yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kasko Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır

2.553
Kasko Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır

Kasko Nedir

Kasko, motorlu taşıtlar için meydana gelebilecek hasar türüne maddi güvence sağlayan bir sigorta çeşididir. Kasko sigortası kapsamı alanınca kasko poliçesinde belirtilen teminatlara göre kasko yaptıranın tazminat talebi hakkı doğmaktadır.  Kasko sigortası kapsamı özellikleri genişledikçe maliyet artmaktadır ancak güvenceniz üst seviyeye çıkmaktadır ve böylelikle dolu yağması bir kasko türünde mevcutken diğerinde yer almayabilir bu sebepten hasarınızı cebinizden karşılamak zorunda kalabilirsiniz. Yaptıracak olduğunuz kasko türünü poliçenizde özellikle incelemeniz faydanıza olacaktır. Teminatlarınızda farklılık gösterebilen üç çeşit kasko türü bulunmaktadır. Dar kasko, genişletilmiş kasko ve full kasko (tam kasko) olduğu gibi başınıza gelebilecek olası kaza durumları için ise özel olarak ilave teminat türü eklemesi talep edebilirsiniz.

Kasko Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır

Kasko sigortası, müşteri talebine göre belirlenen kasko sigortası poliçesinde belirtilen teminat durumu ile yapılandırılmaktadır. Her sigorta şirketi müşterilerine farklı paketler ve teminatlar sunmaktadır, araç sahipleri ise ihtiyaçlarına göre kendilerine uygun olanı sorgulama yaparak seçmektedir. İnternet üzerinden kasko yaptırmak isterseniz bir çok sigorta şirketi ve farklı paketlerle karşılaşmanız mümkün olmaktadır. Kendinize en uygun kasko bulmak yerine tavsiyemiz şartları size uygun olan ve hasar durumunda sizin masraflarınızın tamamını kapsayıcı poliçelerle anlaşmanız yönünedir. Sigorta şirketi yada acente ile evraklarınızı ücretsiz bir şekilde kargo yolu ile alım\gönderim yaparak işlemlerinizi yerinizden kalkmak zorunda kalmadan başlatabilirsiniz. Kasko sigortası sorgulama yaptırmak için farklı yerlerden araştırma yapabilirsiniz allianz sigorta sorgulama ile size uygun bir teklif bulabilirken yine yılların tecrübeli sigorta şirketlerinden biri olan sompo japan sorgulama işlemi yaptırarak fiyat ve teminat karşılaştırması sorgulayabilirsiniz.

Kasko Değer Listesi

Türkiye Sigorta Birliği tarafından belirlenen kasko değer listesi araç markası, model yılı ve araç model tipine göre değişkenlik göstermektedir. Aracınız için kasko değer listesi incelemesi yapmak istiyorsanız aşağıdaki verdiğimiz bağlantıları takip ederek Türkiye Sigorta Birliği listesine göz atabilirsiniz. Listede 2003 yılından 2021 yılına kadar fiyatlar yer almaktadır.

  NN Hayat Emeklilik Hangi Bankaya Ait? Telefon ve Mail Adresi Nedir?

https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631

https://www.tsb.org.tr/Document/KaskoDegerFilesHandler/SMarka201712R1.xls

Bir önceki kasko sigortası hasarsızlık indirimi konumuzuda inceleyebilirsiniz.