yandex-izleme
FinansKredisi.com

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

1.522
Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileridir? Kredi sicilinin bozuk olmasının temel nedenleri arasında daha önce bankalara olan borçların ödenmemiş ve bu nedenle icra takibine ya da yasal takibe alınmış olunması yer alır. Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarını 90 günlük yasal süre içinde ödemeyenler yasal takibe alınır ve bankalar alacaklarını avukatlara devreder. Bu süre sonunda artık kredi sicili bozulmuş olur ve kredi notu da yüksek oranda düşer. Bu durumu yaşayan kişilere bankalar güvenmediği için kredi vermezler. Ancak bankaların istediği bazı koşulların yerine getirilmesi durumunda birkaç bankadan kredi almak mümkündür. Bu kredilerin limitleri diğer kredi çeşitlerine göre daha düşüktür ve aynı zamanda faiz oranları diğer kredilere oranla daha yüksektir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Aradığı Koşullar

 1. Vakıfbank takip borcu olan kişilere kredi veren bankalardan arasında yer alır . Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileridir? Vakıfbank’a kefil ve ipotek gösterilmesi şartı ile 100.000 liraya kadar kredi alınması mümkündür.
 2. Aktif Bank sadece kredi sicili kötü olan müşterilerine özel olarak 30.000 liraya kadar aylık %2,09 faizle kredi imkanı sunar. Bu bankadan kredi alabilmek için kefil ya da evrak şartına gerek yoktur. Banka, bireylerin sistem üzerinden aylık geliri ve sigorta bilgilerini araştırdıktan sonra kredilerini onaylayıp hesaba aktarır.
 3. Kredi sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalar arasında QNB Finansbank da yerini alır. Bankadan %1,99 faiz oranında ve 60.000 liraya kadar kredi alınması mümkündür. Bunun için bankaya kefil ve ipotek teminatı vermesi gerekir.
 4. Kredi sicili bozuk olan bireyler Akbank’tan da kredi alabilirler. Bunun için yapılması gereken, banka şubelerinden başvuru yapmaktır. Akbank, 50.000 liraya kadar kredi fırsatı sunar. Bu bankadan sigortalı ve sigortasız olarak kredi kullanma imkanı yer alır. Sigortalı ve sigortasız olan kredilerin faiz oranları değişkenlik gösterir. Örneğin;50 bin lira kredi için 60 ay vadede bankanın uygulayacağı faiz oranı 1,83’tür.
 5. Ziraat Bankası da kredi sicili bozulanların kredi alabileceği bankalardan biridir. Bu bankadan 100.000 liraya kadar kredi alınabilir. Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileridir? Bu kredinin faiz oranı müşterilerin kredi notuna göre şekil alır. Maksimum 60 ay vade, aylık faiz oranı en düşük %1.59 olarak belirlenmiştir.
 6. Denizbank da nakit ihtiyacına göre kredi sunan bankalardan biridir. Bu bankadan alınacak kredi miktarı, kredi notuna ve verilecek ipotek değerine göre şekillenir. Bu bankadan en fazla 60 ay vadeli olarak 100.000 lira kredi çekmek istenildiğinde ödeyecek aylık faiz oranı %2.20 olacaktır.
 7. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenlerden biri de Odeabank ’tır. İpotek ya da kefil gösterilmesi karşılığında bu bankadan 100.000 liraya kadar kredi alabilir. Kredinin vadesi 3 aydan başlayıp 60 aya kadar sürebilmektedir. Alınacak kredinin faiz oranı aylık %2.07’den başlamaktadır.
  Şekerbank Ödemesi Kolay Kredi Nedir? Faiz Ve Ücretler Nedir?

Kredi Sicili Bozuk Olanlardan Kredi Verilirken Hangi Belgeler İstenir?

Kredi için bankaya başvuru yapılırken yanında istenen belgelerin götürülmesi süreci daha hızlandıracaktır. İşte bankaların istediği belgeler;

 • Kimlik belgesi
 • Aylık sabit gelirini gösteren maaş yazısı, kira geliri hesap cüzdanı, maaş bordrosu, gelir bilançosu belgeleri gibi belgeler
 • Bir adet kefil ve kefil için kimlik ve gelir belgeleri
 • İkametgâh belgesi
 • Sigorta primlerinin yatırıldığına dair hizmet dökümü belgesi
 • İpotek verecek olan bireyler ipotek yapılacak olan gayrimenkulün tapusunun fotokopisi

Kredi Sicili Bozuk Olan Kişiler Nasıl Sicillerini Düzeltebilir?

Kredi sicili bozuk olanlar normal şartlar altında bankalardan 5 yıl boyunca kredi çekemez ve kredi kartı almazlar. Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileridir? Bunun sebebi sicilde ki olumsuzluğu 5 yıl boyunca merkez bankasının kayıtlarından silinmiyor olmasıdır. Ancak buna rağmen bankalarla olan ilişkiler iyi tutulursa kredi notu yükseltebilir ve bankalardan kredi ya da kredi kartı alabilir. Kredi notunu yükseltmek için de aşağıdaki yöntemler tercih edilebilir;

 • Daha önce çalışılan veya şu anda maaş alınan bir bankadan düşük miktarlı bir kredi kartı talep edilir. Bu kredi kartı her ay az miktarda kullanılır ve düzenli ödenmelidir.
 • Bir bankaya ait isme açılan açılan vadeli mevduat hesabı olunulur ve bu sayede bankalara bir gelirin olunduğunu ve kredi alınca krediyi ödeyebileceği kanıtlanmış olunur.
 • Bankalardan herhangi birinde bireysel emeklilik hesabı açmak. Bireysel emekliliğinin taksitlerini düzenli ödemek ve bu sayede kredi notunu düzeltmek

Peki Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Bu tarz makaleler hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler: