yandex-izleme
FinansKredisi.com

Taşıt Kredisi Şartları

2.958
Taşıt Kredisi Şartları

Taşıt Kredisi Şartları

Yeni bir araba satın almak isteyen kişilerin bu konudaki en büyük yardımcısı kesinlikle taşıt kredisi paketleri ile bankalardır. Günümüzde bankalar 48 ay vadeli taşıt kredisi hesaplama desteği sağlamakta olup sıfır araç kredisi paketlerinin yanı sıra ikinci el araç kredisi paketleri de bulunmaktadır. Yani bankalar hem sıfır araçlar hem de ikinci el araçlar için kredi kullandırmaktadır. Taşıt kredisi şartları ise kredi kullanmak istediğiniz bankaya göre değişkenlik gösterecektir.

Ancak tüm bankalarca aranılan ortak kriterler de bulunmaktadır. Bunlardan ilki kredi notu ortalamasıdır. Bankalar düşük kredi notu ortalaması olan müşterilerine daha zor kredi onayı verirken yüksek riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin ise kredi başvuruları ne yazık ki kredi reddi kararı ile sonuçlandırılmaktadır. Yine kredi sicilinin bozuk olması da sık rastlanılan bir diğer kredi red nedeni olarak öne çıkmaktadır.

İş Bankası Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Taşıt kredisi kullanarak araba sahibi olmak isteyen kişilere özel taşıt kredisi kampanyaları düzenleyen İş Bankası ne yazık ki zor kredi onayı veren bankalar arasında bulunmaktadır. Yani İş Bankası araç kredisi onayı almak isteyen kişilerin en azından kredi notu 1300 puan ve üzerinde olmalıdır. Buna ek olarak yine hane halkı toplam geliri kullanılmak istenen kredi tutarının aylık ödemesinin 2 katı olmalıdır.

Yani kullanmak istediğiniz taşıt kredisi aylık taksit tutarı bin lira ise bu durumda aylık belgelenebilir gelir tutarınız en azından 2 bin lira olmalıdır. Sıfır araç kredisi paketlerinde kefilsiz taşıt kredisi kullandıran banka ikinci el araç kredisi başvurularında ise gerekli görmesi durumunda kefil talebinde bulunabilmektedir. Yine İş Bankası 2.el taşıt kredisi şartları arasında yer alan yaş sınırı ile en fazla 5 yaşa kadar olan ikinci el araçlar için kredi kullandırılmaktadır. Bu şartları taşıyan 18 yaşını dolduran ve aylık belgelenebilir gelire sahip olan herkes İş Bankası araç kredisi onayı almaya yakındır.

  Senetle araba nasıl alınır

Finansbank Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

QNB Finansbank taşıt kredisi paketlerinde sıfır araçlar ve 5 yaşa kadar olan araçlar için 48 ay vadeli, 5 yaş üzeri araçlarda ise araç yaşı ile kullanılacak olan kredi vadesi toplamlarının 10 yılı aşmaması şartı ile kredi kullandırılmaktadır. Yine Finansbank ikinci el araç kredisi yaş sınırı olarak 8 yaş uygulanmaktadır. Buna ek olarak diğer bankalarda olduğu gibi araç kredisi başvuru formu dolduracak olan kişinin reşit olması, aylık belgelenebilir bir gelir gösterebilmesi, kredi notu ortalamasının orta seviyede olması ve bozuk kredi sicili geçmişi bulunmaması gibi ek şartlar da yer almaktadır.

Akbank Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

En çok taşıt kredisi veren bankalar sıralamasında üst basamaklarda yer alan Akbank tarafından gerek sıfır araç kredisi gerekse de ikinci el araç kredisi için aranılan koşullar şunlardır:

  • Kredi başvurusunu yapacak olan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması,
  • Belgelenebilir bir gelire sahip olması,
  • Ödemesi gereken taksit tutarının aylık hane gelirinin yarısını aşmaması,
  • Taşıt kredisi hayat sigortası ve taşıt kredisi KASKO ‘sunu yaptırması,
  • Ferdi kaza sigortasının yaptırılması,
  • Krediye konu olan araç üzerine taşıt kredisi ipotek rehini konulması.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Taşıt kredisi paketlerinde Bayide Anında Kredi hizmetini sunan ve bu sayede otomobil alacakları Cumartesi günleri dahi araba satın almak istedikleri galeride yaklaşık 30 dakikalık bir süreçte taşıt kredisi başvurusu yapma imkânı sunmaktadır. Garanti Bankası araç kredisi şartları olarak ise reşit olma, aylık düzenli gelire sahip olma ve bu geliri belgeleyebilme, bankanın hakkınızda yürüteceği kredi istihbarat sürecinden geçilmesi, ikinci el araç kredisi için yaş sınırına uyulması şartları aranmaktadır. Garanti Bankası kefilsiz taşıt kredisi kullandırmakta olup ikinci el araç kredisi başvurularında ise banka gerek görmesi durumunda kefil talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Yine araç kredisi onayı alan kişilere rehin karşılığı kredi kullandırılmaktadır.

  Taşıt Kredisi Hesaplama

Halkbank Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Diğer bankalara oranla daha zor taşıt kredisi onayı verdiği bilinen Halk Bankası sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi paketlerini düzenlediği Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi kampanyasında toplamaktadır. Halk Bankası taşıt kredisi şartları arasında yaş sınırı, aylık gelir belgesi, kredi notu ortalaması ve temiz kredi sicili koşulları yer almaktadır. Bunlara ek olarak ikinci el araç kredisi paketlerinde banka en fazla 5 yaşa kadar olan araçlar için kredi kullanımına izin vermekte olup aynı zamanda binek otomobiller ve hafif ticari otomobiller için taşıt kredisi başvurularını kabul etmektedir. Kişinin kredi sicilinin temiz olması durumunda kredi onayı daha kolay çıkabilmektedir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

48 ay vadeli taşıt kredisi kullandıran Ziraat Bankası araç kredisi paketlerini sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi olarak iki ana grupta sınıflandırmaktadır. Sıfır araç kredisi kullanmak isteyen müşterilerinden kefil talebinde bulunmayan banka ikinci el araç kredisi kullanacak olan müşterilerinden ise kefil talebinde bulunabilmektedir. Ziraat Bankası araç kredisi şartları arasında kredi kullanmak isteyen kişinin reşitliğini kazanması, düzenli bir gelirinin bulunması ve bu geliri belgeleyebilmesi, kredi notu sorgulaması sonrasında banka için uygun bulunması, kullanacağı taşıt için banka tarafından KASKO yapılması ve hayat sigortası zorunlulukları yer almaktadır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Kuruluşunun 63. yılını kutlayan ve bunun şerefine müşterilerine özel kredi kampanyaları düzenleyen Vakıfbank taşıt kredisi şartları ile müşterilerine kolay koşullar altında yeni arabalarını satın alma fırsatı vermektedir. Burada önemli olan taşıt kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kullanmak istedikleri kredi tutarını geri ödemede kullanacakları yeterli düzeyde aylık gelir belgesi sunabilmesi ve kredi notu ortalaması için kredi kullanabilir seviyesinde yer almasıdır. Bunlara ek olarak ikinci el araç kredisi başvurularında 5 yaş sınırı uygulanmakta olup yine araç rehini yapılması da zorunludur.

  Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Denizbank Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Taşıt kredisi veren bankalar arasında yer alan Denizbank genelde kolay kredi onayı veren bankalar arasında bulunmaktadır. 3 ay ertelemeli araç kredisi kullandıran banka sabit faizli araç kredisi paketlerinin yanı sıra değişken faizli taşıt kredisi ve esnek taksit ödemeli taşıt kredisi kullandırımını da gerçekleştirmektedir. Yine aynı gün taşıt kredisi kullandıran Denizbank sıfır araç kredisi başvurularında da daha da esnek davranmaktadır. Denizbank ikinci el araç kredisi başvurusu için ise uygulanan yaş sınırlaması 5 yaştır. Yani Denizbank 2. el taşıt kredisi yaş sınırı olarak 5 yaş sınırı uygulanmaktadır. Denizbank kredi başvuru formu dolduran kişilerin araç kredisi onayı alabilmeleri için reşit olmaları, kredi kullanabilir seviyede kredi notu ortalaması, temiz bir kredi sicili, aylık belgelenebilir gelir tutarının kullanılmak istenen kredi ödemesini karşılaması şartları aranmaktadır.

Odeabank Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasında yer alan Odeabank sıfır araç kredisi kullanmak isteyen müşterileri için “yeni arabam taşıt kredisi” paketi üzerinden hizmet verirken ikinci el taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterileri içinde uygun koşullar sunmaktadır. Odeabank taşıt kredisi şartları arasında sadece kredi başvuru formu dolduracak olan kişinin 18 yaşından büyük olması ve gelirini belgeleyebilmesi yer alırken 50 bin liraya kadar olan araçlarda fatura değerinin yüzde 70 oranını geçmeyecek şekilde kredi kullandırılmaktadır.