en uygun öğrenci kartına başvuru yapabilirsiniz.

Etiketler: