yandex-izleme
FinansKredisi.com

Eğitim Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

1.222
Eğitim Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Eğitim kredisi veren bankalar hangileri? Eğitim masrafları önemli giderler arasında yer alır. Öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmesi için gerekli olan masraflar çoğu zaman hayat şartlarını zorlamaktadır. Böyle durumlarda imdatta bankalar koşmaktadır. Esnek ödeme planları ve düşük faiz oranlarıyla öğrencilerin yanında olan banka eğitim süreçlerinde öğrenci ve öğrenci ailelerine gerekli olan finansmanı sağlamaktadır. Böylelikle eğitim sürecinde maddi olarak bir zorluk yaşanmamaktadır. Eğitim kredileri bankaların İhtiyaç kredisinin altında yer alan bir kredi türüdür. Bankalar müşterilerine eğitim kredisi verirken bazı belgeler talebinde bulunmaktadır. Bu belgeler bazen bankadan bankaya değişkenlik gösterse de genellikle istenilen belgeler şöyledir;

  • T.C. kimlik kartı veya sürücü belgesi, pasaport vb. Belgeler,
  • Bankadan alınacak olan kredi talep formu,
  • Aktif öğrenci belgesi,
  • Gelir belgesi, veli başvuru yapacaksa maaş bordrosu,
  • Kredinin talep edilme nedenini içeren belge.

Öğrenciye Eğitim Kredisi Veren Bankalar ve Detayları

Türkiye’de eğitim kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Eğitim kredisi veren bankalar hangileri? Her banka kendi kurallarını ve şartlarını oluşturur. Faiz oranları, vade sayısı ve ödeme miktarı bankadan bankaya değişkenlik gösterir. İşte eğitim kredisi veren o bankalar ve detayları;

Vakıfbank Eğitim Kredisi

Devlet bankası olan Vakıfbank birçok hususta müşterisinin yanında olarak çeşitli krediler vermektedir. Bu krediler arasında en çok tercih edilenlerden biri eğitim kredisidir. MEB onaylı kurslar, lisans, doktora, ön lisans, yüksek lisans, yaz ve spor okulları, üniversite, lise ve ilkokul okuyan her öğrencinin velisine 40.000 TL’ye kadar eğitim kredisi verilmektedir. Krediden faydalanmak için öğrenci velileri gelir belgesi ile beraber Vakıfbank şubesine giderek başvuru yapmaları gereklidir.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Yapı Kredi öğrencilere en yüksek miktarda kredi veren bankalar arasında baş sırada yer alır. Eğitim kredisi veren bankalar hangileri? Ayrıca bankanın ödeme için 60 aya kadar vade vermesi veliler için büyük bir avantaj olmaktadır. Yapı kredi müşterilerine maksimum dosya masrafı olmadan 50.000 TL eğitim kredisi vermektedir. Bankanın ayrıcalıklarla dolu bu eğitim kredisine başvuru yapmak için en yakın Yapı Kredi şubesine giderek başvuru yapabilir.

  Garanti Bankası Bayram Kredisi 2022

Halkbank Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi veren bankalar arasında Halkbank düşük faiz oranıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Devlet Bankası olmasından dolayı eğitime öncülük veren bir bankadır. Bu yüzden eğitim kredisinde ayrıcalıklar yaratır. Halkbank kredilere maksimum 36 vade ile ödeme imkanı sunmakta. Kredi miktarı ise Halkbank için maksimum 50.000 TL’dir. Halkbankası eğitim kredisini iki farklı kredi desteği ile sağlamaktadır. Bunlardan ilki tahsis ücretli iken diğeri tahsis ücretsizdir. Bu kredi desteğini birbirinden ayıran en büyük fark faiz oranlarıdır. Tahsis ücretli kredilerde faiz oranı %2,01, tahsis ücretsiz kredilerde ise faiz oranı %2,06 seviyelerindedir. Eğitim kredisi veren bankalar hangileri? Halkbank aynı zamanda müşterilerine eğitim kredisi konusunda 2 ay erteleme fırsatı da sunmaktadır.

 

İş Bankası Eğitim Kredisi

İş Bankası öğrencilere eğitim veren diğer bankalardan biridir. Eğitime önem veren banka bu anlamda her türlü müşterilerinin yanında olarak onlara eğitim hayatlarında gerekli olan finansman desteğini sağlamaktadır. Kurslarda dahil olmak üzere bütün öğrenci velilerine eğitim kredisi imkanı sunmaktadır. İş Bankasının kredi miktarı velilerin gelir durumuna göre şekillenir. Eğitim kredisi için uygulandığı faiz oranı ise %3’tür. İş Bankası bütün kredi miktarları için maksimum 36 ay vade ile ödeme imkanı sunar.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Öğrenciler özellikle üniversite öğrencileri kredi ve burslarını Ziraat Bankasından almaktadır. Öğrenciler ve velileri bu etkileşimden dolayı genellikle Ziraat Bankasına genellikle öğrenci dostu olan bir banka gözüyle bakmaktadır. Bu denli öğrenci ile iç içe olan bir bankanın eğitim kredisi desteği vermediği düşünülemez. Ziraat Bankası %2 gibi bir oranda faiz uygulayarak 36 ay vade ile müşterilerine eğitim kredisi desteği sağlar. Eğitim kredisi veren bankalar hangileri? Ziraat Bankasından kredi almak isteyen veliler en yakın şubeye girerek başvuruda bulunabilirler.

  Devlet Destekli Patpat Nasıl Alınır?

Denizbank Eğitim Kredisi

Denizbank öğrencilere kredi veren bankalar arasında yer alır. Müşterilerine eğitim konusunda da desteklerini sürdürmeye devam eden banka düşük faiz oranı ve yüksek vade sayısıyla velilerin ilgisini çekmektedir. Denizbank şubeleri üzerinden gerekli belgeler ile eğitim kredisi yapılmaktadır.

Peki Eğitim Kredisi Veren Bankalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: