yandex-izleme
FinansKredisi.com

Trafik sigortası yaptırmak zorunlu mu ?

2.481
Trafik sigortası yaptırmak zorunlu mu ?

Trafik sigortası yaptırmak zorunlu mu ?

Trafik sigortası sizin aracınızın üçüncü şahıslara karşı verdiğiniz maddi ve bedeni zararları sigortalının kusuru oranında teminat altına alır. Trafik sigortaları bir yıl süre ile yapılır bir yılın altında yapılmaz. Trafik sigortası yaptırmak zorunludur üçüncü şahısların mağduriyetini önlemek için trafik sigortasının olması gereklidir devlet tarafından da üçüncü kişilerin haklarını korumak adına zorunlu kılmıştır.

Trafik sigortası kaç yılda bir yapılır ?

Trafik sigortası her yıl yapılır ve sigorta poliçesi süresi dolmadan önce önümüzdeki sene için poliçenin yenilenmesi gerekir böylelikle trafik memurlarının uygulamalarından da ceza almayı engellemişken olası kaza durumlarında da karşı tarafa verebileceğiniz hasarların sigorta şirketleri tarafından ödenmesini sağlamış olacaksınız.

En ucuz trafik sigortası fiyatları ?

Sigorta bedeli genelde çeşitli kriterler baz alınarak yapılır bunun içinde sürücü yaşı ve trafik tecrübesi aynı zamanda daha önce karıştığı kazalar benzeri gibi kriterlerce değerlendirilir. Sizin için çıkartılmış olan tutarı dilerseniz trafik sigortası acentesi ile görüşüp kaç taksit ödeyebileceğinizi sorabilir taksitlendirebilirsiniz. Araç zorunlu sigorta fiyatları acentelere göre fiyat değişmektedir mümkün olduğunca çok yerden fiyat almanızda fayda vardır. En uygun trafik sigortası ile kendinizi güvence altına almak adına trafik sigortası yaptırma düşüncesindeyseniz bazı durumları göz önüne almanız gerekmektedir acentelerin size hangi firma üzerinden hizmet sağlayacağını sorgulayın çalışacağınız acente size bilindik bir sigorta şirketi önermesini rica edin çünkü olası bir kazaya karıştığınız zaman sigorta poliçe sorgulama işlemi yapabilesiniz ve karşınızdaki araç zorunlu sigorta hesaplama işlemini gerçekleştirebilesiniz.