yandex-izleme
FinansKredisi.com

Türkiye Finans Katılma Hesabı Nedir? Stopaj Oranından Şimdi Yararlanın

1.732
Türkiye Finans Katılma Hesabı Nedir? Stopaj Oranından Şimdi Yararlanın

Türkiye Finans katılma hesabı nedir? Stopaj oranından şimdi yararlanın. Türkiye Finans katılım hesabı ile hem kara hem de zarara ortak olmaktadır. Türkiye Finans Bankası projelere finansman sağlayarak projeler sonucunda elde edilen kar ve zarara ortak olmaktadır. Proje kapsamında ihtiyaç duyulan finansman desteğini Türkiye Finans Bank müşterilerine sağlamaktadır. Müşteriler katılım hesabı açarak bir nevi banka ile kar ve zarar konusunda ortak olmaktadır. Proje bitiminde kazanılan kar banka ve proje sahibine belirli oranlarda dağıtılmaktadır. Bu durum proje sonunda zarar edilmesi durumunda da geçerlidir. Zarar edilen miktar banka ve proje sahibi tarafından belirlenen oranlarda sağlanmaktadır.

Katılma hesabı mevduat hesabı arasında yer almaktadır. Katılım hesaplarında faiz değil bankanın finansman desteği sağladığı projelerdeki kar ve zarar dikkate alınır. Katılım hesaplarında önceden belirtilen bir miktar veya getiri yer almaz. Ara ödemeli olan aktif hesaplar bu uygulama içerisinde yer almaz. Katılım hesabı bir nevi banka ve projenin ortak hareket etmesidir. Burada banka ve projenin tek taraflı kazancına ve kaybına bakılmaz. Katılım hesaplarında hem banka hem proje aynı anda kardan ve zarardan etkilenir.

Türkiye Finans Katılma Hesabının Özellikleri

Katılım hesabı kendi içerisinde birçok özelliği barındığı gibi bu özelliklerin her biride aynı zamanda katılım hesabı olanlara avantaj sağlamaktadır. Katılma hesabında yer alan özellikler şöyledir:

 • Faizsiz bankacılık anlayışına en uygun olan hesaptır
 • Faizden gelir elde edilemez bunun yerine kârdan gelir elde edilir
 • Faiz olmaksızın ticari ve sanayi gibi alanların finansmanında kullanılmakta ve kârın belirlenen bir miktarı hesap sahiplerinin hesabına yansıtılmaktadır
 • Finans Katılım Bankası hiç bir faiz işlemi uygulamadan kâra ortak olduğu gibi zarara da ortak olmaktadır
 • Katılım hesabı bünyesinde TL ve yabancı para yatırımları en uygun vade ve oranlar seçilerek değerlendirilebilmektedir. Oranların tercihi katılım hesabı olan proje sahiplerine bırakılmıştır
 • Katılım hesabı sadece TL bazlı değil aynı zamanda altın, USD, EUR, değerli madeni paralar üzerinden de açılabilmektedir. Bu para cinsleri üzerinden standart vadeler olan 1,3,6 ve 12 ay seçeneklerinden herhangi biri üzerinden açılabilmektedir.
 • Esnek vadeli katılım hesabı açılarak 32 gün ve 450 gün arsında vade yapılabilme özelliği yer alır
 • Türkiye Finans Bankası bünyesinde açılan katılım hesabından ihtiyaç duyulduğu taktirde istenilen zamanda vade bozulmadan para çekilebilmektedir.
  Türkiye Finans Emek Paketi Nedir? Şartlar Nedir? EFT ve Havale Ücreti Artık Yok! 

Bu özelliklerin hepsine sahip olmak için Finans Bankası üzerinden katılım hesabı açmak yeterli olacaktır. Türkiye Finans katılım hesabı nedir? Stopaj oranından şimdi yararlanın.

Katılım Hesap Çeşitleri

Katılım hesapları kendi içerisinde birçok çeşide ayrılır. Bu kadar fazla çeşide sahip olmasının altında yatan sebep katılım hesabının açılma sebebi yer almaktadır. Türkiye Finans Bankası müşterileri kendilerine en uygun olan katılıp hesabını açarak bankanın sunduğu avantajlardan yararlanabilirler. Katılım hesap çeşitleri şöyledir;

 • Bol kepçe hesap; birikimi olan kişiler Türkiye Finans bankasından bol kepçe hesabı açtırarak iki farklı alanda kâr elde etmeleri mümkündür. Türkiye Finans Kira Sertifikası ve katılım hesabı üzerinden iki yönlü kâr elde edebileceği bir hesap türüdür.
 • Konforlu hesap; Günlük hesabın ve katılım hesabının bir arada yer aldığı hesaptır. Bu hesap kâr kaybetmeden para çekilmesini ve yatırılmasını sağlamaktadır.
 • Aktif hesap; Yıllık olarak açılmakta ve belirlenecek aralıklarda kar payı ödenen bir hesaptır.
 • Çeyiz hesap ; Uzun vadeli yatırım yapmak isteyenlerin tercihi olan çeyiz hesabı yüksek kâr payına sahiptir. Bu hesap aynı zamanda devlet katkısından ve ayrıcalıklı bankacılık hizmetlerinden yararlanmayı sağlar
 • E-Katılım hesabı; Bu katılım hesabının vadesi minimum 32 gündür. Vade sonunda elde edilen getirin paylaşıldığı hesaptır
 • Esnek vadeli katılım hesabı; Bu katılım hesabının vadesini hesap sahipleri belirlemektedir. Vade sonunda kazanç elde edilebilecek hesaplar arasında yer alır.

Yukarıda yer alan katılım hesaplarından en uygunu tercih edilerek kâr elde etmek kolay hale gelmektedir. Türkiye Finans katılma hesabı nedir? Stopaj oranından şimdi yararlanın.

Stopaj Nedir?

Bireylerin kazançları üzerinden kurumlar ve gelir vergisi adı altında alınan bir vergi türüdür. Stopaj vergisi kişilerin kazandığı gelir hesaplarına aktarılmadan önce otomatik olarak alınan vergi türüdür. Kişinin geliri hesabına vergi kesintisi yapılarak yatırılır. Türkiye Finans Bankası Stopaj vergisi oranlarında müşterilerine avantaj sağlamaktadır. Oranlar kişilerin TL, yabancı para ve kıymetli madeni paraları üzerinden değişkenlik göstermektedir.

  Türkiye Finans Emek Paketi Nedir? Şartlar Nedir? EFT ve Havale Ücreti Artık Yok! 

Türkiye Finans Bankası hakkında düşünceleriniz nelerdir? Yorumlar kısmında görüşlerinizi bekliyoruz. Daha fazla Türkiye Finans hakkında haber veya kampanya bilgi sahibi olmak isterseniz https://www.finanskredisi.com/turkiye-finans/ sayfamızı inceleyebilirsiniz.