yandex-izleme
FinansKredisi.com

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

9.095
En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Konut Kredisi

En Uygun Konut Kredisi. Ev almak isteyen birçok kişi, ufak çaplı birikimlerle bu hayallerini gerçekleştirebilmek adına çaba göstermektedir. Dar bütçeli kişiler veya ailelerde, bu birikimler çok uzun yılları almaktadır. Bu nedenle bir ailenin ya da bireyin, kendi çabaları ile ev alabilmesi son derece zor bir durumdur.

Ancak bu konuda bankalar konut kredisi seçenekleriyle kişilere destek olmaktadır ve bu kredi türü sayesinde birçok kişi, kira ödeme mantığı ile ev sahibi olmuştur. Bu nedenle konut kredisi, bankaların en sık kullanılan ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Konut kredilerinde faiz oranları ve vade sayısı son derece önemlidir. Birçok banka faiz oranları ve vade sayısı konularında sizlere farklı seçenekler sunmaktadır.

Bu nedenle en uygun konut kredisi seçenekler kapsamında, sadece belirli bankalarda yer almaktadır. Bu konuda karşınıza Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Finansbank gibi seçenekler çıkabilmektedir. Söz konusu bankalar genel anlamda uygun faiz oranları ile bilinen bankalardır ve vade sayısı konusunda da kolaylık sağlamaktadırlar.

Bu nedenle en uygun konut kredisi imkanlarının bu bankalar sayesinde temin edilebileceğini söylemek mümkündür. Konut kredisinin size son derece hesaplı gelebilmesi adına, öncelikle faiz oranı, aylık ödeyebileceğiniz tutar ve bu tutara göre vade sayısı gibi unsurlar arasında denge kurmak gerekmektedir. Bu dengeyi oluşturmanız durumunda çok avantajlı seçeneklerle konut kredisi imkanlarından faydalanabilmeniz mümkün olacaktır.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2021

Ülkemizde faiz oranlarının her zaman için farklı değerlerle karşımıza çıktığını görebilmek mümkündür. Konu, konut kredisi olunca bu değişim kaçınılmaz bir hal almaktadır. Konut kredisi faiz oranları 2021 yılı için farklı seviyelerde karşımıza çıkabilmekteyken, 2021 yılında ise yine değişik oranlarla tüketicilere sunulmaktadır. Faiz oranlarının değişim göstermesi haliyle genel kredi miktarının da büyük değişimlere uğramasına neden olmaktadır.

  Konut Kredisi Ekspertiz Haklarınızı Bilin!

Bu nedenle düşük faiz oranlarını yakalayabilmek ve düşük faiz oranlarından yararlanabilmek, uygun kredi koşullarından yararlanmanıza neden olacaktır. Günümüzdeki faiz oranları ise geçtiğimiz yıllara göre çeşitli değişimler sonucunda karşımıza çıkmaktadır ve kimi bankaların faiz oranları düşmüşken, kimi bankaların konut kredisi faiz oranları ise daha yüksek seviyelerde yer almaktadır.

Ziraat Bankası’ndan başlayacak olursak; 100.000 TL’ye 10 yıl vade veren Ziraat Bankası, bu koşullarda konut kredisi faiz oranları 2021 yılı için %0,88 oranlarında sunmaktadır. Yapı Kredi ise yine aynı şartlarda %0,97’lik faiz oranıyla konut kredisi imkanı tanımaktadır. Öte yandan QNB Finansbank ise konut kredisi kullanacak olan müşterilerine yine aynı şartlar kapsamında %0,95 oranında bir faiz imkanı sağlamaktadır.

Akbank, %1,05’lik faiz oranıyla, bu konuda %1’in üstüne çıkan bankalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Garanti Bankası ise faiz oranını %1,08 seviyelerinde tutarak, bu konuda yine yüksek faiz oranı veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu faiz oranları arasında genel kredi tutarı olarak büyük değişimler olmaktadır. Bu nedenle en uygun konut kredisi faiz oranlarından yararlanmak, sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır.

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi kullanan birçok kişi, çeşitli sebeplerden ötürü borcunu ödeme konusunda zorluklar yaşayabilmektedir. Kredi taksitlerinin gecikmesi birçok olumsuz durumun yaşanmasına sebep olabilmektedir. Unutulmamalıdır ki, kredi borcunuza karşın eviniz ipotek altındadır ve bu borç ödenmezse, banka ipotek hakkını kullanarak evinizi elinizden alabilir.

Bu gibi bir durumlar karşılaşmamak adına konut kredisi yapılandırma işlemine gidilebilmektedir. Borcunuzu başka bir bankaya transfer ederek, bu bankada size uygun ödeme koşulları ile yeniden farklı ödeme seçeneklerinden yararlanabilmeniz mümkündür. Ancak bu tür yapılandırmalarda, faiz oranları ve vade sayısı hakkında denge kurmak gerekmektedir. Aksi halde genel kredi tutarınız daha büyük rakamlara çıkabilir ve bu rakamlar nedeniyle büyük zararlar ile karşılaşmanız söz konusu olabilmektedir.

  Konut Kredisi Faizleri

Bu tür yapılandırmanın yanı sıra, faiz oranlarının düşmesiyle birlikte, tüketiciler yeni faiz oranlarından yararlanabilme imkanına sahiptir.

Konut kredisi faiz oranları düştü gibi durumlarda, bankanıza yeni faiz oranlarından yararlanabilmek adına başvuru yapabilme hakkınız bulunmaktadır. Bu başvuru sonucunda bankanız, öncelikle borcunuzu sıfırlamaktadır ve sonrasında kalan borç tutarı üzerinden yeni faiz oranıyla hesaplama yapmaktadır. Bu sayede kişi faiz oranı ve genel kredi tutarı gibi konularda büyük bir kar elde etmektedir. Konut kredisi yapılandırmaları, bazı şartlarda büyük karlar sağlarken, bazı şartlarda tüketicilerin zarar etmesine neden olabilmektedir.