yandex-izleme
FinansKredisi.com

Finans İçin Fon Veya Sermaye Toplama Süreci

2.736
Finans İçin Fon Veya Sermaye Toplama Süreci

Finans, Her Türlü Harcama İçin Fon veya Sermaye Toplama Süreci

Tüketiciler, iş firmaları ve hükümetler genellikle harcama yapmak, borçlarını ödemek veya diğer işlemleri tamamlamak için mevcut fonlara sahip değildir ve operasyonlarını yürütmek için ihtiyaç duydukları parayı elde etmek için öz kaynakları ödünç almalı veya satmalıdır. Bu işleme fon veya sermaye toplama süreci denir.

Tasarruf sahipleri ve yatırımcılar, diğer taraftan, verimli bir şekilde kullanılması durumunda faiz veya temettü kazanabilecek fonlar biriktirirler. Bu tasarruflar Tasarruf Mevduatı, tasarruf ve kredi hisseleri veya Emeklilik ve sigorta talepleri şeklinde birikebilir; faizle ödünç verildiğinde veya hisse senetlerine yatırıldığında, bir yatırım fonu kaynağı sağlarlar. Finans, bu fonları Kredi, Kredi veya yatırım sermayesi şeklinde en çok ihtiyaç duyan veya en verimli kullanıma sokabilen ekonomik kuruluşlara kanalize etme sürecidir.

Fonları koruyuculardan kullanıcılara kanalize eden kurumlara finansal aracılar denir. Ticari bankalar, tasarruf bankaları, tasarruf ve kredi dernekleri ve kredi birlikleri, sigorta şirketleri, emeklilik fonları, yatırım şirketleri ve finans şirketleri gibi banka dışı kurumları içerir.

  Genç Arı Hesabı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Etiketler: