yandex-izleme
FinansKredisi.com

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi Nasıl Başvurulur? Şartlar Nedir? 

1.912
Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi Nasıl Başvurulur? Şartlar Nedir? 

Vakıfbank her yıl belirli dönemlerde sunduğu uygun faizli 2. el taşıt kredisi ile müşterilerini memnun ediyor. Her dönemde hazırlanan taşıt kredileri uygun ödeme seçenekleri ile de dikkat çekiyor. İkinci el araç piyasasında hareketliliğe yol açan krediler ile isteyen herkes istediği fiyat aralıklarına sahip olan araçları satın alabiliyor. Özellikle yaz öncesi bahar kampanyaları ile adından söz ettiren Vakıfbank, bu yıl da banka müşterilerine ayrıcalıklı taşıt kredisi seçenekleri sunuyor.

Vakıfbank 2. el taşıt kredisinden yararlanmak isteyenler banka iletişim kanallarından herhangi birini tercih ederek taşıt kredisi başvurusunda bulunabiliyor. 2. el taşıt kredisi için şartlarının ne olduğunu öğrendikten sonra siz de başvuru yollarını takip ederek Vakıfbank 2. el taşıt kredisi için güncel başvuru kaydınızı oluşturabilirsiniz. Peki Vakıfbank 2. el taşıt kredisi nasıl başvurulur? Vakıfbank 2. el taşıt kredisi başvuru şartları nelerdir?

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi Nedir?

Vakıfbank 2. el taşıt kredisi, Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerden birisidir. Avantajlı faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile sunulan krediler ile banka müşterilerinin ikinci el araçlara sahip olması amaçlanır. Banka müşterileri başvuru için uygun koşullara sahip olduktan sonra bankaya 2. el araç kredisi başvurusunda bulunabilir. Kredisi onaylanan müşteriler hesaplarına yatan miktar ile diledikleri 2. el araca sahip olabilir. Vakıfbank 2. el taşıt kredisinde vadeler satın alınacak aracın kasko değeri hesaplanarak kullanılacak kredi üzerinden hesaplanır. Buna göre;

 • Kasko değeri 400.000 TL ve d aha altında olan araçlar için 48 ay,
 • Değeri 400.001 TL- 800.000 TL aralığında bulunan araçlarda 36 ay,
 • Değeri 800.001 TL- 1.200.000 TL arasında yer alan araçlarda 24 ay,
 • Değeri 1.200.000 TL ve üzerinde olan araçlarda ise 12 ay
  Taşıt Kredisi Hesaplama

Vade seçenekleri sunulur. 48 aylık taksitlendirme yapılması durumunda kredi özelliğine göre çekilen kredinin 3 aylık dönemlerde ya da değişken taksitler şeklinde geri ödenmesi seçeneği de mevcuttur.

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi Şartlar Nedir?

Vakıfbank 2. el taşıt kredisine başvuracak olanlar için genel şartlar şu şekildedir;

 • Belirli bir düzenli gelire sahip olunması
 • Bankacılık istihbarat araştırmalarından olumlu dönüş alınması
 • Banka gerekli gördüğü halde gayrimenkul ipoteği ya da nakit, mevduat gibi hesaplardan yapılacak rehin işlemine onay verilmesi
 • Satın alınacak 2. el aracın en fazla 8 yaşında olması.

Şartlara uygunluk sağlayan müşteriler Vakıfbank aracılığı ile 2. el araç kredisine bizzat başvuruda bulunabilir.

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank 2. el taşıt kredisi başvurusu için Vakıfbank müşterisi olmak gerekir. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden taşıt kredisi hakkında gerekli bilgi alınabilir. Kullanılacak kredi oranına göre mobil uygulama veya internet bankacılığından kredi için bir ön başvurunun yapılması da mümkün olur. Ancak kredinin başvurusunun tamamlanması ve gerekli başvuru evraklarının sunulması için müşterilerin Vakıfbank şubelerine başvuruda bulunması gerekir. Bankada müşteri hizmetleri ile yapılacak görüşmenin ardından kredi için resmi başvuru gerçekleştirilir.

2. El Taşıt Kredisi Kimlere Verilir?

2. el taşıt kredisi başvurusunda bulunmak isteyenlerde aranan en önemli özellik düzenli bir gelir olduğunun beyan edilebilmesidir. Bunun için başvuru öncesinde başvuru sahipleri çalıştıkları yerden maaş bordrosu gibi resmi evraklar sunabilir. Bununla birlikte 18 yaşını doldurmuş olmak ve araç kredisinde rehin olarak sunulmak üzere gayrimenkul gibi yatırımların da olması gerekir. Başvuru sahipleri Vakıfbank şubeleri ile iletişime geçerek 2. el taşıt kredisi başvuru hakkına sahip olup olmadıklarını öğrenebilir.

2. El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

2. el araç sahibi olmak isteyenler için sunulan kredi imkanlarında yapılan başvuru sürecinin ardından değerlendirme süreci başlar. Bu aşamada bu süreç sonlanana kadar beklenir. Değerlendirme sonuçları olumlu olduğu taktirde kredi tutarı kullanıcıların banka hesaplarına yatırılır. Başvuru sahipleri internet ya da mobil bankacılık kullanmaları durumunda uygulama üzerinden krediyi kullanabilecekleri gibi, banka şubelerine giderek de hesaplarına yatan kredi miktarını çekebilir.

  Taşıt Kredisi Faiz Oranları

2. El Araç İçin Ne Kadar Kredi Kullanabilirim?

Vakıfbank’ın sunduğu 2. El taşıt kredisinde satın alınacak olan aracın kasko değeri üzerinden yapılacak hesaplama sonucunda;

 • 0 TL – 400.000 TL fiyat aralığında yer alan araçlar için azami %70,
 • 400.001 TL-800.000 TL fiyat aralığında bulunan araçlar için azami %50,
 • 800.001- 1.200.000 TL fiyat aralığına sahip araçlar için azami %30,
 • 1.200.001 TL- 2.000.000 TL fiyat aralığında yer alan araçlar için %20

Oranlarında kredisi kullanımı yapılabilir. Vadeler çekilecek olan kredi miktarına göre değişiklik gösterir.

Milyonlarca Kullanıcı olan Vakıfbank hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeniz, Hem banka çalışanları hemde diğer kullanıcıların gelişimine yön verebilirsiniz. Ayrıca Bütün bankların güncel kampanyaları hakkında bilgi almak isterseniz buraya bırakıyoruz.