yandex-izleme
FinansKredisi.com

İmza Sirküsü

2.404
İmza Sirküsü

İmza Sirküsü

Genelde veli toplantısı imza sirküsü için ihtiyaç duyduğunuzda imza sirküsü örneği olarak araştırma yapar ve önünüze gelen tüm bilgileri detaylıca araştırmaya çalışır ve doğruluğu olmayan bilgilerle kafanızı karıştırırsınız. Öncelikle sizden istenilen şeyin ne olduğu kafanıza takılır eğerki bilmiyorsanız imza sirküsü nedir diye düşünürsünüz. Biz sizleri tüm detayları ve doğruluğu ile bilgilendireceğiz.

İmza Beyannamesi

Öncelikle imza beyannamesi ile imza sirküleri birbirine karıştırılmaması gereklidir. Bizim burada el alacağımız konu imza sirküleri dolayısı ile imza beyannamesi bambaşka bir alandır onu daha sonra ele alacağız.

Öncelikle hukuki boyutunu anlatacak olursak resmi evraklar için gerekli olan, bir kimsenin imza örneğinin oluştuğu belge. Bu imza sirküleri aslında tamamen firmaların adına yapılan bir işlem olduğu için firmaları kapsar yani firmanızda gerekli görülen resmi bir işlem için devlet dairesine gittiniz sizden imza sirküsü isteme oranları çok yüksek buda firmada yetkili olan kişilerin imzalarının sıralı olduğu bir belgedir örneğin yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyeleri, firma üst düzey yöneticileri ve şef statüsü taşıyan kişileri baz almakta. Ayrıca kendi içinde A,B,C olarak gruplandırılmaktadır.

İmza Sirküsü Örneği

Yani Şef ile Yönetim kurulu başkanının imzalarının yan yana atılması gibi bir durum söz konusu değildir. Her statü kendi alanına imza atmaktadır ayrıca minimum 3 adet imza örneği istenmektedir. Bu imza sirkülerini hazırladıktan sonra kesinlikle noter tasdikli olması gerekmektedir. Her yere gerçek tasdikli örnek vermeyi düşünürseniz eğerki bu size ve firmanıza pahalıya maal olacaktır. Bazı işlerde bu gibi durumlarda gerçek örneğin fotokopisini verebilirsiniz yetkililer sizden ısrarla orjinal belgeyi görmek istediklerini dile getirebileceklerini düşünerek orijinalinide yanınızda götürmenizde fayda var orjinalini gösterip fotokopisini verebilirsiniz. Sadece imzanızı onaylatmaz arkasına kimlik bilgileriniz iliştirilir, böylelikle imza sirküsü işlemini tamamlamış olursunuz.

  E-Vadeli Hesap Nedir? Açmak Mantıklı mı?