yandex-izleme
FinansKredisi.com

Akbank Direkt Kredi Avantajları

2.619
Akbank Direkt Kredi Avantajları

Akbank Direkt Kredi

Akbank Direkt Kredi her ne kadar başvurması ve alması kolay bir kredi olsa da kredi faiz oranlarına ve tahsis ücretlerine bakıldığında bu kredinin çok avantajlı olmadığı düşünülebilir. Üstelik bir kredi fırsatının ya da kampanyasının avantajlı olup olmadığını anlayabilmeniz için efektif yıllık faiz oranına bakmalı, tüm ayrıntılarını diğer kredi kampanyalarıyla karşılaştırmalısınız.

Yapacağınız tüm bu araştırma, inceleme ve karşılaştırma işlemlerinden sonra size en uygun ve en avantajlı kredinin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. Akbank Direkt Kredi kampanyasına başvurarak 48 ay vadeyle 15 bin TL kredi talebinde bulunduğunuzu farz edelim. Bu durumda ödemeniz gereken kredi geri ödemesi aylık taksit tutarı 487,04 TL olacaktır.

Karşımıza çıkan tutarın biraz yüksek olduğu söylenebilir. Çünkü vade fazladır ve faiz oranı yüzde 1,65’tir. Faiz oranı, diğer bankaların sunduğu kredi kampanyalarının faiz oranlarına göre yüksektir. Bankalar yüzde 1,14 ve yüzde 1,25 faiz oranlarıyla avantajlı kredi fırsatları sunmaktadır.

Kredi tutarını aynı tutup vadeyi azalttığımızda, meselâ 36 ay yaptığımızda faiz oranı değişmemekte ve aylık taksit tutarı 586,60 TL’ye çıkmaktadır.Üstelik efektif yıllık faiz oranı yüzde 26,9914’tür. Ayrıca 15 bin TL kredi alımında kredi tahsis ücreti olarak 75 TL, 10 bin TL kredi alımında 50 TL ve 5 bin TL kredi alımında 25 TL tahsis edilmektedir. Bu durumda Akbank Direkt Kredinin avantajlı olmadığı sonucuna varılabilir.

Akbank Direkt Kredi, Akbank tarafından gereksinimi olan müşterilere sunulan bir gelir belgesiz ihtiyaç kredisi türüdür. Ancak bu kredi kolay ve hızlı şekilde başvurulabildiği kadar avantajlı mı? Bu sorunun cevabını almak için yazımızı okuyun.

Akbank Direkt Kredi, şubeye gitmenize gerek kalmadan alabileceğiniz bir gelir belgesiz kredi türüdür. Akbank Direkt Kredi en fazla 48 ay vadeyle, 15 bin TL’ye kadar haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca alınabilen üstelik imza gerektirmeyen ve krediye onay verildikten sonra saniyeler içinde hesaba yatan bir kredidir.

  PTT Emekli Kredisi Veren Bankalar 2024

Akbank Direkt Kredi Nasıl Alınır?

Akbank Direkt krediyi şubeye gitmeden birkaç basit adımla yapacağınız başvuru ile almanız mümkün. Bu krediyi almak için başvuru yapmak isterseniz Akbank internet bankacılığından, Akbank Direkt mobil uygulamasından, Akbank web sitesinden, Akbank Telefon Şubesinden ya da cep telefonunuzdan göndereceğiniz bir SMS ile çok hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Kredi cevabınız banka tarafından SMS ile telefonunuza gönderilir.