yandex-izleme
FinansKredisi.com

Bitcoin Kripto Para Birimi Nasıl Güvenli Olarak Saklanır

2.712
Bitcoin Kripto Para Birimi Nasıl Güvenli Olarak Saklanır

Bitcoin Kripto Para Birimi

Bitcoin kripto para birimi dijital varlıkların en başında gelen aslında madenciliğe yön veren bir dijital para’dır.

Sizlere daha önce zengin olmanın yolları hakkında konu yazıp nasıl köşeyi dönersiniz diye ufak tefek ip uçları verdik. Bunlardan bir taneside btc işletmeciliğidir.

Bitcoin (BTC) nesnel bir para birimi olmadığı amacıyla fiziksel saklama tabiki olası değildir. Sanal paranız amacıyla sanal cüzdan gereklidir. Btc yapısı gereği yüksek emniyetli korumaya uğraşmanız gerekmiyor.

Bunun yanı sıra internet kaynaklı bütün prosedürlerde bulunduğu gibi btc’nin korunması içersinde öneriler var.

Cüzdanınıza girişleri yalnızca güvenliğinden emin bulunduğunuz cihazlarda yapmalısınız.

Btc aktarımı amacıyla aracı ödeme programları kullanabilirsiniz. (Bkm ekspress gibi düşünebilirsiniz , btc aktarma amacıyla Mycelium , Xapo , Blockchain gibi mobil tabanlı uygulamalar kullanmanız emniyet civarınızı artırıyor. )

Bitcoin cüzdan güvenliği arttırmaya çalışırken cüzdan tüketimi amacıyla belirlemiş bulunduğunuz birincil şifrenizi ve kurtarma şifrenizi unutmayın.

Çünkü btc cüzdanlarında kurtarma prosedürü başka sanal platformlara kıyasla daha zor. Eğer kurtarma şifrenizi unutursanız cüzdanınızı ve ortamında tespit edilen bitcoin’i kaybedebilirsiniz.

Sıcak/Soğuk Cüzdan Nedir ?

Sıcak yani durumu hazırda tespit edilen manasında genellikle sarfedilen tabir olarak Çevrimiçi Cüzdan ile aynı anlama gelmektedir.

Soğuk yani bekletilen manasındaki tabir ise Çevrimdışı Cüzdan amacıyla kullanılıyor. Sıcak cüzdanda btc hesabınızın kodlaması online olarak saklanıyor.

Soğuk cüzdanda ise kodlama offline yani internet bağlantısı olmadan saklanıyor. Eğer prosedür yoğunluğunun düşük ise soğuk cüzdan kullanmanız dışarıdan meydana gelebilecek hücumları engellemek amacıyla mühim rol oynar.

İşlem yoğunluğunuz yüksek ancak prosedür miktarlarını ölçme düzeyinde ise tavsiye olarak harcama yaptığınız kadar bitcoin kripto para birimi sıcak cüzdanda uzun süre kullanmayı düşünmediğiniz bitcoin’i ise soğuk cüzdanda saklamanız en doğru teknik olacaktır.

  İmza Sirküsü

Cüzdan Nasıl Yedeklenir ?

Cüzdan yedeklemesi hesabınızın dışarıdan meydana gelebilecek etkilerden korunmasını sağlar . Her ne kadar sert hücum olasılığı ilk akla gelen olsa da bilgisayar arızası ve donanımsal sorunları da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Şifre yedeklemenizi de yalnızca internet ve bilgisayar konumlu olarak değil usb , cd hem de bir kağıda not alarak dahi yapabilirsiniz. Yapmış bulunduğunuz yedeklemelerini belirli bir standart dahilinde yapmanız en sıhhatli yol olacaktır.

Kendi belirlemiş bulunduğunuz vakit Aralıklarında yedekleme alıp vakit vakitte bu yedeklemeleri denetim edin. Şifre saptama adımında ise büyük küçük harflerin , rakamların ve simgelerin kullanılması gerekiyor.

Şifre en az 16 karakter olmalı ve mana ifade etmemelidir. Yedekleme yaptığınız ortamların emniyetlerini gerçekleştirmeyi muhakkak ihmal etmeyiniz bir bilgisayar üstünde ise kesinlikle güncel virüs yazılımı kullanın.