yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kasko Sigortası Ana Teminat Listesi 2024

2.706
Kasko Sigortası Ana Teminat Listesi 2024

Kasko sigortası genelde standart teminatları kapsamaktadır ancak kasko sigortası yaptırmak isteyen müşteriler dilediklerinde ek teminat talebinde bulunabilirler.

Böylelikle bölgesel olarak yaşanan yada sıkça rastladıkları dolu yağması, heyelan, deprem, yük kayması gibi durumları teminat kapsamına dahil edebilirler. Buna benzer özel kapsamalar için sigorta şirketleri müşterilerinden extra bir tutar talebinde bulunabilir ancak siz kasko sigortası teklifi almak için detaylı bir araştırma yapabilirsiniz.. Kasko sigortası mal güvencesi altına alınan sadece motorlu taşıtları kapsayan bir sigorta türüdür. Araçta hareket halinde yada park halindeyken isteğiniz dışında gerçekleşmiş olan tüm kaza ve hasarları karşılar.

Standart Kasko Sigortası Teminatları Neler

Kasko sigortası genelde çarpma çarpılma gibi kaza durumlarında, araç kaza anında olası patlama ve yanlama durumlarında ayrıca otomobilin aksesuarlarının çalınması gibi durumlarda oluşabilecek olan maddi kayıtların tazminini sağlamak standart kasko sigortası teminatlarında yer almaktadır.

Otomobil Çarpma yada Çarpılma Kasko Durumları

Kaskosu yaptırılmış otomobilin hareket halindeyken yada park durumundayken olması fark etmeksizin. Sürücünün araç sahibi olması yada olmaması önem arz etmeyip, kaskolu aracın isteği dışında hareketli yada sabit bir cismin çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması sonucunda meydana gelecek olası hasarları ile üçüncü şahısların ard niyetli ve bilinçli şekilde yaptığı maddi zararları standart kasko teminatı karşılamaktadır.

Araç yanması kasko durumları

Otomobil yaşadığı bir kaza sonucunda meydana gelecek yangın ve patlama sonucu aldığı hasarları standart kasko teminatı karşılamaktadır. Teknik incelemeler sonrasında sigortalının bilinçli yada isteyerek kasko şirketinden belli bir tutar ödeme almak amacı ile bu tarz girişimlerde bulunması durumu sözleşmenizi geçersiz kılacak ve yanan araç bedeli bilinçli olarak yakan kişiye ödenmeyecektir.

Otomobil çalınması veya araca ait aksesuarların çalınma kasko durumu

Otomobilin tamamen çalınması yada çalınmak için teşebbüs edilmesi veya araçta takılı bulunan radyo, teyp, navigasyon aleti, araç telefonu gibi aksesuarların çalınması sonucu oluşabilecek hasarları standart kasko teminatı kapsamaktadır.

  En Uygun Online Kasko Sigortası Teklifi Alma

Ek Kasko Sigortası

Ek kasko teminatı talep eden sigortalı müşterinin isteğine göre mevcut hazırlanacak olan kasko poliçesine ek olarak ilave edilebilir. İstenirse bu mevcut hali hazırda devam eden sözleşmeye eklenebilir, istenirse yeni sözleşme tarihi beklenip yeni anlaşma sağlanarak yapılabilir. Kasko sigortası teminat alanları ne kadar dolu olursa o kadar tüketicinin faydasına olacaktır bu doluluk ne kadar artarsa kasko için ödeyeceğiniz tutarda o kadar artacaktır. Bu durumda ise yeni tecrübesiz bir şoför veya lüks bir araç sahibi iseniz kasko için oluşabilecek olan muhtemel maliyet durumlarını göze almadan full kasko yaptırabilirsiniz. Full kasko neredeyse tüm teminatları ele almaktadır ancak oluşturulacak olan kasko poliçesini ve teminatlarını detaylı olarak incelemeniz gerekmektedir.

Ek teminatlara ilave ettirebileceğiniz maddeler

-Doğal afet durumları (deprem, heyelan, dolu yağması, sel baskını gibi durumlar )

-Terör ve toplumsal olaylar (kalkışma, saldırı, bombalama, infilak ettirme)

-Enflasyon (Değer düşmesi yaşayabilecek lüx araçlar için. İlk çıktığında pahalı olur, sonra tutulmaz değeri düşerse faydalı )

-Yıpranma-Eskime (Araç durumuna göre yaptırılabilir güneş yanığı tavanlarda oluşuyor araç değeri düşüyor)

Sizin için hazırladığımız Kasko Sigortası Nasıl Yapılır makalemizde kasko sigortası zorunlu mu, kasko sigortası nasıl yapılır ve araç kasko değeri hakkında bilgiler yer almaktadır.