yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kuveyt Türk Hangi ATM’den Ücretsiz Para Çekilir? Limit Ne Kadar? 

1.818
Kuveyt Türk Hangi ATM’den Ücretsiz Para Çekilir? Limit Ne Kadar? 

Bankalar para çekme ve yatırma işlemlerinde kolaylık sağlamak için müşterilerini ATM’lere yönlendiriyor. Banka şubelerinde sıra beklemeden ATM üzerinden para çekme ve yatırma işlemleri kolayca gerçekleştirilebiliyor. Herhangi bir kesinti ya da ek ücretin talep edilmediği ATM’ler banka şubelerinden bağımsız olarak birçok farklı noktada müşterilere hizmet veriyor. Müşteriler Kuveyt Türk banka kartlarını yanlarında bulundurarak ATM’lerde gerekli işlemleri dakikalar içerisinde gerçekleştirebiliyor.

Kuveyt Türk müşterisi iseniz siz de size en yakın Kuveyt Türk ATM’sine giderek para çekim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte kesintisiz para yatırma işlemi sunan ATM’leri tercih ederek de gerekli işlemi kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. Kuveyt Türk hangi ATM’den ücretsiz para çekilir? ve Kuveyt Türk ATM’den para çekme limiti ne kadar gibi sorulara yazının devamında yanıt bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk ATM’den Para Çekme İşlemleri

Türkiye’de bulunan faizsiz kredi veren bakalar listesinde Kuveyt Türk de yer alır. Müşterilerine en iyi hizmetleri vermeye devam eden banka, birçok farklı adreste bulunan ATM’leri ile de 7/24 müşterilerin para çekme ve yatırma işlemlerine çözüm olur. Müşterilerin eşit şartlarda ATM’lerden yararlanmasını sağlamak isteyen banka, günlük belirlenen limitlerde para çekme işlemine izin verir. Banka müşterileri kart şifrelerini girerek kolayca para çekme işlemlerini gerçekleştirebilir.

Kuveyt Türk Hangi ATM’den Ücretsiz Para Çekilir?

Kuveyt Türk ATM’lerinden yapacağınız bütün para yatırma ve çekme işlemleri ücretsizdir. Günün herhangi bir saati işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk müşterilerine kaliteli ve daha hızlı hizmet sunabilmek amacı ile PTT ve Yapı Kredi bankası ile de ortak ATM sözleşmesi imzalamıştır. Kuveyt Türk ATM’si bulunmayan yerlerde Yapı Kredi veya PTT ATM’leri üzerinden de ücretsiz bir şekilde para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk ATM’lerden ücretsiz para çekme kampanyasında dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekildedir;

  • Kampanya sadece para çekme işlemleri için geçerlidir.
  • ATM’lerden para çekme işlemini sadece Kuveyt Türk hesap kartına sahip olan kullanıcılar gerçekleştirebilir.
  • Yapı Kredi banka ATM’sinden gerçekleştirmek istediğiniz para çekme işlemlerinde, sadece kartınıza bağlı bulunan ana hesap üzerinden işlem yapmanıza izin verilir.
  • Kuveyt Türk, Yapı kredi ve PTT ile yaptığı iş birliği koşullarını değiştirme hakkını gizli tutar.
  Kuveyt Türk Evyap %20 İndirim Kampanyası Limiti Nedir? Nasıl Yararlanırım? 

Kuveyt Türk vadesiz ana hesabınızda ne kadar para olduğunu Yapı Kredi ATM’lerinde görüntüleyebilir ve para çekme işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk müşterisi olarak PTTmatik’lerde para çekme işleminin yanı sıra bakiye sorgulama ve para yatırma gibi işlemleri de ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk ATM’den Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk ATM’lerden para çekme işlemleri son derece basittir. ATM’den para çekmek için;

  • Kuveyt Türk banka kartınızı ATM’ye yerleştirin.
  • Kart şifrenizi girin ve “Giriş “tuşuna basın.
  • Açılan ekrandan “Para Çekme” sekmesine tıklayın.
  • Birden fazla hesabınız vara, para çekim işleminin hangi hesaptan yapılacağını seçin.
  • Ekranda beliren para çekme tutarlarını gözden geçirin. Çekmek istediğiniz tutarın üzerine tıklayın. (Eğer çekmek istediğiniz tutar ekranda yazmıyorsa “Diğer” butonuna tıklayarak bir sonraki açılan sayfada çekmek istediğiniz tutarı girerek “Para Çek” seçeneğini tıklayın)
  • Para çekme işleminize onay verin.

ATM çekmek istediğiniz miktarı saydıktan sonra size teslim edecektir. Paranızı aldıktan sonra banka kartınızı da alarak ATM’den ayrılabilirsiniz. Kuveyt Türk ATM’leri her yerde aynı düzen ve sistem ile çalışır. Herhangi bir ATM’ye gittiğinizde aynı adımlar ile para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk ATM’den Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Bankalar günlük para çekme işlemlerini belirli limitler halinde gerçekleştirirler. Prosedürleri gereği bankaların günlük para çekme limitleri birbirinden farklıdır. Kuveyt Türk müşterilerinin ATM’den günlük çekebilecekleri para limiti 5.000 TL’dir. Bu limitin altındaki çekimlerde birden fazla kez işlem yapılması da mümkün olur. Kullanıcılar belirlenen limiti geçmeyecek şekilde gün içerisinde istedikleri kadar para çekebilir. 5.000 TL üzeri çekim gerektiği durumlarda 24 saatlik sürenin dolması gerekir. Aynı gün saat 24.00’ten sonra müşteriler para çekme işlemine devam edebilir.

  Kuveyt Türk Görüntülü Görüşme ile Hesap Aç Hediye 20 TL Kazan 

Kuveyt Türk müşterisi olarak banka ATM’si bulanmayan yerlerde PTTmatik’leri kullanarak 2.000 TL’ye kadar para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk banka hesap kartınız ile Yapı Kredi ATM’lerinden yapabileceğiniz günlük para çekim limiti ise 3.000 TL’dir. Yapılan anlaşmalar doğrultusunda sadece Kuveyt Türk müşterisi olanlar Yapı Kredi ve PTT ATM’lerinden ücretsiz para çekme işlemlerinden yararlanabilir.