yandex-izleme
FinansKredisi.com

Hesap işletim ücreti almayan bankalar

2.742
Hesap işletim ücreti almayan bankalar

Hesap işletim ücreti almayan bankalar

Bankaların genelde böyle bir hakkı olmadığı halde müşterilerine imzalattıkları sözleşmede hesap işletim ücreti adı altında sizlere kullanmanız için verdikleri kredi kartı, bankamatik kartı türü kartlardan belirli dönemlerde kimi banka her 3 ay gibi bir süre de alırken kimileri 6 ay üzerinden 2 ye bölerek alırken kimisi ise yılda bir kere müşterilerinden hesap işletim ücreti alırlar. Peki yasal geçerliliği varmı normalde ama biz genelde sözleşmeleri okuma gibi bir alışkanlıklarımız olmadığı için bunu ödemek zorunda kalıyoruz. Peki ödemek istemezsek ne yapabiliriz?.

Çok kolay çeşitli yöntemleri var insanların genelde ilk başvurdukları işlem banka yada kredi kartını kapattırmak için banka çalışanlarına telefonla ulaşıp kesinti sebebi ile kartlarını kapattırmalarını istediklerini dile getirmektedirler. Müşteri temsilcisi ise eğerki hatrı sayılır bir müşteri iseniz alışveriş yapıyor yada ödeme alıp gönderiyorsanız sizi başka bir bankaya göndermek istemezler dolayısı ile bu aydan sonra sizden hesap işletim ücreti kesilmeyeceğini söylerler ve kesmezler bazı kişiler için bu geçerli değildir.

Bankayı ararlar ve ilişiği kesmek istediklerini söylediklerinde işletim ücretini ödemeden kesinlikle hesaplarınızı kapatamazsınız bu sizin borcunuz borçlu iken hiç bir hesap kapatılamaz gibi bir prosedür uygulamaya çalışırlar peki siz bu tutarı sürekli olarak ödediniz ve aktif olarak bir banka kartınız var ama artık ödemek istemiyorsunuz ne yapmanız gerekmektedir.

Banka ile letişime geçtiniz ve banka kesintiye devam etmek istediğini söyledi sizde hemen tüketici hakem heyetine başvuruda bulunuyorsunuz ve belli bir tarihte karar çıkar sizden kesilen tüm işletim ücretleri adı altında aldıkları parayı geri ödüyorlar. Peki hiç bunlarla uğraşmadan hesap işletim ücreti almayan banka tercih etmek istiyorsanızda sizin için bir öneride bulunacağız.

Hesap işletim ücreti almayan bankalar

ENPARA:
Bu bankaların ilk başında Türkiye’de abartmış olmayız sanırım en fazla kullanılan online bankacılık tercih edebilirsiniz. Tabi buda qnb finansbank’a ait olan enpara, enpara sizden hiç bir işlem için ücret talep etmez. Kart ücreti, işletim ücreti, havale ücreti, eft kesim ücreti vb hiç bir iş için ödeme yapmazsınız dolayısı ile zorla paranız kesintiye uğramaz.

  Genç Arı Hesabı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Müşteri temsilcisi ayağınıza kadar gelir ve sizin için işlem başlatır ve işleminiz başlar kart sahibi olursunuz internet üzerinden her işleminizi yapabilir para alır gönderir, fatura ödeyebilir, vadeli vadesiz mevduat oluşturabilir neredeyse aklınıza gelen her işlemi yapabilirsiniz. Tek dezavantajı kesinlikle QNB FINANSBANK ŞUBESİNE GİDİP MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİNE İŞLEM YAPTIRMAZSINIZ. Para çekmek için ATM kullanmanız lazım banka şubesine gidip sıra alıp şubedeki müşteri temsilcilerinden para çekemezsiniz.

Senin Bankan:
Şubesiz bankacılık alanında boy gösteren bir banka daha Kuveyt Türk, bu bankada ise Senin Bankan adı altında şubesiz bankacılık işlemi sağlayıp işletim ücreti ödetmez tamamen kendi işlemlerinizi kendiniz sağlar ve hiç bir şekilde kesintiye uğrayıp ödeme yapmazsınız.

Nuvo:
Nuvo Yapı Kredi bankasının müşterileri için şubesiz bankacılık hizmeti veren bir isim bir kuruluştur. Havale eft benzeri işlemler için ücret alınmazdığı gibi hesap işletmesi içinde bir bedel ödemezsiniz.

Albaraka:
Albaraka Türk Bankası hiç bir şekilde yan kuruluş oluşturmadan yani şubesiz bankacılık yerine direk olarak tüm müşterilerinden kart kullanım ücreti almamaktadır. Dolayısı ile müşteri dostu bir banka diyebiliriz.

Türkiye Finans Katılım Bankası:
Türkiye Finans Katılım Bankası olarak şubeleri her ne kadar az olsada özellikle izmir ‘de şirketimizin çalışanları olarak şube bulmakta zorlanıyoruz ve her yerde ATM bulunmamaktadır. Bir ara telefona mesaj geldi size artık bir adım daha yakınız dediler biz karabağlardayız balçovada atm olduklarını söylediler izmir’de yaşayanlar bilir araçla 30 dakika’dan az olmamak kaydı ile gidilebilir konu içeriğine dönecek olursakta KART KULLANIM ÜCRETİ ALIYOR sadece havale ve eftlerden ödeme alınmamaktadır.