yandex-izleme
FinansKredisi.com

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

1.440
Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank Kurtaran hesap nedir? Denizbank müşterilerine her koşulda ve her alanda destek olmaya devam ediyor. Buna verilebilecek en iyi örneklerden biri Denizbank Kurtaran hesaptır. Denizbank kurtaran hesap; hesapta yeterli bakiye bulunmadığı zamanda acil nakit ihtiyaçlarını karşılayan bir kredili mevduat hesabıdır. Kişiler bu kredili mevduat hesabı üzerinden birçok ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi birçok işlemi de gerçekleştirebilirler. İşte o işlemler;

 • 7/24 acil nakit ihtiyaçları karşılayabilme
 • Fatura Ödemesi yapabilme
 • Kira ödemesi yapabilme
 • Okul ödemesi yapabilme
 • Taksit ödemesi yapabilme
 • EFT Havalesi yapabilme

Yukarıda yer alan işlemeleri tek bir işlemle yapabilmek artık Denizbank kurtaran hesapla mümkün hale gelmektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Özellikleri

Denizbank Kurtaran hesap ayrıcalıklı bir dünya sunmaktadır. Denizbank Kurtaran hesap nedir? Zor zamanlarda müşterisinin yanında olan Denizbank, Kurtaran hesaba birbirinden ayrıcalıklı özelliklere yer vermiştir. İşte Denizbank’ın Kurtaran hesabında yer alan özellikleri;

 • Hesapta yeterli bakiye olmasa bile kurtaran hesap limiti dahilinde acil nakit ihtiyaçları istenildiği zaman karşılayabilir.
 • Vadesiz hesaptan gerçekleştirilen telefon, şu, elektrik gibi faturaların otomatik ödemesi geldiğinde hesapta para olmasa dahil Kurtaran hesap devreye girerek gerekli ödemeler gerçekleştirilir.
 • Kurtaran hesap ile tek çekim yapılabildiği gibi taksitli çekimde yapılabilmektedir. Bu taksit maksimum 12 ay vade ile Kurtaran hesaba geri ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir.
 • Alışveriş işlemlerinde de kullanılabilen Kurtaran Hesap, Electron ve Maestro kart kabul eden tüm iş yerlerinde de geçerlidir. Böylelikle alışveriş keyfi yarım kalmadan ihtiyaçlar kurtaran hesap ile gerçekleştirilebilir.
 • Kurtaran hesabı diğerlerinden ayıran en büyük özelliği sadece kullanıldığı zaman faiz uygulanıyor olmasıdır. Hesap kullanılmadığı zaman hiç bir şekilde ücret talebinde bulunulmaz.

Denizbank Kurtaran hesap sahibi olarak yukarıda yer alan bütün özelliklerden faydalanmak mümkündür. Sıfırı tüketen durumlarda Kurtaran hesap gerçekten de o anki durumu kurtarmaktır. Denizbank Kurtaran hesap nedir? Ayrıca hesabın birden fazla alanda kullanılabilir olması onu daha cazip hale getirmektedir.

  Denizbank Kredi Kartları Nelerdir? Başvuru ve Limit Arttırma

Kurtaran Hesap Taksitli Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Kurtaran hesabın özellikleri arasında yer alan taksitli kullanım müşterilere sağlanan ayrı bir özellik olarak yer alır. Hesap limiti ile taksitli kredi kullanarak hesapta bakiye olanda bile taksitli kullanım imkanından yararlanılabilir. Taksitli kullanım için ayrı bir limit kullanılmasına gerek bulunmamaktadır. Taksitli kullanım için aşağıdaki aracı yerlerden biri tercih edilebilir;

 • Denizbank Şubeleri
 • ATM
 • İnternet Bankacılığı
 • Telefon Bankacılığı

Kurtaran hesap için taksitli kullanım tutarı en az 200 TL olması gereklidir. Kurtaran hesap ile yapılan işlemler 3,6,9,12 ay vadeli taksit imkanıyla geri ödeme yapılabilir. İlk taksit tarihi ise o ayın devamında gelen aydaki son iş günü olmaktadır. Taksit tutarının ödenmediği zamanlarda ise anaparaya kurtaran hesap faizi uygulanır. Denizbank Kurtaran hesap nedir? Asgari ödemelerde aynı şekilde öneme sahiptir. O ayın asgarî tutarı son ödeme tarihine kadar ödenmelidir.

Kurtaran Hesap limitinden harcanılan tutarın taksitlendirilmesi durumunda ilk taksit tarihi harcamayı takip eden ayın ilk iş günüdür. Taksitlerin son ödeme tarihinden önce ödenmemesi durumunda taksitlendirilen anaparaya %1.25 oranında faiz işlemi uygulanır. Son ödeme tarihi baz alınarak takip eden 14 gün içerisinde ödeme yapılmadığı durumda Kurtaran hesap kapatılır. Bu durumun yaşanması acil olan nakit ve ödeme ihtiyacının karşılanmasının önüne geçirecek aynı zamanda kredi notunun düşmesine neden olacaktır. Bu durumun olumsuz etkilerine maruz kalmamak için ödemelere dikkat edilmesi gerekli olup zamanında ödeme yapmaya özen gösterilmelidir.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank’ın ayrıcalıklarla dolu kurtaran hesabından faydalanmak için öncelikle başvuruda bulunulması gereklidir. Bunun için öncelikle banka şubeleri üzerinden kredili mevduat hesabı açtırmak gereklidir. Daha sonra aşağıdaki kanallardan biri kullanılarak başvuru işlemi gerçekleştirilir.

 • 0850 222 08 00 numarası üzerinden Çağrı Merkezine bağlanarak başvuru yapmak
 • DenizBank.com.tr yada MobilDeniz üzerinden başvuru yapmak
 • SMS ile başvuru yapmak
  Sanal Kart Nedir? Sanal Kart Almak

Kurtaran hesap başvurusunu alan banka müşterinin hesap hareketlerini ve düzenli ödeme yapıp yapmadığını araştırarak başvuru işlemini sonuçlandırır. Banka müşterisi hangi yolla başvuru yapmış olursa olsun başvurusunun olumlu yada olumlu olmadığını, bankada tanımlı olan cep telefon numarasına SMS göndererek bildirir. Denizbank Kurtaran hesap nedir? Olumlu sonuçlanması durumunda limitte aynı şekilde ödeme düzeninize göre belirlenir. Başvuru onaylandıktan sonra nakit avans limiti hemen kullanılmaya başlanabilir. Limiti arttırmak isteyen müşteriler düzenli ödeme yaparak ilerleyen süreçlerde bankaya başvuru yaparak limit arttırabilirler.

Peki Denizbank Kurtaran Hesap hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: