yandex-izleme
FinansKredisi.com

Halkbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır? 

1.547
Halkbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Halkbank kredi kartı başvurularının sonuçları, iki farklı şekilde öğrenilebilir: 

 • Halkbank çağrı merkezi 
 • Halkbank kredi kartı başvurusu yapılmış olan banka şubeleri 

Kredi kartı başvurusu sonuçlanmasından sonra, sonuç olumlu ya da olumsuz da olsa başvuruda bulunmuş olan kimselere SMS ile bilgilendirme sağlanır. Olumsuz sonuçlanan kredi kartı başvurularının olumsuz sonuç alma sebebi de taraflara iletilir. 

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? 

Halkbank’a yapılan kredi kartı başvurularının sonuç süreleri, genellikle 3 ile 10 iş günü aralığındadır. Genellikle sonuç süresi 10 iş gününü geçmez. Geçmesi durumunda Halkbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçilerek olan sorunun ne olduğu öğrenilebilir. 

Halkbank Kart Bilgilerimi Nasıl Öğrenilir? 

Halkbank kredi kartı bilgileri, müşteri hizmetleri, internet şubesi ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden öğrenilebilir. Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmelerden sonra talep edilmesi durumunda, kredi kartı bilgileri ve ekstreleri şahısların beyan etmiş oldukları telefon numarasına SMS ile ve mail adreslerine e-posta olarak gönderilebilir. 

Paraf Kredi Kartı Limiti Ne Kadardır? 

Halkbank’ın kredi kartının üst limiti, 5.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limit, müşterilerin talepleri doğrultusunda azaltılabilir veya arttırılabilir. Arttırılma şartı, kişilerin kredi kartlarını düzenli olarak kullanmaları ve ödemelerini geciktirmemeleridir. Arttırma üst limiti, kişilerin çalışma ve maaş durumlarına göre değişiklik gösterir. 

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Halkbank’tan alınacak olan kredi kartının müracaatı, Halkbank şubelerinden gerçekleştirilebilir. Fiziksel şubelere gidilerek kredi kartı başvuru formu doldurulur ve banka tarafından incelenir. Uygun görülmesi durumunda taraflara geri dönüş sağlanır. Halkbank müşterisi olan ve bankada en az 1 adet vadesiz hesabı bulunan kimseler, müşteri hizmetleri üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. 

Halkbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Halkbank’ın kartların bakiye sorguları, SMS kanalı ile yapılabilir. SMS ile kredi ya da banka kartlarının kalan limitlerinin öğrenilmesi, “BAKIYE” yazılıp boşluk bırakılarak 3401’e gönderilmesi ile yapılabilir. Kişilerin telefon numaralarına kayıtlı olan telefona bilgilendirme mesajı banka tarafından gönderilir. 

  Akbank Sim Bloke Kaldırma

Halkbank Hesap Numarası Nasıl Öğrenilir? 

Halkbank hesap bilgilerinin öğrenilmesi, farklı kanallar ile gerçekleştirilebilir: 

 • Halkbank şubelerine gidilerek hesap bilgileri, hesap numarası ve IBAN bilgileri öğrenilebilir. 
 • Halkbank çağrı merkezi üzerinden talep edilen hesap bilgisi sorgulaması yapılabilir. Müşteri temsilcileri, kişilerin öğrenmek istedikleri bilgileri kendilerine istedikleri kanal üzerinden de gönderebilirler. 
 • Halkbank cep telefonu uygulamasında da hesaba dair tüm bilgiler yer alır. Uygulamaya giriş yapılmasından sonra “Hesap Bilgileri” kısmından hesaba ait tüm bilgilere ulaşılabilir. 

Paraf Kart Nakit Avans Ne Kadar Çekilebilir? 

Halkbank Paraf kredi kartı üzerinden çekilebilecek olan maksimum tutarlı nakit avans, 15.000 TL olarak belirlenmiştir. Minimum olarak da 200 TL olarak çekilebilen Halkbank kredi kartı nakit avansı, kişilerin kullanmakta olduğu kredi kartı limitine göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda, aylık kullanıma göre kart içinde kalan bakiye de önemlidir. Yani, kartında 1.000 TL kullanılabilir limit bulunan bir Halkbank müşterisi,nakit avans olarak 2.000 TL para çekemez. 

Halkbank Yükleme Emri Bakiyesi Nedir? 

Yükleme emri bakiyesi, Halkbank hesaplarına yatırılan ya da havale ve EFT yöntemleri ile gönderilmiş olan paraların hesaba geçmeden önce tutulduğu hesaptır. Ön ödeme hesabı olarak da bilinen yükleme emri bakiyesi, kişilerin hesaplarına girecek ve çıkacak olan paralara onay verilmesinden sonra vadeli ya da vadesiz hesaplara aktarılmasını sağlar. 

Halkbank Telefon Numarası Güncellemesi Nasıl Yapılır? 

Telefon numarasını güncelleme işlemi, Halkbank tarafından yalnızca şubeler üzerinden gerçekleştirilebilir. Güvenlik amacı ile bu yöntemi izleyen Halkbank, telefon numarasını değiştirmiş olan ve banka bünyesinde de güncel tutmak isteyen kişilerin şubelere gelerek işlemlerini yapmaları gerektiğini söylemiştir. 

Halkbank Kredi Kartı Kaç Günde Gelir? 

Halkbank kredi kartının kullanıma başlama süresi, 1 ila 2 iş günüdür. Belirli dönemlerde yoğunluk sebebi ile en fazla 1 haftaya sarkan bu süre içinde kart, başvuru sahibine ulaşır ve kullanıma başlanabilir. 

  Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Paraf Kart Ücreti Ne Kadardır? 

Halkbank Paraf kredi kartı ücretleri, kullanılan kartın türüne göre değişiklik gösterir: 

 • Paraf Klasik: 44,50 TL 
 • Paraf Gold: 73 TL 
 • Paraf Platin: 118 TL 

Belirlenmiş olan bu aidatlar, kredi kartlarından yıllık olarak kesilirler. Ayrıca, bunlara ek olarak tüm kart tiplerine ödenen aidatlardan %5 oranında BSMV de kesilir. 

Halkbank Kredi Kartı Kullanıma Nasıl Açılır? 

Paraf kredi kartlarının kullanımları, kredi kartı almış olan müşterilerin kartlarını almalarından sonra müşteri hizmetlerini arayarak kendilerine bir kart şifresi belirlemeleri ardından başlayabilir. Kredi kartı sahipleri, kartlarını internet alışverişi üzerinden kullanabilmek içinse mobil bankacılık uygulaması üzerinden işlem yapabilir veya kartlarının son 6 hanesi ile beraber ONAY yazıp 3404’e SMS gönderebilirler. 

Paraf Kart Yıllık Kart Ücreti Ne Kadardır? 

Halkbank’ın kredi kartı olan Paraf Card’ın yıllık olarak müşterilerinden kestiği kart kullanım bedeli, 44.50 TL olarak belirlenmiştir. Eğer Paraf Card sahibi olan biri, kendi kredi kartı hesabına ek bir kart çıkartmak ister ise, çıkartmış olduğu her kart için 21,50 TL ödemekle yükümlüdür. Belirlenmiş olan bu ek ödemeler, yılın bir ayında kredi kartı ekstresine yansıtılır. 

En Avantajlı Aidatsız Kredi Kartları Hangileridir? 

Aidat kesmeyen kredi kartları, güncel olarak şöyle sıralanmıştır: 

 • Yapı Kredi: World Eko Kredi Kartı 
 • Garanti BBVA: Bonus Flexi Kredi Kartı 
 • İş Bankası: Maximum Aidatsız Kredi Kartı 
 • Denizbank: Aidatsız Net Kart 

Paraf Kart Nedir? 

Paraf kredi kartı, birçok kullanıcı tarafından tercih edilen, Halkbank kredi kartı olarak bilinen bir kredi kartı türüdür. Bu kartın çokça tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri, diğer bankaların kredi kartlarına kıyasla daha düşük bir faiz oranı sağlamasıdır.