yandex-izleme
FinansKredisi.com

Memura Özel Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

1.430
Memura Özel Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Memura özel kredi veren bankalar hangileridir? Bankalar her meslek grubundan müşterilerine kredi desteği vermeye devam ediyor. Özel sektörde çalışan müşterilere her bakımdan kredi imkanı tanıyan bankalar memurlara da özel kredi imkanları sunmaktadır. Her bankanın memurlara vermiş olduğu kredi türü ve farklılık gösterdiği gibi faiz ve vade sayısı da farklılık göstermektedir. Devlet memurları kredi çekmeden en çok bankaların faiz oranlarına dikkat etmektedir. Düşük faiz oranlarıyla kredi veren bankalardan bazıları şöyledir;

 • Vakıfbank
 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • DenizBank

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler

Her kredide banka müşterilerinden çeşitli evrakları temin etmesini ve bunu bankaya sunmasını istemektedir. Bankaların istemiş olduğu belgeler bankadan bankaya değişiklik gösterdiği gibi krediden krediye de değişiklik göstermektedir. Memura özel kredi veren bankalar hangileridir? Çalışma sektörüne göre istenen belgeler yine sektöre göre değişkenlik gösteren detaylardan biridir. Memurlar kredi için bankalara başvuru yaptığında her bankanın farklı belge talebinde bulunması durumuyla karşılaşması muhtemel olaylardan biridir. Fakat bütün bankaların istediği olmazsa olmaz ortak belgeler bulunmaktadır. İşte bankalar tarafından memurlardan istenilen belgeler;

 • Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı
 • e-Devlet Kapısı sayfasında bulunan Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti bölümünden temin edilecek maaş bordrosu
 • Çalışılan kuruma maaş ilişkin kurum kimliği örneği

Memurlar maaşlarını aldıkları bankadan kredi çekmek isterlerse bankaya e-bordro ile alacakları maaş bordrosunu sunmasına gerek yoktur.

Memura Kredi Veren Bankaların Detayları

Kredi türleri bankadan bankaya değişkenlik gösterir ve banka kredi türüne göre memura farklı faiz fırsatları sunar. İhtiyaç kredisi memurların en çok başvuru yaptığı kredi türlerinin başında yer alır. Memura özel kredi veren bankalar hangileridir? İhtiyaç kredisinde memurlara özel tanınan ihtiyaç kredisi oldukça cezbedici olmaktadır.

  Bitcoin Kripto Para Birimi Nasıl Güvenli Olarak Saklanır

Kamu çalışanı ihtiyaç kredisi kapmayanları neredeyse her bankada bulunuyor. Memur kredi faiz oranları her ne kadar düşük olsa da finans kuruluşlarına göre değişiklik gösterebiliyor. İşte memura düşük faiz oranlarıyla kredi veren bankalar ve detayları ;

 • VakıfBank Memura Kredi

Devlet Bankası olan VakıfBank, ihtiyaç kredisi kapsamında kamu personeline en avantajlı kredi paletleri sunan bankaların başında yer alır. Vakıfbank’ın sunduğu kredi faiz oranı %1,55’ten başlamakta kredi miktarına ve vade sayısına göre değişmektedir. 3 ay erteleme fırsatı da tanıyan Vakıfbank 36 ay vadeye kadar ödemeli kredileri memurlara vermektedir.

 

 • Akbank Memura Kredi

Memur kredi veren ve bunu en uygun faiz oranı sunan Akbank olarak listede en üst sıralarda yerini alıyor. Memura kredi ve kredi kartı olarak imtiyaz tanıyan bu banka memurların finans ihtiyaçlarının birçoğunu karşılamaktadır. Birçok banka gelir belgesi ve ek teminatlar talep ederken Akbank kredi verirken memur olan müşterilerinden böyle bir talepte bulunmamaktadır. Memura özel kredi veren bankalar hangileridir? Akbank’ın faiz oranı ise %1,25 gibi düşük bir oranda başlamaktadır. Maksimum 75.000 TL’ye kadar kredi veren Akbank ödeme hususunda müşterilerine 3.ay ertelemeli ödeme sağlamaktadır.

 • Halkbank Memura Kredi

100.000 TL gibi yüksek miktarda ihtiyaç kredisi sunan Halkbank ödeme konusunda da memurlara çeşitli esnek ödeme seçenekleri sunmaktadır. 24 ve 36 ay vadeler tanıyarak memurların daha rahat şekilde ödeme yapmasına imkan tanımaktadır. Banka 100.000 TL’nin üstünde olan ihtiyaç kredileri için müşterilerinden farklı belgeler ve teminatlar isteyebilir.

 • İş Bankası Memura Kredi

İş Bankası memurların en çok tercih ettiği banka olduğu gibi memurlara en çok imtiyaz tanıyan bankalarında başında yer alır. Banka müşterisi olan ve maaşını İş Bankasından alanlara farklı faiz oranları ile kredi vermektedir. Bu farklı faiz oranları normal faiz oranından daha düşüktür. Bu yüzden İş Bankasından kredi çekmeye karar veren memurlar maaşlarını İş Bankasına taşıyarak daha düşük faizli daha yüksek miktarda kredi çekebilirler.

 • DenizBank Memura Kredi
  Sabancı Holding Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet memurlarına ayrıcalıklı kredi imkanı sunan DenizBank her alanda olduğu gibi memurlarının da yanında olarak finansal destek sağlamaktadır. DenizBank da diğer bankalar gibi müşterilerine internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusunda bulunduğu taktirde dosya masrafı almaktadır. Memura özel kredi veren bankalar hangileridir? Kredi almak isteyen memurlar internet bankacılığı üzerinden başvuru yaptıkları zaman daha avantajlı şekilde krediden yararlanmış olacaklardır. Bunun yanında esnek ödeme imkanında sunan banka kredi ödemelerinde memur olan müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.

 

Peki Memura Özel Kredi Veren Bankalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: