yandex-izleme
FinansKredisi.com

Halkbank Esnafa Dost Hesap Nedir? Ne İşe Yarar? Kredi Limiti Ne Kadar?

1.589
Halkbank Esnafa Dost Hesap Nedir? Ne İşe Yarar? Kredi Limiti Ne Kadar?

Halkbank esnafa dost hesap ile esnafların dostu olmaya devam ediyor. Esnafların yüzünü güldüren bu hesap ile birçok işlem kolaylaşmakla beraber ilaveten birçok avantajı ile de kazandırmaktadır. Esnafların ana konusu ticarettir. İnişli çıkışlı olan ticarette çoğu zaman nakit bulmak yada giderleri karşılamakta zorluk yaşanabilmektedir. Böyle kriz durumlarında esnafa dost hesap devreye girerek esnaflara zorlu süreçte destek olmaktadır. KOBİ’lerin acil nakit ihtiyacını sağlayan bu hesap aynı zamanda düşük faiz oranlarına sahiptir. Bu zorlu süreçte yanında olduktan sonra da ödeme kolaylığı sağlar. Yüksek faiz uygulayım esnafların ağır borçlar altında ezilmesi yerine düşük faiz ve kolay ödeme seçenekleri sunarak esnafların borçlarını kolaylıkla ödeme fırsatı sunar.

Esnafa Dost Hesap Avantajları

Avantajlarla dolu olan Halkbank esnafa dost hesap ayrıcalıklı özellikleri ile esnafların dostu olmakta ve onlara her alanda kolaylık sağlamakta. Oldukça dikkat çeken avantajlara sahip olması esnafların dikkatini çekmekte ve kendine yönlendirmektedir. Halkbank’ın esnaflara sunduğu dost hesabın avantajları şöyledir;

 • Her türlü çek ödemeleri yapabilir.
 • Vergi ödemeleri dost hesap üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.
 • Elektrik, su, doğalgaz ve telefon gibi bir çok fatura ödenebilir
 • Havale, EFT gibi bankacılık işlemleri bu hesap üzerinden gerçekleştirebilir
 • Hesaba olan Bank24 kartı ile Halkbank Bank24’ler üzerinden 365 gün 24 saat nakit avans da çekebilir
 • Dost Hesap için hesaplanan faiz tutarı aylık olarak gerçekleştirilir
 • Dost Hesap faizi sadece kredi limitinde kullandığı tutar ve gün üzerinden hesaplanır
 • Hesaba para girişi yapıldığı an borç otomatik olarak kapanır.
 • Halkbank’ta bir Dost Hesap açtıran esnaflar ihtiyaç duyduğunda hiçbir prosedürle uğraşmadan krediyi kullanabilirler

Fatura giderleri esnafların en çok zorlandığı ödemelerden biridir. İşletmenin sürekli devam etmesi için bu faturaların ödememesi büyük önem kazanır. Ticarette yaşanan dalgalanmalarda ek olarak esnaflara yansıdığında fatura ödeme işlemleri uzun süreye sarkıtılabilmekte bunun akabinde kesintiler meydana gelebilmektedir. Tam da böyle durumlarda Halkbank esnafların yardımına koşarak onlara dost hesap ile ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Halkbank esnafa dost hesap sadece bununla sınırlı kalmayıp ödeme zamanı gelen çekler konusunda da esnafların yanında olmaktadır. Kredi limitleri esnafların aylık gelirine göre değişkenlik göstermektedir. Esnafların geri ödeme yaparken zorluk çekmemesi için bütçelerine göre limit belirlenir.

  Halkbank internet bankacılığı

Dost Hesap Nasıl Açılır?

Dost Hesap kullanmak isteyen esnafların öncelikle yapması gereken işlem Halkbank’ asında hesap açtırması gereklidir. Banka bu avantajlı dost hesabı sadece müşterilerine özel yapmaktadır. Bu yüzden öncelikle banka müşterisi olmak gereklidir. Halkbanka’sı müşterisi olmayan ve hiç bir hesabı bulunmayan esnaflar en yakın Halkbank şubesine giderek hesap açma işlemlerini yapabilirler. Bu işlem çok kısa olup hesap açımı yapıldıktan sonra da Halkbank esnafa dost hesap açılabilir.

Esnafa dost hesap açılması için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gereklidir. Bu prosedürler aynı zamanda esnafa dost hesabın limitini de belirlemektedir. Prosedür için istenen belge ve evraklar şöyledir;

 • Vergi Levhası
 • Nüfus Cüzdanı
 • İmza Sirküleri
 • Kredi Başvuru Formunun Doldurulması
 • Şirketlere İlişkin Evrakların İbraz Edilmesi

Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra KOBİ için verilecek kredinin limiti belirlenir. Her KOBİ için kişiye özel kredi limiti belirlenir. Bu yüzden limitin sabit bir tutarı bulunmamaktadır. KOBİ’ler kendilerine tanımlanan limiti istedikleri zaman kullanabilirler. Her zaman kullanma zorunluluğu bulunmamaktadır. İhtiyaç duyduğu anda istediği zaman bu limitten faydalanabilirler. Aynı zamanda Halkbank esnafa dost hesap kullanılmadığı süre zarfında esnafa bir faiz ödemesi yansıtılmaz .

Dost Hesap Faiz Hesaplaması

Halkbank esnafa dost hesabında faiz oranı bakımında sabit bir oran bulunmamaktadır. Limit ve benzeri şeyler faiz oranlarını etkilemektedir. Yalnız diğer kredilere oranla Halkbank esnafa dost hesapta farklı bir prosedür uygulanır. Bu prosedür pazarlık yapabilme imkanını doğurmaktadır. Evet bu hesap üzerinden pazarlık yaparak faiz miktarının belirlenmesi mümkündür. Söz konusu esnaf olunca Halkbanka’sı pazarlık payı bırakarak müşterilerine jest yapmıştır.

Halkbank esnafa dost hesap için belirlenecek tutarı öğrenmek için en yakın Halkbank şubesine giderek veya 0850 222 0 401 yada 444 0 401 numaraları üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak da öğrenmek mümkündür. Basit bir kaç işlem doğrultusunda Halkbank esnafa dost hesap açılabilir ve ihtiyaç doğrultusunda hemen başlanabilir.

  Halkbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Peki Halkbank Esnafa Dost Hesap hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda birlikte tartışalım. Daha fazla Halkbank hakkında haber ve kampanyaya ulaşmak isterseniz https://www.finanskredisi.com sayfamızı takip edebilirsiniz.