yandex-izleme
FinansKredisi.com

Garanti Bankası Kredi Hesabı Açtırma 2023

2.455
Garanti Bankası Kredi Hesabı Açtırma 2023

Garanti Bankası Kredi Hesabı Açtırma için gerekenler aslında her bankanın müşterilerinden talep ettiği belgelerdir. Kimlik, maaş bordrosu ve kendi adınıza başvuru yapmanız sizin için yeterli olacaktır.

Garanti Bankası 1946’dan bu zamana kadar bankacılık pazarında müşterilerine aktif olarak hizmet vermektedir. Garanti Bankasından bireysel şahıslara Kredi Hesabı açmak istemeleri durumunda ideal faiz oranları ve ödeme kolaylığıyla hizmet sunulmaktadır.

Türkiye üzerinde kurulu olan bankalar kredi, kredi kartı, konut kredisi, ev kredisi gibi çeşitli hizmetlerde pazarlama yarışındayken müşterilerine kredi hesabı açtırma hususu ile ilgili genelde zorluk çıkarmamak tadırlar. Sizin kredi alabilmek için tüm bankaların genel gerekliliklerini yerine getirmeniz ve başvuru sahibinin kredi notu durumuna göre değişiklik göstermektedir, her istekte bu tür bir hesabın açılması olası olmayabiliyor.

Garanti Bankası Kredi Hesabı Açtırmak İçin Gerekli Belgeler Neler?

Garanti Bankası Kredi Hesabı açtırmak isteyenler nüfus cüzdanıyla beraber en yakın Garanti Bankası şubesine müracaat yapabilirler. Çalışma şeklinizi göz önünde bulundururak her banka şubesi standar belgeler dışında sizden farklı evraklar talep edebilir. Ücretli çalışıyorsanız, iki aydan eski olmayan güncel bordro ya da maaşından haciz kesintisi olup olmadığına dair güncel gelir yazısı istenmektedir. Hem de SGK sicil numarası ve iş yeri sicil numarası da sizden talep edilir. Emekli iseniz, emekli maaşını almadığınız bir bankaya başvuruda bulunacaksanız emekli banka hesap cüzdanı ve emekli kartınız istenebilir. Şahıs şirketi iseniz, güncel hesap özeti, vergi levhası ve senelik gelir vergisi beyannamesi sizden dilenen belgelerdir. Sermaye şirketi ortağı iseniz, senelik kurumlar vergisi beyannamesi ve güncel vergi levhasıdır.

Mülk sebebi ile kira geliriniz varsa, banka sizden 2 yıldan eski olmayacak şekilde kira kontratı ve 2 aydan eski olmayacak kira tahsilatına dair bir makbuz ve kiraya husus olan yere ait tapu belgesidir. Paranız bankada ve bu sayede faiz geliri sahibi iseniz, güncel faiz geliri belgesidir.

  Garanti Internet Bankacılığı

Garanti Bankası Hangi Durumlarda, Nasıl Kefil Olunur?

Kredi müracaatı gerçekleştirme isteyen serbest meslek sahibi ya da ücretli çalışan iseniz banka sizden kefil talep etmemektedir fakat şubeler gerek gördükleri durumlarda kefil istenmektedir.