yandex-izleme
FinansKredisi.com

Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

1.914
Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Uluslararası hizmetleriyle tanınan ve sigorta alanında tüm ihtiyaçları karşılayan Axa Sigorta uzman kadrosuyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurumsal ve bireysel müşteriler için düzenlenen poliçeler, her türlü kazada sözleşme sahiplerinin maddi kayıpları için önemli bir güvencedir.

Axa sigorta online hasar işlemleri hasar ihbarı ve dosya görüntüleme başlıkları altında hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanabilir.

Hasar ihbarı işlemleri

Poliçe veya dosya numarası yazıldıktan sonra e-mail adresi, şifre ve güvenlik kodu girilerek sisteme giriş yapılabilir.

Dosya görüntüleme

Hasar dosya numarası yazıldıktan sonra e-mail adresi, şifre ve güvenlik kodu girilerek sisteme giriş yapılabilir.

Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Kaza ihtimaline karşı varlıklarını güvence altına almak isteyenler için sunulan sigorta hizmetleri, poliçe başlangıç ve bitiş tarihleri arasında oluşan sorunlarda devreye girer.

 • Risk durumuna
 • Müşteri ihtiyaçlarına

göre özel olarak hazırlanan poliçeler herhangi bir kaza durumunda yaşanan maddi kayıpların belirlenmiş sınırlar kapsamında sigorta tarafından karşılanmasını sağlar.

Axa trafik sigortası araçtaki maddi zararları, sağlık harcamalarını, ölüm ve sakatlık halinde tazminat ödemelerini güvence altına alır. Hasar dosya sorgulama işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için sanal asistan veya 0850 250 99 99 numaralı müşteri hizmetleri ile görüşme sağlanabilir.

Axa Sigorta Hizmetleri Nelerdir?

Daha güvenilir bir gelecek için riskleri yönetmekle kalmayarak işinin merkezine “korumak” kavramını yerleştiren Axa sigorta hizmetleri, her zaman öngörülüdür. Oluşan hasarların hızlı ve eksiksiz bir şekilde ödenmesi aşamasında müşterilerinin çözüm ortağı olan hizmetler, sonuç odaklıdır. Axa sigorta hizmetleri müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak bireysel ve kurumsal olarak verilir.

Araç sigortası

Araç sigortası hizmetleri; maksimum kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası ve AXA Go seçenekleriyle her türlü kaza riskini karşılıklı olarak düzenlenen poliçelerle koruma altına alır.

  Ortak Banka Hesabı

 Sağlık sigortası

Sağlık sigortası hizmetleri; tamamlayıcı, tutumlu özel, özel sağlık, KOBİ’lere özel sağlığım tamam, yurt dışı seyahat ve sağlığım misafir seçenekleriyle sunulur.

Konut sigortası

Konut sigortası hizmetleri; evim ve lüks evim, zorunlu deprem ve site paket seçenekleriyle sunulur.

Diğer sigortalar

Diğer sigorta hizmetleri; emeklilik & hayat, ticari & kurumsal, bisikletçi dostu, cep telefonu ve yatırım paket sigortası kapsamında riskleri karşılar.

Hasar Anında Yapılması Gerekenler

Düzenlenmiş sigorta poliçelerinden kesintisiz bir şekilde faydalanabilmek için hasar anında yapılması gerekenler sigortalı tarafından bilinmelidir. Kaza anında aranacaklar listesi;

 • Acente
 • En yakın Axa sigorta bölge müdürlüğü veya
 • 0 850 250 99 99 numaralı acil yardım ve hasar destek hattıdır.

İhbarın ardından dosyaya bir şirket ekspertizi atanır ve süreç hızlı bir şekilde yönetilir. İhbar aşamasında müşteriden istenecek bilgi ve belgeler arasında;

 • Poliçe numarası
 • Hasar hakkında detay
 • Tahmini hasar tutarı
 • Sigortalı iletişim bilgileri
 • Oto hasarı için servis adres ve telefonu sayılabilir.

Hasar dosyasını kendisi takip edecek sigortalılar ihbar aşamasında verilen hasar dosya numarasını tüm görüşmelerde kullanmak için işlem sonuna kadar saklamalıdır. Sigortalanan şeyin hasar görmesi durumunda konuyla ilgili dosya takibi başlatılması için verilen süre 5 iş günüdür. Aksi durumlarda yani geciken bildirimlerde sigorta şirketi hasar ücretini karşılamayabilir.

Kasko Sigortası Hasarları Kapsamına Girenler

Çarpma, çarpılma hasarları, araç çalınması, radyo teyp çalınması, ölüm veya yaralanma hasarları, cam kırılması, ferdi kaza kasko sigortası kapsamında değerlendirmeye alınan hasarlar kapsamındadır. Hasar dosya sorgulama işlemleri sigorta türüne bağlı olarak değerlendirilir. Eksiksiz bir ödeme için yaşanan olayın poliçe kapsamına girip girmediği değerlendirilmelidir.

Artı Trafik Sigortası Nedir? Avantajları Nelerdir?

axa sigorta

axa sigorta

Zorunu trafik sigortasına ek olarak yaptırılan + trafik sigortası limitlere ek olanaklar sağlar. Araç çekiminden lastik değişimine, çilingir hizmetinden kaza teminatına kadar kullanıcı dostu olan avantajlar, limiti aşan durumlarda devreye girerek ek teminatlar sağlar.

  Bilgisayar Başında Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Araç ve kişisel yardım başlığı altında çeşitlendirilen ek teminatlar sigorta kavramına yenilikler getirir. Sigorta poliçesinin sunduğu fırsatlardan faydalanmak için sigortalının haklarını bilmesi ve güncellemelerden haberdar olması gerekir. Sigorta poliçelerinin geçerlilik süresi özel bir sözleşme maddesiyle genişletilmesi haricinde 1 yılla sınırlıdır. Her yıl poliçe dönemi sonunda yeni teklif acenteler aracılığıyla istenebilir.

Axa Sigorta Bireysel Online İşlemler Hangileridir?

Bireysel online işlemler müşterilere daha hızlı, kaliteli ve kurumsal hizmet verilmesi için düzenli olarak güncellenir. https://www.axasigorta.com.tr/bireysel-islemler adresi üzerinden;

 • Online işlemler
 • Online hasar işlemleri
 • Online dekont işlemleri
 • Online ödeme işlemleri
 • Değer kaybı talepleri yapılabilir.

Özellikle salgın sürecinde müşteri iş ve işlemlerinin aksamadan sürdürülmesi için verilen online hizmetler hayatı kolaylaştırır.

Axa Sigorta Kurumsal Online İşlemler Hangileridir?

Kurumsal online işlemler hem kurumsal müşteriler hem de iş ortakları için düzenlenmiştir. Kurumsal işlemler başlığı altında;

 • Online hasar işlemleri
 • Online ödeme işlemleri
 • Anlaşmalı sağlık kurumları başvuru formları ve
 • Değer kaybı talepleri yer alır.

İş ortakları başlığı altında yer alan online işlemlerse;

 • Online hasar işlemleri
 • Online hasarlı oto pazarı işlemleri
 • Online sigortacılık işlemleri
 • Anlaşmalı servis başvurusu
 • Online sağlık kurumları provizyon işlemleri
 • Online satın alma portalı işlemleri
 • Acentelik başvurusudur.

Sigorta Poliçelerinde Geniş Teminat Garantisi Nedir?

Müşterileri için her zaman en avantajlı fiyata en geniş teminat garantisini sunan Axa sigorta, talep ve beklentilere uygun yeni ürünlerle geniş kitlelere hitap eder.

Online teklif ve poliçe alınacak hizmetler arasında; AXA genç sağlık, tamamlayıcı sağlık, kasko, seyahat sağlık, DASK ve cep telefonu sayılabilir.

Tercih edilen sigorta türüne göre kişisel bilgiler, araç bilgileri ve iletişim bilgileri girilerek kişiye özel olarak hazırlanan teklifler değerlendirilebilir. Satın alma işlemleri de dijital ortamda Axa sigorta güvenilir hizmetleriyle tamamlanabilir. Trafik sigortası hasarsızlık indirimi prim avantajı sağlarken hasar sebebiyle yaşanan prim artışları basamak esasına uygun hesaplanır.

  Kredi Kartı Borcunu Ödemezsek Ne Olur?