yandex-izleme
FinansKredisi.com

Denizbank Kredi Kartları Nelerdir? Başvuru ve Limit Arttırma

1.796
Denizbank Kredi Kartları Nelerdir? Başvuru ve Limit Arttırma

Denizbank kredi kartı limit değişikliği yapmak için müşteri hizmetleri, internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile görüşmek gerekir. Banka şubesi üzerinden de işlem yapılsa da genellikle yönlendirme müşteri hizmetlerine doğru olur. Denizbank kredi kartı limitini arttırmak veya azaltmak için müşteri hizmetleri ile görüşülerek talep oluşturulması mümkündür.

Denizbank Nedir?

Denizbank 1997 yılında Türkiye’de kurulan özel bankalar arasında yer alır. Zorlu Holding’in bünyesinde açılan Denizbank günümüzde Türkiye’nin tüm illerinde ve uluslararası ölçekte hizmet vermeye devam etmektedir. Sunduğu birçok bireysel ve kurumsal kredi ve destek türleri ve güvenli yapısı ile sıkça tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi kartı başvurusu müşteri iletişim merkezinde yer alan temsilcilere iletilebileceği gibi internet sitesinden de rahatlıkla yapılabilir. Kart başvurusu için Denizbank müşterisi olunması gerekmez. Denizbank müşterisi olmayan kişiler kart başvurusu için bankanın resmi internet sitesini kullanabilir. Burada yer alan:

 • Kimlik numarası
 • Cep telefonu numarası
 • Doğum tarihi
 • Güvenlik kodu

Bilgilerinin tamamlanması gerekir ve ardından “hemen başvur” butonuna basılması gerekir. Ön başvuru sonucu kısa mesaj ile başvuru sahibine iletilecektir.

Denizbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi kartı iptali için müşteri hizmetleri ile görüşülmesi gerekir. Müşteri hizmetleri telefon numarası 0 850 222 08 00’dır. Bu numara üzerinden müşteri iletişim merkezine bağlanılabilir ve kredi kartı iptal talebi iletilebilir. Kredi kartı iptali için müşteri temsilcisi tarafından iptalin nedeni, emin olunup olunmadığı ve onaya dair bilgiler istenecektir. Bu bilgilerin tamamlanmasının ardından kart istenir ise iptal edilebilir istenir ise de geçici olarak kullanıma kapatılabilir.

Denizbank Kredi Kartı Ekstre Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Denizbank ekstre tarih değişikliği yapmak için aktif olarak kullanılan 3 kanal bulunur. Belirlenen 3 kanal şu şekildedir:

 • İnternet şubesi
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • Müşteri iletişim merkezi
  Denizbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır?

Bu üç kanaldan ekstre kesim tarihi kolaylıkla değiştirilebilir. Birçok kullanıcı bu işlem için çevrim içi kanalları (internet ve mobil bankacılık) kullanmaktadır. DenizBank’tan alınan kredi kartının çeşidi ne olur ise olsun işlem aynı kanallar üzerinden gerçekleştirilir.

Denizbank Kredi Kartı Limiti Nasıl Değiştirilir?

Denizbank limit ayarlarını değiştirmek için internet bankacılığında yer alan kredi kartı ayar menüsünün kullanılması gerekir. Limit artışı yapılmak istenen kartın seçilmesi ve ardından limit arttırma başvurusunun yapılması gerekir. Banka yetkilileri tarafından artış miktarı uygun görülür ise limit arttırma talebi olumlu sonuçlanacaktır.

Denizbank Kredi Kartı Ayarları Nereden Yapılır?

Denizbank kredi kartı ayarları bankanın aktif olarak kullanılan tüm platformlarından değiştirilebilir ve kontrol edilebilir. Denizbank kredi kartı ayarları internet ve mobil bankacılık sisteminden daha rahat ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Burada yer almayan ayarlar için ise müşteri hizmetler ile irtibat kurulması gerekir. Mobil bankacılık ve internet bankacılığında yer alan “kredi kartlarım” menüsünden ayarlara ulaşılır. Denizbank kredi kartı ayarlarına bu sekmelerden ulaşmak mümkündür.

Denizbank Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Ödenir?

Denizbank kredi kartı borcu ödemek için belirlenen kanallar bulunur. Bu belirlenen kanallar üzerinden kredi kartı borcunu ödemek mümkündür. Denizbank hesabında bakiyesi olmayan kişiler başka bankadan para transferi yaparak da kredi kartlarını ödeyebilir. Kredi kartı ödeme kanalları şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Müşteri hizmetleri
 • Banka şubesi
 • ATM

Denizbank Kredi Kartları Nelerdir?

denizbank kredi kartları

denizbank kredi kartları

Denizbank kart çeşitleri farklı özelliklere sahip kart modellerine yer verir. DenizBank’ın sunduğu kredi kartı çeşitleri şunlardır:

 • Gold kredi kartı
 • Sanal kredi kartı
 • Ek kredi kartı
 • Platinum kredi kartı
 • Net kart
 • Black
 • D- Şarj Bonus kart
 • Taraftar kartları

Denizbank Gold Kart Özellikleri Nedir?

Gold kart ekstre tutarı 2 bin Türk lirasını geçtiği zaman kazanılan bonusları yüzde 25 arttırır. Standart Deniz kartlar gibi kullanılabilir ve ekstre erteleme gibi özellikleri bulunur. 500 Türk lirasına kadar olan işlemlerde temassız alışveriş imkanı sunar. Ayrıca kart limitinin tamamına kadar nakit avans çekme özelliği bulunur.

  Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank Platinum Kart Özellikleri Nedir?

Platinum kart her anlaşmalı harcamaya %50 daha fazla bonus veren bir karttır. Ekstre tutarına göre belirlenen oranlarda ek bonus verir. Temassız ödeme ayrıcalığı bulunur ve bankanın üye olduğu iş yerlerinden indirimli alışveriş yapılabilir.

Denizbank D-Şarj Bonus Kart Özellikleri Nedir?

D-Şarj Bonus gençler için özel olarak tasarlanan bir kredi kartıdır. Sadece Türkiye içerisinde yapılan harcamalar için değil yurt dışı harcamalarında da kullanılabilir. Her bonus 1 Türk lirasına eşittir ve her alışveriş ile bonus kazanılır. Deniz Bonus avantajlarından yararlanmak isteyenler için en uygun kartlardan biridir.

Denizbank Taraftar Kartları Nedir?

Denizbank taraftar kredi kartları Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Eskişehirspor ve Hatayspor için özel olarak tasarlanmış kredi kartlarıdır. Temel özellikleri aynıdır ve bu spor kulüplerine yönelik yapılan harcamalarda ek indirimler sağlar. Bu neden ile de taraftarlar tarafından sık sık tercih edilen bir kredi kartı çeşididir.

Denizbank Net Kart Özellikleri Nedir?

Net kart “her şey açık her şey net” sloganı ile yola çıkan bir karttır. Aidat ücreti olmayan, temassız ve şifresiz işlem yapılabilen ve kart ekstresi ayarları kolay değiştirilen bir karttır. Aidatı olmayan nadir kartlardan biridir ve 500 Türk lirasına kadar temassız işlem yapılmasına izin verir.

Denizbank Black Kart Nedir?

Black kart Denizbank’ın özel kartlarından biridir. Daha fazla bonus ve avantajı içerisinde barındıran bir kart türüdür. GastroClub, temassız kullanım ve ek bonus özellikleri bulunur. İş birliği yapılan markalarda yüzdelik indirimler sağlayan özel bir karttır. Denizbank kredi kartı kategorisinde yer alan önemli kartlardan biridir.