FinansKredisi.com

Nakit Blokaj ile Kredi Kartı Almak “Tüm Detaylarıyla”

Nakit Blokaj ile Kredi Kartı Almak “Tüm Detaylarıyla”

Nakit Blokaj Nedir

Belirtilen bir paranın harcanmasına konulan yasak yada bir varlığın yetkililerin izni olmadan sahibi tarafından kullanılamaması. Eğerki nakit karşılığı yada kredi kartı şartı ile bir mülkünüze yada önceden bankaya vermiş olduğunuz nakit paraya karşılık blokaj koydurdursanız bu haklarınız üzerinde talepte bulunamazsınız.

Blokaj sizin isteğiniz dışında da gerçekleşebilir vergi borcu, icra gibi durumlar veya dışarıya yönelik devletin uygun gördüğü politik sebepler varsa mal, mülk, paranıza blokaj konulabilir. Bir örneğide hipotek denibilir. Şimdi ise sizin ihtiyacınıza göre cevaplayacak olursa nakit blokaj sizin bankaya verdiğiniz para karşılığında size verilen kredi kartı anlamına da gelebilir. Nakit blokaj ile kredi kartı alma işlemi yapabilirsiniz böylelikle önceden verdiğiniz para bankada güvence olarak kalırken sizde nakit blokaj ile kredi kartı kullanmaya hak kazanmış bankanın güvencesini sağlamış olacaksınız.

Bankada blokaj nedir

Nakit Blokaj ile kredi kartı veren bankalar herşeyden önce sizlerden bazı güvence sağlamanızı isteyecektir örneğin ssklı olarak bir iş yerinde çalışmanızı sorabilir yada standart şekilde kredi kartı çıkartılırken yapılan prosedürü uygulamak isteyebilir yani aklınıza şöyle bir soru gelmesin.

İçeriye 3000tl yatırdım şimdi kredi kartı alıp kullanabilirim diye düşünmeyin. En sağlıklı sistem ise her zaman olduğu gibi bu tür başvuruları bankalarla görüşüp hızlı kredi kartı başvurusu yaparak kredi kartı alabilir misiniz onu öğrenmeniz olucaktır. Eğerki öğrenci iseniz durum biraz daha değişebilir sizin için çünkü hem blok ettirecek nakit sıkıntısı çekebilirsiniz hemde bankalar ssk’nız olmadığı için bankalar sizlere bu hizmeti vermeyebilir. Sizin için ise en sağlıklı sistemi size bu konumuzda daha önce belirttik öğrenci kredi kartı başvurusu blok yerine tercih etmeniz gereken avantajlı kartları sizlere uzmanlarımız açıkladı göz atmanızda fayda var.

  Kredi Kartı (2022)