yandex-izleme
FinansKredisi.com

Taşıt Kredisi Nedir, En Uygun Nasıl Kullanılır?

2.849
Taşıt Kredisi Nedir, En Uygun Nasıl Kullanılır?

Taşıt Kredisi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Araba satın almak isteyen öncelikle taşıt kredisi nedir sorusunu aklında geçirmelidir. Bunun için gerekli olan nakit birikime sahip olmayan kişilere yönelik olarak bankalar tarafından sunulan kredi paketlerine taşıt kredisi adı verilmektedir.

Günümüzde bankalar sıfır taşıt kredisi ve ikinci el taşıt kredisi olmak üzere iki farklı kategoride kredilendirme hizmeti sunmakta olup aranılan koşulları taşıyan kişilere aynı gün kredi onayı verilerek beğendikleri aracı satın almalarına olanak sağlanmaktadır.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin ilk atmaları gereken adım en uygun taşıt kredisi veren bankayı belirlemektir. Her bankanın kredilendirme politikası farklı olup buna bağlı olarak her banka tarafından uygulanan taşıt kredisi faiz oranları da farklıdır. En uygun araç kredisi veren bankalar belirlendikten sonra ilgili taşıt kredisi evrakları ile bankayı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bunlar sıfır araç kredisi başvurusu için kredi başvuru formu dolduracak olan kişinin kimlik, adres ve gelir belgesi evraklarının yanı sıra proforma fatura, ikinci el araç kredisi başvurusu için ise kimlik, adres ve gelir belgesine ek olarak satın alınacak olan aracın ruhsatı ve noter onaylı satış sözleşmesidir. Bu evraklar ile başvuruda bulunduktan sonra bankanız gerekli incelemeleri yaparak tarafınıza kredi sonucunuzu iletecektir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır?

48 ay vadeli araç kredisi veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankası sıfır araç kredisi başvurularında sadece araç rehini ile kredi kullandırmakta ve kefil gibi ek teminatlar istememektedir. İkinci el araç kredisi başvurularında ise kullanılmak istenen kredi vadesi ile araç yaşı toplamı en fazla 108 ay olmak zorundadır.

Yani 2021 yılında araç kredisi kullanacak olan bir kişi 2010 model ikinci el araç kredisi kullanacaksa en fazla 24 ay vadeli taşıt kredisi başvurusunda bulunabilir. Yani aracın yaşı artı kredi vadesi toplanır ve bu süre 108 ay ile sınırlandırılmaktadır. Garanti Bankası internet şubesi ve Garanti Bankası şubeleri üzerinden araç kredisi başvuru formu doldurarak kredi başvuru sürecini başlatmanız yeterli olacaktır.

  Senetle araba nasıl alınır

İş Bankası Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır?

Taşıt kredisi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası faiz oranları ile öne çıkmaktadır. Banka aylık düzenli geliri olan müşterilerinin kredi başvurularını kabul ederken sıfır araç kredisi kullanmak isteyen müşterilerine kefilsiz kredi kullandırmaktadır.

İş Bankası internet şubesi kullanan kişilere hazır paketler de sunan banka hazır kredi limiti olmayan müşterilerine ise İş Bankası şubeleri üzerinden kredi kullandırmaktadır. Sıfır araçlarda sadece proforma fatura talep eden banka ikinci el araçlarda ise Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesinin son örneğini talep etmektedir.

Akbank Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır?

Pek çok marka ile anlaşmalı kredi kampanyaları sunan Akbank bu sayede araç kredisi kullanarak araba satın almak isteyen müşterilerine çok daha uygun koşullarda borçlanma imkanı sağlamaktadır. Akbank araç kredisi başvurusu için anlaşmalı markaların satış ofisleri üzerinden kredi başvuru formu doldurabileceğiniz gibi aynı zamanda Akbank internet sitesi ve Akbank şubeleri üzerinden de ilgili kredi başvuru evrakları ile kredi kullanmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Akbank 48 ay vadeli kredi kullandırırken düşük kredi notu ortalaması olan ya da bozuk kredi sicili geçmişi olan kişilerin ne yazık ki kredi başvuruları kabul edilmemektedir. Akbank sıfır araç kredisi başvurularında araç rehini karşılığı kredi kullandırırken ikinci el araç kredisi başvurularında gerekli görmesi durumunda kefil talebinde bulunabilmektedir. Ancak yüksek kredi notu ortalaması olan ve aylık belgelenebilir hane geliri kullanmak istediği krediyi karşılayan kişilere de kefilsiz ikinci el araba kredisi kullandırılmaktadır.

Eğer sizde taşıt kredisi avantajlarından yararlanmak istiyorsanız internet sitemizi takip edebilirsiniz. Belirli zamanlarda sizler için, en uygun kredi sağlayan bankaları paylaşıyor ve bütçelerinize yardımcı oluyoruz. Ya da bunun yerine başka bir seçim olarak bankaları kendiniz de takip edebilirsiniz. Bankalar ara ara kampanyalar yapmakta ve uygun fiyatlara kredi sağlamaktadır. Bu kredi avantajlarından faydalandığınız durumda çok avantajlı fiyatlara, uygun krediler çekebilir ve kullanabilirsiniz. Eğer hali hazırda bir krediniz varsa ve daha yüksek bir faiz oranı ile faydalandıysanız bu durumda da yeni krediyi düşük faiz oranıyla çekip, eski krediyi amorti edebilirsiniz.

  Taşıt Kredisi Başvurusu