yandex-izleme
FinansKredisi.com

PASHA Bank Konut Kredisi Limiti ve Faiz Oranı Ne Kadar?

1.564
PASHA Bank Konut Kredisi Limiti ve Faiz Oranı Ne Kadar?

PASHA Bank konut kredisi limiti ve faiz oranı ne kadar? PASHA Bank kredi seçenekleriyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Ev fiyatlarının artış gösterdiği bu dönemde özellikle konut kredisi oldukça ilgi görmektedir. Konut kredisi bireylerin konut almasını kolaylaştırmakta daha kolay ev sahibi olmalarını sağlamaktadır. Para piyasanın sürekli değişik göstermesi ev alacakların para biriktirmesini zorlaştırmaktadır. Uzun süre para biriktirip ev almak yerine evi alıp içerisindeyken kira öder gibi kredi taksiti ödemek daha mantıklı olmaktadır. Ev hayali kuranlar bankaların kredi limiti ve faizi konusunda da birçok araştırmaya girmektedir. PASHA Bank araştırmalar sırasında düşük faiz oranı ve yüksek limitiyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Konut Kredisinin Özellikleri

Konut Kredisinin kendi içerisinde oluşturduğu birçok özellik yer almaktadır. Konut kredisi alacak olacak olan kişilerin bu özellikleri bilmesi krediyi daha avantajlı kullanmalarını sağlayacaktır. PASHA Bank konut kredisi limiti ve faiz oranı ne kadar? PASHA Bank konut kredisinin özellikleri şöyledir;

 • Kredinin teminatı olarak satın alınacak konutun ipoteği baz alınır
 • Değişken değil sabit faizlidir.
 • Piyasada yaşanan faiz değişimlerinden etkilenme yaşanmaz
 • Banka müşterileri taksitli veya ara dönemlerde ek ödemeli kullanım yapabilir.
 • Vade süresi maksimum 60’a kadardır  
 • Satın alacağınız konutun ekspertiz değeri baz alınır ve %70’ine varan tutarda kredi kullanabilir 
 • Konut kredisi TL, AZN, USD ve EUR cinsinden kullanabilir

Yukarıda ki özelliklerden faydalanarak bir ev sahibi olmak artık hayalin ötesinde gerçeğe dönüşmektedir. Faizin sabit olması sağladığı en büyük avantajlardan biridir. Kredi limiti alınacak evin ekspertiz raporuna göre baz alınır. Örneğin; Ekspertiz evi incelikten sonra fiyat olarak 1.000.000 TL fiyat konut kredisi 1.000.000 TL’nin %70’i oranında verilir. PASHA Bank konut kredisi limiti ve faiz oranı ne kadar? Bu yüzden bireylere verilecek olan konut kredisinin limiti eve ve ekspertiz raporuna göre şekillenir.

  Konut Kredisi Ekspertiz Haklarınızı Bilin!

Konut Kredisi Başvuru Koşulları

Konut kredisinin kendi içerisinde birçok detayı bulunur. Başvuru koşulları da bu detaylardan biridir. Aşağıdaki maddeler PASHA Bank’ın sunmuş olduğu başvuru koşullarıdır.

 • Satın alınacak olan evin teminat göstermesi yeterlidir. Banka tarafından gerekli görülmesi durumunda kefil istenebilir
 • Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa eğer ödenen anapara tutarının %1.00’ini, 36 aydan fazla olması durumunda %2.00’sini geçmeyecek şekilde masraf tahsil edilir.
 • Konut kredisi yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımları amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilmektedir.

Konut Kredisi başvurusunda bulunmak isteyen PASHA Bank müşterileri premium@pashabank.com.tr adresine mail atarak yada 0212 705 89 00 numaralı müşteri hizmetlerine bağlanarak bilgi ve başvuruda bulunabilirler. PASHA Bank konut kredisi limiti ve faiz oranları nedir? yanı sıra bankanın Genel Müdürlük adreslerine giderek de bilgi ve başvuru yapılması da mümkündür.

Başvuru sırasında bireylerin istenilen belgeleri yanında getirilmesi gereklidir. Konut kredisi için istenen belgeler şöyledir;

 • Kredi Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı/ T.C Kimlik Kartı Fotokopisi
 • Gelir Belgesi
 • Son 2 aya ait güncel maaş bordrosundan herhangi biri yada antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış imza sirküleri, yetki belgesi ve maaş yazısı
 • Serbest meslek sahibi olan kişiler için son vergi levhasının fotokopisi gereklidir
 • Emekliler olan bireyler için ise maaş cüzdanlarının fotokopisi
 • Kira gelirine sahip olanlar tapu ve kira kontratı fotokopisi
 • Satın alınmak istenen konutun Tapu Fotokopisi
 • Abonelik gerektiren bir hizmette çalışanlara ilişkin son 3 aya ait, müşterinin adına düzenlenmiş fatura aslı yada son 3 ay içinde alınmış olan ikamet belgesi

Ekspertiz Değerlendirmesi

Ön onay sonrası gerekli evrakların teslimi yapıldıktan sonra ekspertiz aşamasına geçilir. Ekspertiz süreci Konut kredisi için son derece önemlidir çünkü kullanılacak olan kredinin tutarının belirlenmesinde etkin rol oynar. PASHA Bank konut kredisi limiti ve faiz oranları nedir? Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yetkilendirilmiş değerleme şirketleri tarafından hazırlanan raporları baz alınarak evin piyasa değeri hesaplanmaktadır.

  Kuveyt Türk konut kredisi borcu yapılandırma

Ekspertiz raporlarından önce bireylerin gerekli şartları sağlayıp sağlamadığına bakılmaktadır. Konut kredisinde yaş kriteri yer almaktadır. Bu krediden sadece 18 ve 55 yaş aralığında olan bireyler faydalanabilir. Bunun dışında alınacak olan evin banka tarafından ipotek edilerek alınmasından sonra ev istenildiği gibi kullanılabilmektedir.

 

Peki PASHA Bank Konut Kredisi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla PASHA Bank hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: