FinansKredisi.com

Trafik Sigortası Çalınan Aracı Ödermi

Trafik Sigortası Çalınan Aracı Ödermi

Trafik sigortası kazaya karışmanız durumunda kusurlu bulunursanız karşı tarafın hasarını karşılamak amacı ile hizmet vermektedir ancak sigorta şirketlerinin yaptığı sözleşme ve poliçelerde bazen değişiklik gösterilmektedir. Sigorta kapsamında teminat listesi adı altında verilen standart hizmetler haricinde kaza haricinde extra olarak ilaveler ekleyebiliyorsunuz böylelikle aracınız standart hizmetler dışında da sigortalanmış oluyor.

Trafik sigortası çalınan aracı ödermi ?

Trafik sigortası çalınan araçla ilgili herhangi bir ödeme yapmaz ancak bu tür bir hizmet ihtiyacınız söz konusu ise trafik sigortası yerine kasko sigortası yaptırmanız faydanıza olacaktır.

Trafik sigortası kaza esnasında karşı taraftaki aracın hasarını öderken Kasko sigortası ise kendi aracınıza ait oluşabilecek olan kayıp, çalıntı, anahtar kaybı, hatalı olsanız bile aracınızca oluşacak olan hasarları ödemekle kalmayıp içindeki aksesuarların çalınması durumunda bile hasarınızı karşılamaktadır. Bu tür bir hizmeti almak istiyorsanız trafik sigortası çalınan araç hakkında işlem yapmazken kasko sigortası işinizi fazlası ile görecektir.

  Kasko Değer Listesi ve Araç Kasko Değeri