yandex-izleme
FinansKredisi.com

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

1.340
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? Birden fazla bankaya borçlanan kişiler ayrı ayrı bankalara para ödeme konusunda hayli zorluk yaşamaktadır. Ödeme zamanlarının farklı olması bu durumu daha zorlaştırmaktadır. X bankasından kredi çeken bir birey Y bankasından kredi kartı kullanan aynı birey zaman farkından yada ödeme planından dolayı ödeme konusunda zorluk çekip kredi notunun düşmesine neden olmaktadır. Böyle durumlarda bütün bankalarda yer alan borçları bir banka altında toplamak mümkündür. Bu yüzden bankalar tarafından sunulan bu hizmete borç kapama kredisi denilmektedir. Bu kredi ihtiyaç kredisi altında yer alan bir kredi türüdür. Birçok banka bu anlamda müşterilerine hizmet vermektedir.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Her kredi türünde olduğu gibi borç kapatma kredisinin de şartları bulunmaktadır. Bu şartları sağlayan kişilere bu kredi verilmektedir. Borç kapatma kredisi alabilmenin ilk şartı kredi notudur. Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? Diğer krediler için de önemli olan kredi notu bu kredi türünde bir tık daha önem kazanmaktadır.

Her banka kendine özel bir şart sunar. Bazı bankalar sadece krediler için kapatma kredisi verirken bazı bankalar sadece kredi kartlarını kapatmak için kredi vermektedir. Bankalardan kapatma kredisi talep etmeden önce başvuracak bankanın hangisi için borç kapatma kredisi verdiğine dikkat edilmelidir.

Güncel Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi

Borç kapatma kredisini veren bankalar bazı dönemlerde değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin yakın zamanda Ziraat ve Halk Bankası borç kapatma kredisini vermekten vazgeçti. İlerleyen dönemlerde tekrar bu hizmeti verip vermeyeceği bankanın kendi içerisinde yapacağı değerlendirmeye göre şekillenecektir. Aşağıda yer alan bankalar listesi halı hazırda yer alan borç kapatma kredisi veren güncel banka listesidir.

 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • ING Bank
 • Garanti Bankası
 • Aktif Bank
 • Denizbank
  Kredi kartı ile vergi borcu ödeme

Yukarıda yer alan bankaların borç kapatma kredisi verirken istediği şartlar, faiz oranları ve vade sayıları birbirinden farklıdır. İşte o bankalardan bazılarının sunmuş olduğu şartlar ve faiz oranları;

 • Akbank

Akbank borç kapatma kredisini sadece kredi kartı borçları için vermektedir. Yani kredi için borç kapatma kredisi Akbank tarafından müşterisine verilmez. Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? Diğer bankalarda bulunan birikmiş kart borçları Akbank Axess kredi kartına aktarılabilmektedir. Böylelikle kredi kartı borçları ayrı ayrı bankalarda değil bir bankada toplanmış olacaktır. Akbank da toplanan bu borçlar maksimum 12 ay vade ile ödenebilir. Kredi borçlarının da bir limiti bulunmaktadır. Akbank için birikmesi gereken kredi kartı borcu 20.000 TL’yi geçemez. Kredinin faiz oranı ise aylık %1,80’dir.

 • QNB Finansbank

QNB Finansbank müşterilerine borç kapatma kredisini sadece kredi kartı borçları ve ihtiyaç kredisi borçları için vermektedir. Bu ikisi haricinde olan borçlar için borç kapatma kredisi vermemektedir.%2,20 ile %2,54 faiz oranlarıyla kredi verilmektedir. Faiz oranları başvuru yapan kişinin kredi notu baz alınarak belirlenir. Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? 3 ay erteleme yaparak borç kapatma kredisini ödemek mümkündür.

 • ING Bank

ING Bank borç kapatma kredisi kapsamında sadece ek hesap ve ihtiyaç kredisi borçlarını kapatmak için bu hizmeti vermektedir. Bu kapsamın dışında kalan bütün borçlar bu kredi için geçersizdir. 3 ay erteleme fırsatı sunan ING Bank aynı zaman da maksimum 33 ay vade ile ödeme imkanı sunmaktadır. Faiz oranları ise bazı şartlar göz önünde bulundurularak değişkenlik gösterir. Borç kapatma kredisine %1,74 ile %3,39 arasında faiz uygulanmaktadır. Kredi puanı 1850 ve üzerinde olanlar 80 Bin TL’ye kadar varan tutarlar için %1,74 faiz oranı ile kredi kullanabilir. Kredi puanı yükseldikçe faiz oranı küçültmektedir.

 • Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası borç kapatma kredisini ek hesap borcu ve ihtiyaç kredisi borcu olan bireylere vermektedir. Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? Kredi kartı borcu, taşıt ve konut kredisi gibi krediler bu kredinin dışında yer almaktadır. Yapı Kredi Bankasına borç kapatma kredisi için başvuru yapmak isteyenler şubeye gitmeden de başvuru yapabilirler. İşte o yöntem;

 • Yapı Kredi internet şubesine giriş yapılır
 • Krediler seçeneğine tıklanılır
 • Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu kısmından adımlar izlenir
  Vakıfbank Sarıpanjur Konut Kredisi Nedir? Kredi Faizi Ne Kadar? 

Yapı Kredi Bankası da diğer bankalar gibi kredi talebinde bulunan kişinin kredi notuna göre faiz oranı belirlemektedir.

Peki Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: