yandex-izleme
FinansKredisi.com

İcralık Olana Kredi Kampanyası Nedir?

1.380
İcralık Olana Kredi Kampanyası Nedir?

İcralık olana kredi kampanyası nedir? Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarının iki taksit dönemi için ödememesi durumunda bankanın alacaklarını avukatlara devreder. Avukatlar bu borçların ödenmesi banka müşterisine ek süre verir. Bu süre içinde borçlarınızı ödenmemesi durumunda ihbar ile bildirim yaparak haciz yoluna başvurulur. Bankalar müşterisinin eşyalarına el koyarak haciz işleminden uzun zamandır vazgeçmiştirler. Haciz eşyalara değil elde edilen aylık gelirin bir kısmına konulmaktadır. Borçlar avukata devrolduktan sonra yapılandırma talebinde bulunulabilir veya haciz işlemi başlatılmadan başka bankadan kredi çekebilir. İcralık olan bireylere kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalardan icra kredisi almak için bazı şartların yerine getirilmesi lazımdır. Bu şartlar bankadan bankaya değişkenlik gösterir.

İcralık Olana Kredi Nasıl Verilir?

İcralık olan biri kredi alabilmesi için aylık düzenli bir gelirinin olması gerekir. İcralık olana kredi kampanyası nedir? Aylık geliri olmayan kişilere bankaların kredi vermesi neredeyse imkansızdır. Çünkü kredi verilecek olan kişinin verilen bu krediyi geri ödemeyeceği bankalar tarafından düşünülür. İstenen diğer koşullar ise şöyledir;

  • Son 6 aylık sigorta priminin ödenmiş olması gerekir. Primlerin ödenmiş olması bu iş yerinde kalıcı olduğu ve düzenli çalışıldığı anlamına gelmektedir.
  • Bunlara ek olarak bireyin en az bir adet kefil ve ipotek gösterebileceği ev ya da iş yeri tapusu ile bankaya başvuru yapması gereklidir.
  • Çalışılmış olan bankaya kredi başvurusunda bulunmak kredi çıkma oranını arttıracaktır. Maaşını banka üzerinden alan ve o bankaya icra için kredi başvurusu yapanların kredi talepleri daha fazla onaylanmaktadır.

Bankalar icralık olan bireylere kredi verirken faiz oranlarını genellikle tutarlar. Fakat kredi vadesi 60 aya kadar uzatılarak ödeme kolaylığı sağlanır.

İcralık olma aşamasında yapılandırma isteme hakkı bireylere tanınmıştır. İcralık olana kredi kampanyası nedir? 2016 yılından itibaren bankaların hayata geçirdiği bu uygulama ile 36 aylık olan kredi borcu tekrar yapılandırılarak 48 aya çıkarabilir. Böylece kredi vadesi 1 yıl daha uzatmış olunur ve ödemeler daha rahat yapabilir. Fakat yapılandırma işleminin yapılabilmesi için borçlarınızın avukatta olması aynı zamanda icraya devredilmemiş olması gerekir.

  Burgan Bank Cashback Nedir? Ne işe Yarar?

İcralık Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. Müşterisi icralık olmuş olsa bile desteğe devam eden bankalar bu durumdan müşterinin minimum zararla toparlanmasını sağlıyor. Günümüzde birçok banka icralık olanlara kredi vermektedir. İşte o bankalardan bazıları şöyledir;

  • Ziraat Bankası, kredi notu düşük olan ya da icralık olan kişilere en kolay şekilde ihtiyaç kredisi veren bankaların başında yer alır. Bu bankaya arsa tapusu, ev tapusu ya da iş yeri tapusu götürdüğünde 100.000 liraya kadar kredi alma imkanı bulunmaktadır. Kredinin faiz oranı banka tarafından belirlenir ve sabit bir faiz oranı yoktur. İcralık olana kredi kampanyası nedir? Kredi vadesi en fazla 60 aya kadardır.
  • Garanti Bankası da icralık olana kredi veren bankalar arasında yer alır. Bu banka üzerinden 100 bin liraya kadar olan kredileri aylık %2,19 faiz oranı ile almak mümkündür. Kredinin maksimum vadesini en fazla 60 aya kadar belirleyebilir. Ayrıca krediyi alabilmek için ipotek ve kefil gibi teminatlar verilmesi gerekilir.
  • Finansbank icralık olanlara 50 bin liraya kadar kredi fırsatı sunar. Finansbank dan 60 ay vade ile ve %1,74 faiz oranı ile kredi almak mümkündür. Bu bankadan kredi alınabilmesi için ipotek verilmesi şarttır.
  • Aktif Bank ipotek, kefil ve diğer şartlar ve evraklar olmadan icralık olanlara 30.000 TL’ye kadar kredi sunan bankalar arasındadır. Kredi notu düşük olan veya icralık olan kişilerin alabileceği bu kredinin faiz oranı %2,75’dir. Bu kredinin vadesini 60 aya çıkarılabilir. Bu krediyi alabilmek için son 6 aylık sigorta priminin ödenmiş olması ve aylık düzenli bir gelirin olması şartı yer alır.
  • İcralık olanlar Akbank’tan 50 bin liraya kadar kredi almaları mümkündür. Kredinin vadesi en fazla 60 aya kadar belirleyebilir. Bu kredinin aylık faiz oranı ise %2,05’dir. Akbank’tan kredi alabilmek için kefil ve ipotek gibi teminatlar verilmesi gereklidir.
  • Vakıfbank 90 bin liraya kadar kredi almak mümkündür. İcralık olana kredi kampanyası nedir? Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar değişir. Faiz oranları %1,59’dan başlar. Faiz oranı müşterilerin kredi notuna göre şekillenir.
  Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

 

Peki İcralık Olana Kredi Kampanyası hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: