yandex-izleme
FinansKredisi.com

Demir Hayat Check-UP Anlaşmalı Hastaneler Hangileri?

1.645
Demir Hayat Check-UP Anlaşmalı Hastaneler Hangileri?

Demir Hayat Check-up anlaşmalı hastaneler ile artık çok uygun fiyata özellikle Vip olarak yaptırmak mümkün hale gelmektedir. 1993 yılında ilk adımlarını atan Demir Hayat 1995 yılında oluşumunu tamamlayarak faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye’de en köklü sağlık sigorta şirketlerinden biri olan Demir Hayat açıldığı ilk günden beri büyük ilgi görmüş görmeye de devam ediyor. Her geçen gün kendini geliştirmekte olan Demir Hayat Sigorta şirketi müşterilerine daha iyi hizmet verebilmenin yollarını aramakta ve kendi içerinde özel paketler oluşturmaktadır. Bu paketlerden bir tanesi ve en çok tercih edileni check-up paketidir. Anlaşmalı olduğu hastaneler üzerinden bireyler check-up yaptırarak sağlıklarını kontrol altına alabilirler. Yılda en az 1 defa yapılması istenen check-up işlemi doktorlar tarafından önerilmekte özellikle erken teşhis için hayati risk taşındığını belirtmektedir.

Neden Check-up Yapılmalıdır?

Bir çok sağlık sorunları ve hastalıklar herhangi bir belirti vermeden gizli bir şekilde ilerler. Bazı rahatsızlıklar öneme alınmayıp sebepleri olarak günlük hayatın stresi yada a da yorgunluğu olduğu düşünülür. Bu son derece yanlış bir kanı olmaktadır. Erken teşhisin her zaman hayat kurtardığı görülmekte bu yüzden kontrollerin düzenli yapılması önerilmektedir.

Metabolik hastalıklar, kalp damar hastalıkları, karaciğer hastalıkları, böbrek fonksiyon bozuklukları çoğunlukla gizli bir şekilde belirti vermeden ilerler. Çoğu kişi bu tarz hastalıklara yakalandığını çok ileri seviyelerde anlatabilmektedir. Geç anlaşılması tedavi süresinin daha zorlu ve daha uzun olmasına neden olur. Bu yüzden Demir Hayat Check-up anlaşmalı hastaneler üzerinden yapılacak işlemler ile erken teşhis ile birçok hastalığın tespiti yapılabilmektedir. Modern tıbbın en güzel avantajlarından biri olan check up, kişide henüz sağlık problemi ortaya çıkmadan önlem alınmasını ya da var olan rahatsızlığın olabilen en erken dönemde teşhis edilmesini sağlayarak hayat kurtarmaktadır . Check-up işlemleri aşağıdaki gibi gelişmektedir;

 • Alanında uzman olmuş hekimler tarafından yapılan muayene yapılır
 • Laboratuvar testleri ve radyolojik görüntülemelerde bu işlem içerisinde yer alır
 • Bireylerin yaşı, cinsiyeti , genetik yapısı ve risk faktörleri göz önünde bulundurulur ve bu kapsamın içinde yer alır.
 • Genç bireyler için koruyucu hekimlik kapsamında değerlendirme yapılır
 • Yaşça büyük olan bireylerde pek çok farklı hastalığın erken teşhisin yapılması için kapsamlı taramalar gerçekleştirilir.
 • Bireyin mevcut sağlık durumuna bağlı olarak diyabet, lipit metabolizması, obezite, kalp damar hastalıkları da değerlendirilerek muhtemel rahatsızlıklar ortaya çıkmadan önlenir
 • Check-up herhangi bir hastalık belirtisi olsun ya da olmasın her yaştan kişiye yapılabilir.
  Allianz Sigorta Anlaşmalı Hastaneler Hangileri?

Demir Hayat Sigorta Check-up İşlemlerinde Neleri Karşılar?

Demir Hayat Check-up anlaşmalı hastane listesinde yer alan hastanelerde neredeyse hiç bir ücret ödemeden check-up hizmetinden faydalanmanızı sağlar. Sağlık sigortası acil bir durum karşında veya hastalık sonucu yapılmaz. Bireyler önceden önlem alabilmek için check-up işlemi yaptırır. Bu yüzden sağlık sigortası tarafından bunların ücreti karşılanmamaktadır. Fakat sigorta şirketleri anlaşmalı olduğu hastanelerde çok uygun fiyatlarla müşterilerine check-up yaptırma imkanı tanımaktadır. Check-up ücretleri her hastanede farklıdır. Ücretlerin farklı olmasının sebepleri şunlardır;

 • Her hastane kendi belirlediği testler ve kontroller ile check-up işlemlerini yapmaktadır.
 • Hastanelerin kullandığı cihaz farklılıkları fiyatın değişmesini neden olur
 • Sigorta şirketleri ile yapılan anlaşmalar gereği fiyat oranlarının değişken olması
 • Her hastane bünyesinde bulunan testleri uygular

Bu sebeplerden ötürü check-up hizmetinin sabit bir fiyatı yoktur. Fiyatlar Sigorta şirketine göre değişmektedir. Demir Hayat Check-up anlaşmalı hastane üzerinde yapılan işlemlerin ücretleri de aynı şekilde birbirinden farklıdır. Bireyler anlaşmalı olduğu hastaneleri gözlemleyebilmek için öncelikle Demir Hayat Sigorta şirketine bağlı olması gereklidir. Aksi taktirde anlaşmalı hastanelerin listesini bulabilmek mümkün değildir.

Demir Hayat Sigorta müşterilerin check-up işlemini yapabilmesi ve en yakın anlaşmalı olan hastaneyi bulabilmesi için kendi içerisinde özel bir giriş alanı oluşturmuştur. Hayat emeklilik internet sitesinden ilgili konuyla ilgili adımları takip edip istenilen bilgi formu doldurulduktan sonra en yakın anlaşmalı hastaneler listesi çıkmaktadır. Buradan hastane bilgilerine ulaşarak randevu alınabilir ve normal fiyatından daha uygun bir fiyata check-up yaptırmak mümkündür. Bunun yanı sıra Demir Hayat Check-up anlaşmalı hastane listesine erişmek için irtibat telefonları aranarak müşteri hizmetlerine bağlanabilir. Müşteri hizmetlerine T.C kimlik numarası gibi bazı bilgi paylaşımından sonra anlaşmalı hastane bilgisine ulaşılabilir.

  Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Peki Demir Hayat Check-UP hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Demir Hayat hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: