yandex-izleme
FinansKredisi.com

Yapı Kredi Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir? 100 TL Kazanma Kampanyası 

1.835
Yapı Kredi Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir? 100 TL Kazanma Kampanyası 

Yapı Kredi otomatik ödeme talimatı ile her türlü fatura, herhangi bir ödeme merkezine gitmeden kolayca ödenebiliyor. Elektrik, su ve doğalgaz olmak üzere her tür faturayı ödemek için Yapı Kredi müşterisi olmak yetiyor. 24 saat mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden faturalar ister talimatla isterse manuel olarak ödenebiliyor. Fatura ödemelerinizde Yapı Kredi bankasını kullanmak istiyorsanız banka ile iletişime geçerek bankanın ürünlerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Günlük yaşamda işlerinizi kolaylaştıracak fatura ödeme işlemleri için dilediğiniz zaman Yapı Kredi şubelerine gidebilir ya da internet üzerinden müşteri olmak için ilk adımı atabilirsiniz. Peki Yapı Kredi otomatik ödeme talimatı nasıl verilir? Yapı Kredi 100 TL kazanma kampanyası nedir?

Yapı Kredi Otomatik Ödeme Talimatı Nedir?

Yapı Kredi otomatik ödeme talimatı ile düzenli olarak her türlü fatura kolayca ödenebilir. Faturalarını kolayca ödemek isteyen kullanıcılar bankacılık uygulamalarına girerek kolayca otomatik ödeme talimatını oluşturarak her ay düzenli ödemeler gerçekleştirebilir. Tercihe göre kullanıcılar banka şubelerine giderek de otomatik ödeme talimatı verebilir.

Yapı Kredi otomatik ödeme talimatı fatura kapsamında değerlendirilen her türlü belgenin ödenmesini kapsar. Banka müşterileri bankaya ait kullandıkları hesaplarında belirli miktarda nakit bulundurarak faturalarının otomatik ödenmesini sağlayabilir. Müşterilerin hesaplarında para olması durumunda her ay son ödeme tarihi gelen faturalar sistem tarafından otomatik olarak ödenir. Otomatik ödeme talimatı ile ödenen faturalarda ödeme günü faturanın son ödeme tarihidir. Sisteme otomatik kaydedilen faturalar ödenirken müşterilerin hesaplarında bulunan paralar üzerinden çekim yapılır. Hesapta fatura tutarı için yeterli miktar olmadığında faturaların ödemesi gerçekleştirilmez.

Yapı Kredi otomatik ödeme talimatı banka hesapları ile verilebildiği gibi kredi kartı kullanılarak da verilebilir. Müşteriler Yapı Kredi bankasına ait olan kredi kartı üzerinden de otomatik fatura tanımlaması yapabilirler. Kredi kartında limit olduğu sürece her ay kullanıcıların hesaplarından fatura tutarı otomatik olarak kesilir. Kredi kartında yeterli bakiyesi olmayan müşterilerin otomatik ödeme talimatları geçerliliğini korurken faturaların ödenmesi askıya alınır. Kredi kartında limit açıldığı anda günü gelen faturaların tahsilatı gerçekleştirilir.

  Düşük Faiz Oranlı İhtiyaç Kredileri Yapı Kredi’de!

Yapı Kredi Otomatik Ödeme Talimatı Nereden Yapılır?

Yapı Kredi otomatik ödeme talimatını mobil uygulamalar ya da internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Otomatik ödeme işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirmek için;

  • Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamasını indirebilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden kolayca talimatlarınızı oluşturabilirsiniz.
  • Yapı kredi internet bankacılığı kullanıyorsanız kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte giriş yaptıktan sonra buradan da yine otomatik ödeme talimatı oluşturmanız mümkündür.
  • İnternet ya da mobil bankacılık seçeneklerini değerlendiremiyorsanız banka şubelerine giderek buradan da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Çağrı merkezi personelleri ile görüşerek bilgilerinizi ilettikten sonra istediğiniz fatura için otomatik ödeme tanımlaması yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi otomatik ödeme talimatını vermek çok basittir. Saniyeler içerisinde otomatik fatura ödeme talimatınızı oluşturabilir ve fatura yükümlülüklerinizden kurtulabilirsiniz. Yapı Kredi bankacılık sistemleri, sizin yerinize faturalarınızı ve ödeme tarihlerini takip eder. Bu sayede her ay günü gelen faturalarınızı ödemek bir yük olmaktan çıkar. Yapı Kredi otomatik ödeme vermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Yapı Kredi internet bankacılığı yad a mobil uygulamasına giriş yapın.
  • Ekranda yer alan “Ödemeler” sekmesine tıklayın.
  • “Otomatik Ödeme Talimatı” oluştur butonuna tıklayın.
  • Tanımlanacak olan faturanın sözleşme numarasını girin.
  • Ödemenin hangi hesaptan çekileceğini ekranda belirtin.
  • İşlem onay aşamalarını sırası ile takip ederek işlemi sonlandırın.

Yapı Kredi 100 TL Kazanma Kampanyası Nedir?

Yapı Kredi bankası, otomatik ödeme talimatı veren müşterilerine 100 TL kazanma fırsatı sunar. Müşteriler verecekleri otomatik ödeme talimatı ile 100 TL’ye varan para puanlar kazanabilir. Kazanılan para puanlar otomatik olarak hesaplara yüklenir. Kampanyadan yararlanmak istiyorsanız 11 Mart- 22 Nisan 2022 tarihleri arasında Yapı Kredi bankasından faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

  Yapikredi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kampanyası İle %10 Puan Nasıl Kazanılır?

Yapı Kredi Otomatik Ödeme Saat Kaçta Öder?

Yapı Kredi otomatik ödeme talimatı veren müşterilerin faturaları, son ödeme tarihinin olduğu günde gerçekleştirilir. Hesapta yeterli para olması durumunda saat 19.00’ak adar çekim işlemi gerçekleştirilir.

Otomatik Ödeme Talimatında İşlem Ücreti Alınıyor mu?

Otomatik fatura ödemelerini vadesiz hesaplar üzerinden gerçekleştirilen kullanıcılardan herhangi bir komisyon ücreti alınmaz. Fatura üzerinde yazan tutar kadar hesap üzerinden kesinti işlemi uygulanır.

Yapı kredi online uygulamasından otomatik ödeme talimatı verenlere 100TL hediye ettiği bu kampanya hakkıda ki düşünceleriniz nedir? Yorumlar kısmında bekliyoruz…