yandex-izleme
FinansKredisi.com

Vakıfbank Fast Ücretli Mi? Günlük Limit Ne Kadar? Fast İptal Edilir Mi?

1.791
Vakıfbank Fast Ücretli Mi? Günlük Limit Ne Kadar? Fast İptal Edilir Mi?

Vakıfbank fast ücretli mi? Günlük limit ne kadar? Fast iptal edilir mi? Zaman kavramını ortadan kaldıran Vakıfbank başka banka hesaplarına istenilen zaman ve saatte para akışının yapılmasını sağlamaktadır. EFT ile Fast arasındaki en büyük fark bu özelliktir. EFT ile yapılan para transferlerinde çalışma saatlerini kapsayan tarihler ve saatler baz alınmaktadır. Fast ise kısıtlamaları ortadan kaldırarak yılın 365 günü 24 saati para transferlerin yapılmasını sağlar. Fast kullanıcıları zaman kavramına takılmadan istediği zaman transfer yapmanın anlık keyfini yaşamaktadır. Böylelikle acil para transferlerinde zaman kavramına takılmadan işlem yapılabilir.

Vakıfbank fast sisteminde EFT’de olduğu gibi ücretlendirme yapılır. EFT ücreti 1,14 TL, fast ücreti ise 1,71 TL’dir. Ücretlendirme arasında çok farkın olmaması aynı zamanda Fast hizmetinin getirmiş olduğu avantajlar düşününce ücretlendirme çok makul kalmaktadır. Fast ödemelerinden günlük getirilen sınır Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılır. Merkez Bankasının belirlediği üst limit 1.000 TL ile sınırlıdır. 1.000 TL üzeri para göndermek isteyenler ertesi gün işlem yapmaları gereklidir. Fast ödemeleri özel ve devlet bazlı bütün bankalar arası para transferini kapsar. Ayrıca kayıtlı hesaplardan pratik yollarla para transferinin sağlanması Vakıfbank müşterini cazip eden özelliklerden bir tanesidir.

Vakıfbank Fast Ödemelerinde Limit Kullanımı

Vakıfbank fast sistemi zaman kavramını ortadan kaldırdığı gibi aynı zamanda zaman da kazandırmaktadır. Acil durumlar için sağladığı avantajlar düşünülünce fast sistemine olan ilgi yoğunlaşmaktadır. Vakıfbank’ın müşterine Fast sistemiyle getirmiş olduğu özelliklerden bir kaçı şöyledir;

 • Günün her dakikası saat farkı gözetmeksizin başka bankalara para transferinin sağlanması
 • Resmi tatillerde para gönderimini anında gerçekleştirmek
 • Hafta sonu tatilleri dahil bankaların mesai saatleri dışında da başka banka hesaplarına para aktarışı
 • Yapılan para transferinin saniyeler içinde karşı hesaba yatırılması
 • IBAN’sız para transferi kolaylığı
 • Hem Fast’a hem de IBAN’a para transferlerinin sağlanması
 • Hesapta karşı hesaba sadece TL ve döviz türü para transferi yapılabilmektedir
  Yeşil Konut Kredisi Nedir?

Yukarıda belirtilen ayrıcalıklardan yararlanmak için yapılması gereken tek şey fast işlem başvurusunun yapılmasıdır. IBAN’sız para transferinin yapılabilmesi sunulan ayrıcalıklardan en dikkat çekenleri arasındadır. IBAN bilgisi olmadan da çeşitli yollarla para transferi sağlanabilir. Kolay adres tanımla sistemi olan KOLAS ile tanımlı olan telefon numarasına, T.C kimlik numarasına yada vergi kimlik numarasına para akışı yapılmaktadır. Bu durum sadece gönderici olan Vakıfbank müşterileri için değil aynı zamanda alıcı olan Vakıfbank müşterileri içinde geçerlidir. Vakıfbank fast ücretli mi? Günlük limit ne kadar? Fast iptal edilir mi?

Kolay adres tanımlama uygulamasından yararlanmak oldukça basittir. Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması üzerinden bu işlem hesaba tanımlanarak kullanılabilir. İşte izlenmesi gereken adımlar;

 • Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasını indirerek şifre ve giriş işlemlerini yapılır
 • Giriş yapılan mobil bankacılık uygulamasından Para gönderme işlemi seçilir
 • Kolay işlem kısmından adımları izleyerek kolay bir şekilde işlemler ve istenilen bilgiler doldurulur
 • Toplamda 5 farklı adres kaydı yapılabilmekte, adres kayıtları istenilen zaman görüntülenebildiği gibi istenilen zamanda da güncellenebilir

Fast İptal İşlemlerinde Nasıl Bir Süreç Yaşanır?

Fast ödemeleri birçok farklı yöntemle gerçekleştirmek mümkündür. Bu yöntemlerden ilki mobil bankacılık işlemidir. Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılarak Para Gönderme işlemi seçilir. Ardından Anlık Para Gönderme (Fast) işlemi tercih edilerek sistemin yönelttiği adımlar üzerinden işlem tamamlanır. Müşteri İletişim Merkezleri üzerinden de aynı şekilde 7/24 para transferi yapmak mümkündür.

Fast işlemleri ortalama 2,3 saniye sürmekte ve saniyeler içerisine uçtan uca para transferi gerçekleşir. Fast işlemlerinde para transferi 25 saniye gibi uzun bir sürede hala gerçekleştirilmediyse otomatik olarak banka tarafından iptal edilir. Fast işlemleri sırasında yanlış hesaba gönderilen para ve döviz aynı banka ise çözümlenebilmekte farklı banka ise iptal işlemleri çok uzun sürmektedir. Bu yüzden fast işlemi yapılmadan önce bilgilerin doğru olup olmadığı kontrol edilmelidir.

  Vakıfbank Sarıpanjur Konut Kredisi Nedir? Kredi Faizi Ne Kadar? 

Vakıfbank’ın müşterilerinin hizmetine soktuğu bu hizmet anında para akışının sağlanmasını, kolay para gönderimi, acil para transferinde zamana takılmadan para transferinin yapılmasını sağlayarak müşterilerini önemsemektedir. Bu işlemler istenilen yerde istenilen zamanda ve istenilen bankaya yapılabilir. Vakıfbank Fast ödemelerinde hiç bir şekilde banka müşterilerinin önüne bir engel koymamakta tam tersi engelleri ortadan kaldırmaktadır.

Bu tarz vakıfbank kampanya ve haberleri için https://www.finanskredisi.com/vakifbank/ sayfamızı güncel olarak takip edebilirsiniz.