yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kuveyt Türk konut kredisi borcu yapılandırma

3.023
Kuveyt Türk konut kredisi borcu yapılandırma

Kuveyt Türk konut kredisi yapılandırma

Kuveyt türk konut kredi borcu yapılandırma işlemi için öncelikle kuveyt türk ‘ün sunduğu konut kredisi hizmetlerinden faydalanmış olmanız gerekmektedir. Bize size öncelikle kuveyt türk’ten nasıl ve hangi şartlarda konut kredisi alacaksınız öncelikle kısaca onu bahsedeceğiz ardından yapılandırma işlemi için sizi detaylıca bilgilendireceğiz. Kuveyt Türk bankası 120 aya varan vade seçenekleri ile dilerseniz konutunuz için kredi alabilirsiniz. Konutun ekspertiz değerine oranla %80’i kadarına kadar finans hizmeti verebilmektedir. Yani 500.000TL ‘lik bir ev almak istediğinizde eğerki expertiz yaptırdığınızda çıkan tutar neyse o çıkan tutarın %80 oranında size konut kredisi hizmeti sağlamaktadır burada iş expertizlere kalmıştır.

Expertiz raporlarını genelde bankaların yolladıkları expertiz uzmanları tarafından sağlanmaktadır bir nevi banka ile expertiz arasında gidip gelir bu tutar sizde çıkıcak olan tutara razı olmak zorunda kalırsınız. Kuveyt türk konut kredi borcu yapılandırma işlemini tamamen banka müşteri temsilcileri ile görüşüp ödeyebileceğiniz aylık taksit tutarlarına hesaplayarak bütçe dahilinde değiştirebilirsiniz. Yapacak olduğunuz bu kuveyt türk konut kredi borcu yapılandırma işlemi için banka sizden vade uzatması sebebi ile extra bir ücret talep edebilir vade süresi uzadığı ve ödenecek tutar azaldığı için buda banka ile aranızda geçen yeni bir sözleşme ile belirlenir çünkü eski sözleşmenizdeki tutar ile yeni sözleşmenizdeki tutar farklılık gösterecektir.

Unutmamanız gereken bir durum ise geri ödemelerde zorlandığınız için yapılandırma işlemini sağlar ve bunu işleme koyduktan sonra ödemelerinizi yapmakta zorluk çekerseniz tekrar bir düzenlemeye gidilmeyebilir. Sürekli yapılandırmalarda ise kredi notunuz düşecektir dolayısı ile hem kredi hemde kredi kartı türü işlemlerinizde tüm bankalar sizinle çalışmaktan çekinebilirler yada istediğiniz tutarlarda talepleriniz karşılanmayabilir örneğin 100.000TL kredi ihtiyacınız varsa sürekli yapılandırma işlemi yaptığınız için bu oranlarda tutar alamayabilirsiniz.

  Vakıfbank Sarıpanjur Konut Kredisi Nedir? Kredi Faizi Ne Kadar? 

Bir çok kere bu tutarda kredi çekmiş olsanız bile sürekli yapılandırdığınız ve ödemelerde problemler oluşturabileceğiniz potansiyelinde olduğunuzu düşünecekleri ve öngörecekleri için bankalar size 100.000TL yerine 50.000TL teklif sunmaktadırlar ve kabul etmek zorunda kaldığınızda başka bir bankadan’da kredi talep etseniz çektiğiniz kredi sistem tarafından diğer bankalarcada görüntülendiği için diğer bankalarda size kredi teklifinde bulunmayacaklardır.