yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kobi ve Esnaflara Sıfır Faizli Kredi 2024 Yılında ‘da Devam Ediyor.

2.912
Kobi ve Esnaflara Sıfır Faizli Kredi 2024 Yılında ‘da Devam Ediyor.

Esnaflarımızın Bütününe KOSGEB doğrultusunda 2023 senesinde 50 bin lira faizsiz kredi verilebilecek!

Bütün kobi ve esnaflara sıfır faizli kredi müjdesi sonunda geldi! Bütün kobi’lere 50 bin TL hibe kredi vereceğini açıkladı. Bildiğiniz üzere 2023 senesinde Cazibe Programı gerçekleştirilecek ve bu uygulama ile 23 ilden 500 binden çok şahsa iş olanağı sağlanacak. Kobi’lerin bu sayede daha rahat olacağını ve ekonomi yönünden rahatlayacağını belirtti.

Bildiğiniz gibi devlet söz hususu istihdam olunca elini eksik etmiyor. Aynı şekilde 2021 senesinde da sanatkarlar ve esnaf tekrar devlet güvencesinde olacak. Gündemdeki yeni haberlere göre KOSGEB esnaflara özel 50 bin TL sıfır faizli kredi verilebilecek ve bu krediden 15 bin firma faydalanabilecek. Fakat müracaat yapan esnaf adedi belirti edilen rakamın üstünde ve artı 256 bin esnaf daha müracaat yapmış halde.

Esnafa faizsiz 50 bin lira kredi 2023’de verilebilecek!

İşletmeniz varsa devletin sağladığı bu olanaktan faydalanamayacağınızı kesinlikle düşünmeyin. Gelen bildirime göre KOSGEB doğrultusunda bu senede verilebilecek 50 bin TL faizsiz krediden yalnızca müşkül halde olan esnaf değil işletme sahibi olan herkes faydalanabilecek.

Ekonomik anlamda çok sorun yaşıyorum diyorsanız merak etmeyin! 2021 senesinde KOSGEB doğrultusunda oluşturulan hibe, destek ve teşviklerden yarar alamadıysanız, siciliniz sorunlu bulunduğu amacıyla de banka kapılarından olumsuz yanıt olarak döndüyseniz kredi sicil affı sizin amacıyla bir nimet. Esnaf 2021 senesinde ekonomik yönden kalkınmak adına devletten 50 bin TL faizsiz kredi alabilecek.

Esnafa bir müjde daha verelim. Bildiğiniz gibi ahilik fonu altında bir yapı bulunuyor her ay bu arka planda birikim sağlayan esnaf iş yerinden ayrılma gereği duyduğunda, kovulduğunda vs. SSK’lı çalışanların faydalandığı gibi işsizlik maaşından faydalanabilecek. Esnafın iş yeri batarsa ya da iş konumunu çalıştırmayı bırakırsa ve daha sonra İŞ-KUR’a müracaat gerçekleştirirse işsizlik maaşı düzenlenecek, esnaf 1400 TL gibi bir işsizlik maaşı alabilecek.

  Kobi ve Esnaf Kredisi Nedir Kimlere Verilir

Devlet yeni iş alanları amacıyla, var olanların kendilerini yenilemesi amacıyla çalışmalara 2021 senesinde da son hız devam ediyor. Gerek anayasa farklılığı paketi lüzum ekonomiyi kalkındıracak esnaf takviyeleri ile devlet yakından alakadar oluyor. Eskiden yeni bir işe girmek, işini büyütmek, bayilik alabilmek yada şube açmak isteyen tüketiciler evvelce bankaların kapısına giderken şimdi bu hal devlet kapısı olarak değişti.

KOSGEB doğrultusunda yapılan 0 faizli krediden yeni verilen karar ile birlikte bütün esnaf faydalanabiliyor. Bu imkanlardan faydalanmak amacıyla yapılması lüzumen tek şey KOSGEB’in hizmet noktalarından birine giderek üye olmak ve lüzumlu işlemleri öğrenmek. Gerekli olan şeyler iş konumunun kaydının bulunması, beyanname verilmesidir. Devlet bu belgeler yardımıyla iş konumunun hangi alanlarda etkinlik gösterdiğini, iş konumunun halini gözden geçirerek kendilerine gelen talebi değerlendirme altına alıyor.

Devlet kapısı herkes amacıyla bir alternatif değil. Başvuran binlerce esnaf kendisine sıra gelmeyeceğini düşünerek kobi kredisi veren bankalar ile iletişime geçmeye çalışıyor. Fakat bu tarz hallerde Yıldırım’ın belirttiği Esnaflara 2023’de 50 Bin Lira Hibe verilecek haberini akıllardan çıkarmamak gerekli. Bu haber nedeni ile esnafa muhakkak KOSGEB’e başvurmalarını ve kayıt işlemlerinin sonrasında müracaat vakitlarını takip etmelerini öneririz.

ESNAFA 2021’DE 5 PUANLIK BAĞ-KUR İNDİRİMİ

2021 senesi çoğu yeniliği içerisinde barındırıyor. Bunlardan bir öteki de Bağ-kur ödeme miktarı. Esnaf bundan sonra en az 743,24 TL en çok 5.579 TL Bağ-kur primi ödeyecek. Bağ-kur primlerini derli toplu olarak yatıran esnaf 5 puan indirim alacak, ödemeleri hafifleyecek.

Puan indirim yardımıyla esnaf en az 666 TL en çok 5.532 TL gibi bir ödeme yapacak. Eğer esnaf primini derli toplu olarak yatırırsa 88-666 TL arasındaki tutarlarla ödeme yapabilecek. Bu halden 2021 senesinde oluşturulandırma olanağından yararlanan esnafta yararlanabilir fakat sözleşmesine bağlı kalmalı, ödemelerini derli toplu olarak yapmaya devam etmelidir. Puan indiriminden faydalanmak amacıyla müracaat yapmaya da lüzum yok.

  Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır ?

2021 senesinde bütün esnafımıza verilebilecek olan 50 bin lira sıfır faizli kredi ‘ nin müracaat tarihleri şimdilik açıklanmamıştır.