yandex-izleme
FinansKredisi.com

HSBC Şubeye Gitmeden Nasıl Hesap Açılır? %18,50 Faiz Nasıl Alınır? 

1.576
HSBC Şubeye Gitmeden Nasıl Hesap Açılır? %18,50 Faiz Nasıl Alınır? 

HSBC Şubeye Gitmeden Nasıl Hesap Açılır? seçenekleri konusunda yeni kullanıcılarına birçok seçenek sunuyor. Banka müşterisi olmak isteyenler bankaya gitmeden de banka müşterisi olabiliyor ve bankanın avantajlı hizmetlerinden yararlanabiliyor. Müşteri Kazanım Temsilcileri ile birlikte çalışan bankacılık sistemi bu sayede kullanıcılara bulundukları yer yerden bankaya üye olabilmelerini ve hesap açabilmelerini sağlıyor. Siz de bir HSBC hesabına sahip olmak istiyorsanız, çok basit işlemler ile bankaya gitmeden vadeli ve vadesiz hesaba sahip olabilirsiniz. Peki HSBC şubeye gitmeden nasıl hesap açılır? HSBC %18,50 faiz nasıl alınır?

HSBC Şubeye Gitmeden Hesap Açma

HSBC bankacılık hizmetlerinden yararlanmak isteyenler için HSBC müşterilerine kolay bankacılık hizmetleri sunar. Bankaya gitmeden herhangi bir adresten saniyeler içerisinde banka müşterileri arasında yerinizi alabilirsiniz.

HSBC şubeye gitmeden hesap açma için tercih edebileceğiniz en kolay yol HSBC Telefon bankacılığıdır. Günün her saatinde HSBC çağrı merkezi ile iletişime geçerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. HSBC telefon bankacılığı hizmetlerine bağlandıktan sonra bankanın size sunduğu bütün hizmetlerden yararlanmak için kendinize ait bir vadesiz hesap açma talebinde bulunabilirsiniz.

Bankanın çağrı merkezi ile dilediğiniz zaman görüşebilir ve bankaya dair bütün hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Banka müşterisi olmak istediğinizde çağrı merkezi ile kendiniz görüşmeniz gerekir. Bizzat yapacağınız görüşme sonrası müşteri olmak için ilk adımı atabilirsiniz.

HSBC şubeye gitmeden hesap açabilmek için tercih edilebilecek bir diğer yol ise bankanın internet sitesidir. HSBC banka resmi internet sitesine girerek buradan da vadeli ya da vadesiz hesap başvurusunda bulunabilirsiniz.

HSBC Şubeye Gitmeden Hesap Açma Avantajları

HSBC şubeye gitmeden açtıracağınız hesap ile;

 • Bankanın size sunduğu diğer hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.
 • Kendi adınıza ister vadeli ister vadesiz hesap sahibi olabilirsiniz.
 • Hesabınız ile bankaya otomatik ödeme talimatı verebilir ve ödemelerinizi bankacılık sistemi üzerinden yapabilirsiniz.
 • Hesabınızı kullanarak isterseniz diğer ülkelerin para birimleri arasında dönüştürme işlemleri yapabilirsiniz.
 • Açtıracağınız vadeli hesap birikimlerinizi hem TL hem de Dolar hesabına yatırabilirsiniz.
 • Yapacağınız her türlü ödeme işlemini bankacılık hizmetleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Günün her saati EFT ve Havale işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
  Bayram Kredisi Kampanyaları 2024

HSBC Şubeye Gitmeden Hesap Açma Nasıl Yapılır?

HSBC şubeye gitmeden hesap açmak için tercih edeceğiniz yollar şu şekildedir;

 • 0850 211 0 112 numaralı hattı arayarak HSBC Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilir ve çağrı merkezi personeli ile birebir görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız görüşme sonrasında sizden istenen bilgileri vererek hesap açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • HSBC resmi internet sitesine giriş yapabilir ve buradan hesap açılış adımlarını takip ederek kolayca hesabınızı açabilirsiniz. Bunun için www.hsbc.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterlidir.

HSBC internet bankacılığı üzerinden bütün işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bir bankada aradığınız her türlü hizmet, HSBC farkı ile size sunulur. Dilediğiniz zaman tercih edeceğiniz iletişim kanalı üzerinden bankaya ulaşabilirsiniz.

İnternet aracılığı ile bankacılık hizmetlerinden yararlanmak için başvuru aşamasında dolduracağınız başvuru formunun uygunluğu çok önemlidir. Bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olmalısınız. Yanlış veya eksik bilgi girdiğiniz taktirde başvuru geçeriz sayılacak ve hesabınızın açılış işlemi gerçekleşmeyecektir.

HSBC %18,50 Faiz Nasıl Alınır?

HSBC bankacılık hizmetleri vadeli hesaplarda kullanıcılarına oldukça tatmin edici faiz oranları sunar. Modern vadeli hesaplar ile yatırdığınız birikiminiz üzerinden istediğiniz vadelerde kazanç elde edebilirsiniz. Bankacılık sisteminde vadeli hesaplara yatırılan miktar, kazanılacak olan faiz gelirini doğrudan etkiler. Daha fazla yatırdığınız taktirde daha fazla kazanırsınız. Az miktar yatırımlarda gelecek faiz miktarı da az olacaktır.

HSBC vadeli hesap ile yatırımlarınıza uygun faiz seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Yatırımlarınızın miktarına göre farklı faiz oranları sunulur. Size en uygun vadeli mevduat açılışı ile dilediğiniz kadar vadesi le birikimlerinizi güvenilir bankacılık sistemlerinde saklayabilirsiniz.

Para Faizi Nasıl Hesaplanır?

Vadeli mevduat hesaplarınızı çok basit bir formül ile kendiniz de hesaplayabilirsiniz. Böylece sahip oluğunuz birikimin bankacılık sistemindeki getirisini önceden öğrenebilirsiniz. Formül sayesinde her dönem faiz hesaplaması yapabilir güncel getiriler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Mevduat hesabı faizi şu formülü kullanarak hesaplayabilirsiniz;

 • Günlük faiz getirisi hesaplama: (Anapara / 100) x (Faiz Oranı / 365) x Gün Sayısı
 • Aylık faiz getirisi hesaplama: (Anapara / 100) x (Faiz Oranı / 12) x Ay Sayısı
 • Yıllık faiz getirisi hesaplama: (Anapara / 100) x (Faiz Oranı) x Yıl Sayısı
  Kuveyt Türk #Ramazanpaylaşmaktır Harcadıkça Yetimler İçin İftar Bağışında Bulun

HSBC bankası hakkında düşünceleriniz nedir? Yorumlarda sizi düşüncelerinizi görmek bizi mutlu eder.