yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kredi Kartı Limit Düşürme 2024 (Güncel Bilgi)

2.795
Kredi Kartı Limit Düşürme 2024 (Güncel Bilgi)

Kredi kartı limit düşürme

Kredi kartı limit düşürme, insanlar genelde kredi kartlarının limitini yükseltmek için uğraşırlar lakin kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan kişiler borçlarının artmaması için gereksiz ödemeleri önlemek adına bankalar tarafından verilen limiti düşürerek bütçe yükünü azaltmak ister öncelikle hangi bankanın müşterisi olursanız olun kredi kartı limit düşürme yapabilirsiniz.

Kredi kartı limiti nasıl düşürülür diye soracak olursanız ilk bilmeniz gereken şey kredi kartı limiti düşürme yapacak olduğunuzda hiç bir şekilde kredi kartı borcunuzun olmaması gerekmektedir. Mevcut ödemeleriniz ve kart üzerinden alım yapmalarınız devam ettiği sürece bankalar kartlarını kullandığınız için kredi kartı limiti düşürme yapmayacaktır.

Kredi kartı limiti nasıl düşürülür

Öncelikle iki seçeneğimizin olduğunu bilmemiz gerekli birisi telefonla diğer direk şubelere giderek müşteri temsilcileri ile görüşerek gerçekleşen kredi kartı limit düşürme işlemidir. Telefonla yapacağınız işlemlerde sizden özellikle kişiler bilgilerinizi iletmenizi ve bu işlemi onaylamanızı isteyeceklerdir. Bankaya giderek bu işlemi yaptırmak isterseniz de müşteri temsilcileri ile görüşerek size verecekleri hazır formları doldurarak talebinizi işleme alacaklardır.

Önemli : Kredi kartı limiti düşürme işlemi yaptırmadan önce bütçenizi iyice planlamalısınız çünkü bazen bütün giderleri kredi kartı üzerinden yaparak bütçenizi kredi kartınıza göre düzenliyorsunuz kredi kartı limiti azaldığı zamanda ise tamamen dengeler değişecektir buna istinaden yine unutmamanız gereken bir husus limiti düşürdükten sonra bankalar tekrar limit yükseltme talebinde bulunursanız bu talebi pek dikkate almayacaklardır genelde de uzun sürede limitinizi yükseltmezler dolayısı ile bu işlemi banka ile görüşmeden yada talep etmeden önce iyice düşünün gerekli gördüğünüz dönemlerde ihtiyacınız olduğunda limitiniz yetersiz kalırsa bankalar size kredi kartı limit arttırma veya yükseltme yerine direk olarak kredi kullanmanızı önereceklerdir.