yandex-izleme
FinansKredisi.com

Evlilik kredisi veren bankalar

2.421
Evlilik kredisi veren bankalar

Evlilik kredisi veren bankalar

Genelde evlenme aşamasında olan kişilerin maddi yükü çok fazla oluyor bu durumda kişiler evlenmeden önce hemen bir maliyet hesaplaması yapmaya başlıyor beyaz eşya, mobilya, dekorasyon ürünleri, halı, perde, kira, gelinlik, damatlık, düğün salonu vs. gibi giderlerin tümünü ve ellerindeki mevcut nakitin hesaplamasını yaptıkları zaman eğerki ellerinde nakit sıkıntısı oluşuyorsa akla gelen ilk iş evlendikten sonra takılan takılarla borçları kapatmak oluyor lakin düğün öncesi borç bulmak bir hayli zor bir iş akla gelen diğer bir seçenek ise evlilik kredisi çünkü evlenip bir yuva sahibi olmak sadece iki gönülün birlikte olması ile yetmiyor maddi şekilde yaşamları idame edebilmek için kendilerine imkan sunmaları gerekiyor düğün kredisi genelde evlenmeden önce alınır çeyiz kredisi olarakta anılmaktadır ve kişiler nakit açıklarını bu şekilde kapatır sonrasında evlilik kredisi veren bankalar ile anlaştıkları tutarı geri ödemeye başlarlar.

Peki ilk akla gelen şeylerden birisi yine acaba faizsiz evlilik kredisi veren bankalar varmıdır genelde evlenenler borç içinde oldukları için hem kredi hemde faiz ödemeyelim diye düşünebiliyorlar bu durumda ise devlet destekli evlilik kredisi alabilirler çünkü devlet evlilik kredisi verdiği zaman faiz uygulamayabiliyor özel bankalarda aynı şey geçerli olmayabilir. Yine düşük faiz ile en uygun evlilik kredisi veren bankalar olabiliyor böylelikle düşük faiz evlilik kredisi ödeyerek düğününüzü rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Düğün yada evlilik kredisi veren bankalar hangileri bunları sıralayalım.

Öncelikle evlilik kredisi hesaplama işlemi yapmamız lazım onuda istediğiniz tutarı ve kaç ay boyunca ödeme yapacağınızı ardından ise işlenen faiz oranını ilave ederek geri evlilik kredisi hesaplama işlemini toplam tutarı bularak tamamlamış oluruz.

Evlilik Kredisi Hesaplama ve Başvuru 10.000 TL tutarına 48 Ay Vade sunulduğu şekilde hesaplanmıştır

  Devlet Destekli Patpat Nasıl Alınır?

İş Bankası Evlilik Kredisi
Türkiye İş Bankası Aylık 295 TL olarak ödenen tutarın faiz oranı ise %1,27 toplam geri ödemeli tutar ise 14.224 TL

QNB Finansbank Evlilik Kredisi
QNB 304 TL aylık geri ödemesi ile %1,39 faiz oranı işlemektedir geri ödeme tutarı 14.661 TL

Akbank Evlilik Kredisi
Aylık ödemelerinizi 309 TL şeklinde yapabilir ve %1,45 faiz oranı ile geri ödersiniz toplam tutar ise 14.883 TL

CEPTETEB Evlilik Kredisi
TEB 313 TL aylık tutar geri alırken %1,50 faiz ödetmektedir ayrıca toplam geri ödenecek borç 15.019 TL

Garanti Bankası İhtiyaç Evlilik Kredisi
Garanti 324 TL oranlarında geri aylık ödeme talep ederken %1,64 civarında bir faiz işlemektedir tutar ise 15.599 TL

Yeni evlenenlere ziraat bankası evlilik kredisi düşünenler ise çeyiz hesabı avantajlarınada göz atabilirler http://www.ziraat.com.tr/tr/Bireysel/MevduatUrunleri/Pages/CeyizHesabi.aspx

Peki oranları gördük ve bütçe planımıza uygun evlilik kredisi nasıl alınır onun bilgisini verelim evlilik kredisi başvurusu sizin için yukarıda belirtilen bankalar aracılığı ile yapabilirsiniz bunun yanı sıra devlet destekli evlilik kredisi başvurusu yapmanız daha avantajlı olacaktır yukarıdaki kadar faiz oranı ve geri ödemede bulunmayabilirsiniz. Evlenenlere devlet kredisi başvuru genelde Ziraat Bankası seçimi yapmakta ve başvuruda bulunmaktadırlar.