yandex-izleme
FinansKredisi.com

E-Vadeli Hesap Nedir? Açmak Mantıklı mı?

1.428
E-Vadeli Hesap Nedir? Açmak Mantıklı mı?

E-Vadeli hesap nedir? Açmak mantıklı mı? Vadeli hesap bankadan reel olarak açılan hesaplarken teknolojinin gelişmesiyle bankalar e-vadeli hesap hizmeti de vermeye başladı. E-vadeli hesabı vadeli hesaptan ayıran en büyük özelliği internet ve mobil bankacılık üzerinden açılabilmesidir. E-vadeli hesabın faiz oranlarının yüksek olması banka müşterilerini daha çok cezbetmektedir. Ayrıca bulunulduğu yerden ayrılmadan internet üzerinden hesap işlemleri yapılması da müşteriler için ayrı bir konfor olmaktadır.

E-Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

İnternet bankacılığı her bakımdan konfor oluşturan bir sistemdir. Bu sistem zaman içerisinde kendini geliştirerek banka müşterilerine E-vadeli hesap oluşturma imkanı sağlamıştır. E-vadeli hesap açmak oldukça basittir. Birkaç basit işlem ile E-vadeli hesap açmak mümkün değildir. E-Vadeli hesap nedir? Açmak mantıklı mı? Aşağıdaki işlemleri sır-asıyla takip ederek e-vadeli hesap açmak mümkündür;

  • İlgili bankanın mobil bankacılık uygulaması indirilir
  • Bankanın mobil bankacılık giriş sayfasından şifre oluşturarak hesaba giriş yapılır
  • Hesaplar menüsüne gidilir
  • Yeni hesap aç yazısına tıklanılır
  • Vadeli hesap aç seçeneği seçilir

Sistem otomatik olarak yönlendirme yaparak e-vadeli hesap oluşturmanızı sağlar. Bazı bankalarda yönlendirme farklı olsa da işlemin sonucunda e-vadeli hesap açılmış olacaktır.

Neden E-Vadeli Hesabı Tercih Edilmeli?

E-vadeli hesap açmak ve işlem yapmak mobil üzerinden gerçekleştiği için bu hem banka müşterisi için hem de banka için büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca bu durum zamandan da tasarruf edilmesini sağlıyor. Fatura ödemeleri, kira ödemeleri ve EFT işlemlerinin yapılabilmesi e-vadeli hesabın daha kullanılabilir olmasını sağlamaktır. Otomatik ödeme talimatı verilerek unutulan faturaların otomatik olarak ödenmesi sağladığı diğer bir avantajdır. E-vadeli hesabın yüksek faiz getirisi olması sunduğu avantajlar içerisinde en avantajlı olanıdır. E-Vadeli hesap nedir? Açmak mantıklı mı? Faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterir. En yüksek faiz getirisi sağlayan internet bankaları aşağıdaki gibidir;

  • Cepte TEB
  • Finansbank Enpara
  • Garanti Bankası
  İcralık Olana Kredi Kampanyası Nedir?

Bankaların E-Vadeli Hesapları

Birçok banka müşterilerine E-vadeli hesap konusunda hizmet vermektedir. Bu hizmeti veren banakların sunduğu ayrıcalıklar birbirinden farklı olmaktadır. Özellikle faiz oranları bankalar arasında sabit değil değişkendir. Aşağıda e-vadeli hesap oluşturulması mümkün olan bankalar ve bankaların e-vadeli hesaplarıyla ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Türkiye Finans

Türkiye Finans, e-vadeli hesaba e-Katılma Hesabı adını vermektedir. E-Katılım hesabında yapılacak olan EFT ve Havale işlemlerinden ücret alınmamaktadır. Şubeye gitmeden hesap açma kolaylığı veren Türkiye Finans e-katılım hesabı için en az 250 TL/USD/EUR şartı koşmaktadır. En fazla ise açılış tutarı olarak 1 milyon TL, 100 Bin USD/EUR olarak belirlemektedir. E-Katılma hesabının avantajları arasında en üst sırada Türk Lirası %86/%14, USD %70/%30 ve Euro %60/%40 kar oranlarını bulunmaktadır.

 

Vakıfbank

Vakıfbank, müşterilerine şubeye gitmeden 7/24 e-vadeli hesaplara yüksek faiz getirisi imkanı sunan bankaların başında yer alır. Vadesi 30 ile 750 gün arasında olmakta e-vadeli mevduat sayesinde ek faiz oranları ile sürekli yenilenmektedir. E-Vadeli hesap nedir? Açmak mantıklı mı? Vade sonu gelmeden de e-vadeli hesapta işlem yapmak mümkündür. E-vadeli hesabın vade süresi 1-750 gün arasında değişmektedir.

 

Garanti BBVA

Garanti BBVA müşterilerine dinledikleri zaman para çekmesine rağmen vadesi bozulmayan e-Vadeli Hesap ile müşterilerine kazandırmaya devam ediyor. TL kampanyaları arasında en favori olan kampanyası 100.000 – 5.000.000 TL tutar aralığında 32 – 370 gün vadeli Hoş Geldin kampanyasıdır. Bu kampanyanın en çok beğenilmesinin nedeni %7,00 – 10,00 faiz oranı verilmesidir. Böylelikle müşteriler hem kazanç sağlamış olacak hem de bankaya gitmeden kolay işlem yapabilecekler. Yabancı paralar içinde en karlı olanı ise USD Hoş Geldin kampanyasıdır. Bu kampanya ile müşterilere 25.000 – 999.999 USD tutara 32 – 400 gün vade ile %1,50 – 2,00 faiz oranı verilmektedir.

  Devlet Bankaları Hangileri? En düşük Faizli Devlet Bankası Hangisi?

 

QNB Finansbank

QNB Finansbank avantajlı sabit getirileri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 1 gün ile 1100 gün arasında değişen vadelerde hesap açma imkanı tanıyan banka güvence vererek müşterilerinin kolaylıkla e-vadeli hesap açmasını sağlamaktadır. E-Vadeli hesap nedir? Açmak mantıklı mı? Banka 0-49,999 TL arasında olan tutarlara 92-180 gün arası vade için % 4,40 faiz oranı vermekte ve müşterilerine yüksek kazanç elde etmelerini sağlamaktadır. USD ve EUR için bu oranlar değişiklik göstermekte olup yabancı paralar üzerinden vade ve faiz oranlarını öğrenmek isteyenler bankayla iletişime geçerek öğrenebilirler.

 

ING

ING Bank e-Turuncu hesabıyla 15.000,00TL anaparayı 90 gün vade ile %12 faiz oranıyla vade sonu 15.377,26TL yaparak müşterine en fazla kazanç sağlayan bankalardan biridir. USD, EUR ve GBP yabancı paralar için bu oranlar değişiklik göstermektedir.

Peki E-Vadeli Hesap hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: