yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

2.002
Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Bankalara yapılan tüm kredi ve kredi kartı başvurularında, ilk dikkate alınan faktör kredi notunuzdur. Bankaların bu bilgileri KKB (Kredi Kayıt Bürosu) aracılığı ile almaktadır. Başvurunuz esnasında TC kimlik numaranıza bağlı tüm finansal verileriniz ekrana düşer ve bankalar bu verilere göre talebinizi karşılar. Eğer 700-1099 puana sahip orta riskli kişiler arasındaysanız, kredi almanız zor hatta imkânsız olabilir.  Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar bu konuda sizden ek talepler veya kefil isteyebilir. Cepteteb, Fibabanka, Aktifbank ve Enpara gibi bankalar bu konuda en esnek bankalar arasında yer alır.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Tüm bankalar kredi notuna bakar. Bu yanlış bir algıdır. İnternette bu konuda sıkça arama yapan kişiler olduğunu bildiğimiz için bu başlığı attık. Bankaların kredi notuna bakmadan kredi vermesi diye bir şey yoktur. Sadece biraz daha esnek olması söz konusu olabilir. Örneğin kredi notunuz düşük olmasına rağmen, krediyi teminat altına alarak size kredi verebilir (İpotek, vadeli hesap blokesi, kefil ve benzeri teminatlar ). Bu teminatı gösterirseniz, kredi notunuz düşük olsa bile birçok banka buna sıcak bakabilir. Ama bu teminatlar olmadan, hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Bu kesin ve net bilgidir. Talebiniz ret edilirse, farklı bankalara başvuru yapmanıza gerek yoktur.

Kefilsiz Belgesiz Anında Kredi

kredi

kredi

Bankaların internet başvurularında kefil veya belge istemeden kredi vermesi, işlemleri hızlandırdı. Enpara, Garanti, Akbank, Kuveyttürk gibi bankalar internetten kefilsiz belgesiz kredi vermektedir. Tabi bunu yaparken ilk olarak kredi notunuz temel alınmaktadır. Kefilsiz belgesiz anında kredi başvurusu yaptığınız zaman (İnternetten bile olsa) sistem otomatik olarak kredi notunuzu sorgulayıp yanıt vermektedir.

Bankalar bu işlemi genelde sadece kendi müşterileri için yapsa da, bazen yeni müşterileri için de uygulamaktadır. Eğer bankada maaş hesabınız varsa, işiniz daha da kolaylaşır. Bu konuda en şanslı müşteriler, maaş hesabı olan kişilerdir. Bu kredi başvurusu, sadece banka tarafından belirlenen kredi limitleri için geçerlidir. Limit üstü taleplerde, banka sizden belge ve kefil isteyebilir.

  Ethereum'a Nasıl Yatırım Yapılır?

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Bunu yapmak aslında çok basittir. Düzenli kredi kartı ve kredi taksiti ödemesi, otomatik fatura talimatı verme ve borcuna sadık bir müşteri olma ilk kuraldır. Bunları 3 ay düzenli olarak yaparsanız, ilk güncellemede kredi notunuz artacaktır. Kredi notu yükseltme yöntemleri, tamamen size bağlıdır. Sadık ve iyi bir müşteri olursanız, bankalar ile iletişiminiz o paralelde daha iyi olur. Kredi puanları otomatik hesaplanmaktadır. Bankaların buna müdahil olma durumu yoktur. Saydığımız bu 3 altın kuralı uygularsanız, Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arayışına girmenize de gerek kalmaz. Son olarak şunu tavsiye ediyoruz; kredi kartınızın güncel borcunu erken ödemeyin. Mutlaka hesap ekstresi kesilince ödeme yapın.